Novoluní v Blížencích

datum 17. 6. 2023
autor a zdroj obrázku: ©Sergeybor, Getty Images na webu Canva.com

Jednotlivé fáze Měsíce mají nejrůznější účinky nejen na přírodu, ale také na lidské tělo. Každá fáze lunárního cyklu je jedinečná a tělo během ní jinak reaguje.

Novoluní - znamená, že nám přivrácená strana Měsíce leží úplně ve tmě. Na několik hodin pak není rozeznatelný a na Zemi vládne “novoluní”. Novoluní představuje nové začátky, ale také ukončení a vnitřní přeměnu. Tvůrčí myšlenky a nápady jsou velmi originální, je třeba je využít, dát jim směr a formu. Máme před sebou mnoho možností, musíme si z nich jen vybrat. Nov je zlom mezi vyčerpáním a přívalem nové energie. Zpočátku tuto energii můžeme vnímat jako napětí, neklid, netrpělivost a vzrušení, které může přecházet do podrážděných reakcí. Cítíme aktivitu, ale nevíme, kterým směrem ji zaměřit. Něco začíná, ale je to tak neuchopitelné, hoříme nedočkavostí, abychom se do toho pustili. Energie a vlivy dnů novoluní jsou nejvýrazněji cítit před okamžikem novoluní.

18.6. v 6h36 nastává novoluní v Blíženích na 27°znamení. Nov je v napěťové a dynamické kvadratuře s Neptunem v Rybách. Vládcem Blíženců je Merkur, který je aktuálně ve svém domovském znamení Blíženců a spolu s novem je ve 12.domě (horoskop počítaný pro okamžik novoluní). Merkur je ve volnějším harmonickém sextilu s Venuší ve Lvu a ve volnější dynamické a napěťové kvadratuře se Saturnem v Rybách.

Novoluní v Blížencích aktivuje naši zvídavost a zvědavost, přináší touhu něco nového se naučit, podělit se s druhými o své zážitky. Nov je v dynamickém aspektu s Neptunem – ten aktivuje naši fantazii, ale také zamlžuje logické uvažování. Merkur a Blíženci korespondují s levou analytickou částí mozku, Neptun, Ryby (a 12.dům, v němž je nov i Merkur) s pravou mozkovou hemisférou, která funguje skrze intuici a imaginaci. Máme tu tedy konfrontaci logické, lineární, systematické části uvažování s intuitivní, kreativní a emocionální části uvažování. Můžeme tuto situaci vnímat jako střet rácia a představivosti. Střet rozumu a citu. Tento rozpor můžeme využít k tvůrčí činnosti - můžeme si napsat to, jak se cítíme, co bychom chtěli i to, čeho se obáváme, můžeme to nakreslit či vyjádřit pohybem pomocí výrazového tance. Arteterapie je nyní vhodný prostředek k tomu, abychom si vyjasnili či pochopili co vlastně chceme. Skrze tvůrčí činnost aktivujeme proces, který nás nakonec dovede k výsledku.

Mars ve Lvu je v okamžiku novu v konjunkci s Lilit - tento aspekt je o setkání vědomé, přímé, mužské energie a sexuality a nevědomou "ženskou" emocionální energií. Konjunkce se může projevovat "bojem" mezi mužským a ženským světem, skrze silnou sexuální energii, ale také může z nevědomé složky osobnosti "vytáhnout" zranění v oblastech, která spadají pod planetu Mars - tedy odvaha, schopnost získat to co chci, sexualita, důvěra v sebe sama, schopnost aktivovat určité záležitosti, něco nového začít, schopnost druhé vést, důvěra ve vlastní mužství (u mužů) , u žen důvěra v mužskou část své osobnosti - jakmile se případná zranění dostanou na povrch vědomí, lze je léčit a odpoutat se od nich.

Blíženci otevírají nové životní období.

Blíženci na fyzickém těle korespondují s pažemi, rameny, průduškami a nervovým systémem. O tyto části těla je nyní vhodné pečovat (můžeme např. použít aromaterapii na podporu průdušek, praktikovat vědomé dýchání atd.).

Astrolog Věra Šourková

Autor: Věra Šourková
Zdroj: astrologie-a-numerologie

Sdíleno s laskavým svolením autora

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě