Horoskop září 2023

datum 1. 9. 2023
autor a zdroj obrázku: ©saiyood, Getty Images na webu Canva.com

Nejvýznamnější konstelace září 2023

Z hlediska mundánních konstelací (ovlivňujících dění na celé Zeměkouli) je toto září snad nejlepší měsíc z celého roku 2023. Konstelace jsou vcelku mírumilovné (patron válečníků Mars se pohybuje ve svém exilu ve znamení Vah). Lidé by se zvýšenou měrou měli zajímat o své zdraví a o své vzdělání (Merkur se bude po celý měsíc pohybovat ve znamení Panny a do 23. září bude v tomto pracovitém znamení i Slunce), ba co více propojení Slunce s Merkurem ve znamení Panny s Jupiterem a s Uranem ve znamení Býka přeje spíše rekonstrukcím a budování než boření a válčení. Snad se těchto velmi pozitivně působících konstelací chopí rozhádaní jednotlivci či znepřátelené státy a konečně se pokusí nalézt rozumné kompromisy a zakopou válečnou sekeru. Tento měsíc a mírumilovné konstelace dají lidstvu velkou šanci k nápravě, pokud se však této příležitosti lidé nechopí, pak nám na této planetě není snadno pomoci…

Jako každým rokem je velmi důležitý vstup Slunce do znamení Vah, kdy dochází na Severní polokouli k Podzimní rovnodennosti. Letos tento okamžik přichází 23.9.2023 v 8.50 hod SELČ a horoskop sestavený pro tu chvíli a pro souřadnice hlavního města pak podbarvuje dění po nejbližšího čtvrt roku. Pro dění v naší republice lze odhadovat z astrologického hlediska, že v nás ledujících třech měsících bude u nás chladnější počasí než obvykle ( Kozoroh ve 4. domě a Saturn v Rybách ), váznout může výběr daní zvyšovat se výdaje státu ( Venuše v 10. domě kvadrát Jupiter a Uran v 8. domě ). Rozhoupat se může křeslo pod ministrem financí a kultury. Celkově však působí horoskop Podzimní rovnodennosti mírumilovně konstruktivně. Je to však pouze příjemné astrologické klima, ale jak se doopravdy budou chovat obyvatelé naší krásné planety, to je již na nich…

I konstelace specificky ovlivňující dění v našem státě jsou v tomto měsíci převážně harmonické a náš stát by měl zaznamenat ekonomické úspěchy, vyznamenat se mohou nejen naši obchodníci ale i umělci.

1. - 5. září se retrográdní Merkur v Panně blíží do trigonu na Jupitera v Býku, což vytváří velmi pozitivní astrologické klima pro důležitá jednání, pro podpisy významných smluv pro zahájení studia či léčby různých onemocnění. Obchody by se měly hýbat, komunikace by neměla váznout. Ideální čas pro koupi či prodej nemovitosti, rovněž pak pro zahájení rekonstrukcí.

7. - 8. září je Slunce v Panně trigonu s Jupiterem v Býku, a to je ideální čas pro zahajování dobře připravených a rozvážných projektů, opět by se obchody měly hýbat.

11. - 12. září se ocitne Slunce pohybující se znamením Panny v kvadrátu na Marse republiky ve znamení Střelce, což může přinést násilné trestné činy, které pobouří naši veřejnost. Naši sportovci či kriminalisté mohou svést těžké boje se svými protivníky.

15. - 16. září vytvoří Slunce v Panně trigon na Urana v Býku. Tato konstelace může světu přinést převratné novinky vědy a techniky. Obchody s výpočetní a s komunikační technikou by měly stoupat.

16. - 19. září se na ekliptice utvoří kvadratura mezi Venuší ve Lvu a Jupiterem v Býku, rovněž pak opozice Mezi Sluncem v Panně a Neptunem v Rybách. Výsledkem mohou být střevní infekce, lidé by měli být obezřetní při plavání v neznámých vodách a dbát zásad správné hygieny.

23. září v 8.50 hod SELČ vstupuje Slunce do znamení Vah a nastává podzimní rovnodennost.

23. - 26. září bude dění u nás i ve světě ovlivňovat řada harmonicky působících konstelací, které přejí důležitým jednáním, podpisům významných smluv a uzavírání rozumných dohod. Tyto mírumilovné konstelace opět dají rozhádaným jednotlivcům a znepřáteleným státům velkou šanci k zakopání válečné sekery. Obchody by se měly hýbat a lidé by spolu měli přátelsky a uvolněně komunikovat. ( Merkur v Panně v trigonu na Jupitera v Býku ) .

27. - 28. září se ocitá Merkur v kvadrátu na Marse republiky, což může přinést komplikace v dopravě a v médiích lze očekávat přestřelky mezi opozicí a vládnoucí garniturou.

29. - 30. září vytvoří Merkur v Panně trigon na Urana v Býku a tato konstelace může zase přinést zvýšené objemy obchodů s výpočetní a s komunikační technikou. Vyznamenat se mohou vědci a technici při řešení problémů lidstva.

Autor: Richard Stříbrný
Zdroj: www.stribrny.cz

Sdíleno s laskavým svolením autora

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě