Co je to podvědomé přesvědčení?

datum 15. 9. 2023
autor a zdroj obrázku: ©primipil, Getty Images na webu Canva.com

Co je podvědomé přesvědčení?

Zkuste se zastavit a na minutu vypnout svoje myšlenky. Opravdu. Pouhých 60 vteřin. Zapněte na mobilu stopky a zkuste to teď! Jak dlouho vydržíte, než přijde první myšlenka? A počítá se i taková: „Jak už to asi je dlouho?“ „To už bude minuta“ a nebo jakákoliv, z naprosto odlišným tématem. Naše mysl běží pořád, neuvěřitelnou rychlostí průměrně 40 bitů za sekundu! A to je jenom ta vědomá…

Podvědomá mysl, kterou máte, zpracovává informace rychlostí zhruba 40.000.000 (opravdu 40 milionů) bitů za sekundu. Je úchvatným počítačem. Zpracovává tisíce událostí najenou. Nevnímá čas, řídí procesy dýchání, trávení, motorické funkce, monitoruje činnosti těla a … řídí náš život. Zároveň je to totiž ta část našeho JÁ, která je zodpovědná za 95% toho, co se nám v životě děje. To, co si uvědomujeme a je tedy v naší vědomé mysli, je jen 5% celku. Podvědomá mysl nezná čas, je pro ní pouze TEĎ a naprosto automaticky funguje jako autopilot a přehrává naučené vzorce. Například chůze. Jen přendaváte pravou nohu před levou a pak zase pravou… Děláte to automaticky. Přesto i tuto činnost jste se museli naučit. Ale nemyslíte na ní, autopilot podvědomí převzal tuto funkci a spouští jí automaticky, když Váš mozek dá pokyn, že máte jít. Stejně spouští zároveň tisíce jiných automatů, když se setkáte s něčím, co se Vám nelíbí.

Kde se podvědomá přesvědčení vzala?

Jako malé děti, zhruba do věku 6 – 7 let jste se učili od svého okolí ze všeho, co jste slyšeli, viděli, hmatali, cítili i vnímali mimosmyslově. V té době Váš mozek pracoval na frekvencích, kterých nyní můžeme dosáhnout například v hypnóze. Všechno jste přijímali nekriticky, bez ohledu na to, zda je to pravda. A ukládali. Babička utírající si ruce do zástěry pronesla: „Bez práce nejsou koláče.“ – a už to tam máte. Pepíček Vám na písku sebral kyblíček a už jste si zapsali vzorec, že silnější vyhrává. Tatínek Vám odmítl přečíst pohádku na dobrou noc a přišlo zklamání, zklamání z mužů a ztráta důvěry.

Pro Vaše dobro, pro Vaši ochranu.

Učíme se hlavně ze zkušeností. Opakujeme vzorce z rodiny, které se s námi táhnou po generace. Jak to často vypadá v praxi? Dědeček, když byl mladý, odešel do války. Babička se musela o všechno postarat sama. O děti, domácnost, hospodářství, peníze i jídlo, opravit střechu, zabít slepici… Zastat ženskou, ale i mužskou roli. Její dcera to jako dítě vnímala a tak je pro ni naprosto v pořádku, že vypere prádlo a než uschne, stihne natřít plot. Její máma to také tak dělala, protože táta se buď z války nevrátil, nebo se vrátil jako fyzický či psychický invalida, popřípadě své hrůzné zážitky zaháněl alkoholem. 

Tak se vzorec automaticky opakuje. Žena je „silná“, protože má naprosto automaticky v sobě i mužskou roli. Dcera to automaticky přebírá. Pak to automaticky přebírá její dcera. Je to stále se opakující destruktivní vzorec, kdy ženy od zabíjení slepic mužskou roli přetavili do modernější podoby. Pobíhají po meetinzích s notebookem, budují kariéru a berou si hypotéky na byt, kde bydlí sami. Protože v mužské energii, která u nich převládá, nedají místo muži, aby byl mužem více než ony samy. Nebo se jejich vztahy předčasně rozpadají. Kolik jich takových znáte? Mohou za to? NE! Je to podvědomé přesvědčení o tom, že takto je to „normální“.

Vždyť takto to znají z domova. Maminka také chodila do práce. Zvládala všechno, nás, domácnost, zahradu… A PŘEŽILA! Náš organismus je primárně programovaný na to, abychom přežili. Chrání sám sebe. A maminka také vždycky přežila. Až postupem času si začneme uvědomovat určitá ALE… Tak se vědomě rozhodneme, že to uděláme jinak, než maminka. Jenže ono to nejde tak snadno. Podvědomé vzorce jsou silnější. Vzpomínáte? Naše podvědomí nás řídí z 95%, oproti vědomí, které je zodpovědné za pouhých 5%. Jak to tedy změnit, ať už vzorec, který Vás brzdí, objevíte v jakékoli oblasti života? 

Způsobů máme hned několik. Ten nejefektivnější z nich to dokáže za několik minut. Stačí hodina z Vašeho času, abyste změnili celý zbytek Vašeho života tak, jak si ho přejete v dané oblasti žít. Pokud cítíte, že ve Vašem životě máte něco, kde nejste na 100% spokojeni, zvu Vás na společné setkání.

Jestli chcete vědět víc o tom, co je podvědomé přesvědčení a vzorce, jak pracovat s emocemi a se stresem, a také více o metodě PSYCH-K, podívejte se na můj YouTube kanál.

Petra Julia

Autor: Petra Julia
Zdroj: petrajulia.cz

Sdíleno s laskavým svolením autora

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě