Úplněk v Panně

datum 23. 2. 2024
autor a zdroj náhledového obrázku: Jitka Saniová vytvořeno pomocí AI

24.2. ve 13h30 nastává úplněk ve znamení Panny.

Jednotlivé fáze Měsíce mají nejrůznější účinky nejen na přírodu, ale také na lidské tělo. Každá fáze lunárního cyklu je jedinečná a tělo během ní jinak reaguje.

Úplněk - Vnímáme-li novoluní jako začátek, má nyní Měsíc za sebou polovinu své cesty kolem Země, stojí na obloze jako zářivý úplněk. V pohledu od Slunce se Měsíc nachází “za” Zemí. Proto existují zatmění Měsíce (Stín Země zakrývá Měsíc) také pouze při úplňku. Nesmíme zapomenout že už krátce po vyvrcholení úplňku se začínají projevovat síly následujícího u ubývajícího Měsíce. Tato fáze lunárního cyklu má na lidské tělo nejsilnější účinky. A nejen na něj! I příroda silně reaguje na tuto fázi. Především pak příliv a odliv, které jsou během úplňku (ale i během novu) nejsilnější.

Měsíc může ovlivňovat lidskou psychiku – z astrologického hlediska je zodpovědný za emoce. Během úplňku mohou někteří lidé prožívat opravdu silné emoce, a to jak ty pozitivní, tak negativní. Dostavit se může úzkost a změny nálad. Úplněk také zvyšuje agresivitu a podrážděnost, zaregistrovat můžete také zvýšenou nervozitu. Úplněk je nejčastěji spojován se spánkem. Někdo trpí silnou nespavostí, jiný prožívá velmi divoké a barvité sny. S úplňkem je spojováno špatné hojení ran, takže pokud vás čeká operace, rozmyslete si, zda chcete rekonvalescenci podstoupit během úplňku. Samozřejmě, pokud to situace dovolí. U žen zesiluje úplněk plodnost.

Všechny síly úplňku se pak koncentrují do tří předcházejících dnů!

24.2. 2024 nastává úplněk ve znamení Panny. Luna v Panně se nachází v opozici na Slunce v Rybách, které je v konjunkci s Merkurem a také ve volnější konjunkci se Saturnem. Luna je v harmonickém trigonu s Jupiterem v Býku a Merkur v Rybách se také nachází v harmonickém aspektu (sextil) s Jupiterem v Býku

Energii úplňku v Panně můžeme využít k uvědomění si toho, co je v našem životě funkční a zdravé a co již není funkční a kde případně máme nezdravé návyky. Pomůže nám jak analýza (která přísluší Panně) tak i intuice (Merkur vládce Panny je ve znamení Ryb).

Luna v Panně v opozici na Saturn v Rybách, který je v konjunkci se Sluncem může z podvědomí “vytáhnout” určité strachy a komplexy - nyní můžeme tyto bloky pocházející z minulosti zpracovat a opustit. Saturnské aspekty mohou vyvolat melancholickou náladu, aspekty od Jupitera nám však nedovolí upadnout do deprese.

Téma léčení ještě zesiluje konjunkce Chirona a Severní uzlu.

Nyní se také můžeme věnovat úklidu - jak na vnější rovině tak i na rovině vnitřní. Osa znamení Panna/Ryby je osou která propojuje logickou a analytickou část osobnosti (Panna) s intuitivní, imaginativní a emocionální částí osobnosti (Ryby) a učí nás, že je třeba tyto dvě části zharmonizovat.

Panny uzavírají jedno lunární období.

Na fyzickém těle Panny koresponduje s tlustým střevem, tenkým střevem a slinivkou. Tyto části těla jsou nyní velice citlivé a neměli bychom je přetěžovat (také nyní není vhodné na těchto částech těla provádět chirurgické zákroky).

Autor: Věra Šourková
Zdroj: astrologie-a-numerologie

Sdíleno s laskavým svolením autora

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě