Úplněk ve Střelci

datum 22. 5. 2024
autor a zdroj náhledového obrázku: Jitka Saniová vytvořeno pomocí AI

23.5. v 15h52 nastává úplněk ve Střelci.

Jednotlivé fáze Měsíce mají nejrůznější účinky nejen na přírodu, ale také na lidské tělo. Každá fáze lunárního cyklu je jedinečná a tělo během ní jinak reaguje.

Úplněk: Vnímáme-li novoluní jako začátek, má nyní Měsíc za sebou polovinu své cesty kolem Země, stojí na obloze jako zářivý úplněk. V pohledu od Slunce se Měsíc nachází “za” Zemí. Proto existují zatmění Měsíce (Stín Země zakrývá Měsíc) také pouze při úplňku. Nesmíme zapomenout, že už krátce po vyvrcholení úplňku se začínají projevovat síly následujícího u ubývajícího Měsíce. Tato fáze lunárního cyklu má na lidské tělo nejsilnější účinky. A nejen na něj! I příroda silně reaguje na tuto fázi. Především pak příliv a odliv, které jsou během úplňku (ale i během novu) nejsilnější.

Měsíc může ovlivňovat lidskou psychiku – z astrologického hlediska je zodpovědný za emoce. Během úplňku mohou někteří lidé prožívat opravdu silné emoce, a to jak ty pozitivní, tak negativní. Dostavit se může úzkost a změny nálad. Úplněk také zvyšuje agresivitu a podrážděnost, zaregistrovat můžete také zvýšenou nervozitu. Úplněk je nejčastěji spojován se spánkem. Někdo trpí silnou nespavostí, jiný prožívá velmi divoké a barvité sny. S úplňkem je spojováno špatné hojení ran, takže pokud vás čeká operace, rozmyslete si, zda chcete rekonvalescenci podstoupit během úplňku. Samozřejmě, pokud to situace dovolí. U žen zesiluje úplněk plodnost.

Všechny síly úplňku se pak koncentrují do tří předcházejících dnů.

23.5. v 15h52 nastává úplněk ve znamení Střelce. Slunce a Luna jsou v harmonických a podpůrných vazbách na Pluto ve Vodnáři. V okamžiku úplňku se Venuše, která stojí na konci Býka v konjunkci s Jupiterem – a obě planety jsou ve volnější konjunkci se Selenou a také jsou v harmonickém sextilu s Neptunem v Rybách.

Úplněk ve Střelci nás podporuje v našem duševním i duchovním rozvoji, ponouká nás k tomu abychom rozšířili své obzory a nebáli se vydat vpřed, otevřít novou životní cestu či etapu. Střelec je optimistické znamení, které potřebuje velký svobodný prostor a miluje cestování. Důležitá je pro něj i životní filosofie či víra. Harmonický aspekt od Pluta nás podporuje v oblasti duchovního i duševního rozvoje, v oblasti studia i v realizaci dalekých cest.

V okamžiku úplňku se Venuše (planeta lásky, krásy, tvořivosti a hodnot) nachází v podpůrných vazbách od Jupitera, Seleny i Neptuna. Oblasti lásky , vztahů , tvůrčí a umělecké činnosti i oblast obchodu (Venuše se nachází na konci znamení Býka) jsou podporovány. Harmonický sextil od Neptuna prohlubuje touhu po duchovním propojení s partnerem/kou, nabízí možnost léčivého odpuštění, podporuje schopnost soucítit, Selena nás vede k pochopení, že schopnost milovat a schopnost vnímat srdcem nám přináší uzdravení na všech rovinách.

Střelec na fyzickém těle koresponduje s boky, stehny a kyčelními klouby. Tyto části těla jsou nyní citlivé a neměly by na nich být prováděny případné chirurgické zákroky.

Střelci ukončují jedno lunární období.

Autor: Věra Šourková
Zdroj: astrologie a numerologie

Sdíleno s laskavým svolením autora

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě