4. pátek v září - obejmi vegetariána/ku

datum 21. 9. 2023
autor a zdroj obrázku: ©urbazon, Getty Images Signature na webu Canva.com

Pokud znáte vegetariána, či vegetariánku, obejměte je! Dnešní den je totiž poctou těm, kteří učinili krok k životu bez krutosti a naopak ohleduplnosti k Zemi tím, že vyřadili maso ze svého pravidelného jídelníčku.

Zkuste se na jeden den stát vegetariánem a zvažte důvody, proč si vybrat tento životní styl: zdraví, životní prostředí, finanční úspora a další. Mnoho lidí na světě má tendenci věřit, že neexistuje žádný důvod, proč by lidstvo mělo nadále jíst zvířata. A spolu s tímto přesvědčením existuje spousta platných argumentů na podporu tohoto postoje. Hug a Vegetarian Day začíná tím, že pomáhá lidem naučit se, o čem to je, žít vegetariánským životním stylem.

Životní prostředí i osobní zdraví lidského těla mohou mít velké výhody z vyloučení masa a živočišných produktů z jídelníčku. Navíc v dnešním masném průmyslu bývá velká krutost a toto množství utrpení by se dalo snadno zmírnit, kdyby se více lidí zavázalo k tomu, že se budou vyhýbat konzumaci masa.

Historie Hug A Vegetarian Day

Historie Hug a Vegetarian Day je spjata s historií PETA, organizace, která tento den založila. PETA znamená ,,Lidé pro etické zacházení se zvířaty" a její historie sahá až do roku 1949, kdy ji založila Ingrid Newkirk.

Být vegetariánem není vždy snadné. V mnoha případech bývají možnosti stravování v restauracích omezené a někdy se dokonce zdá, že existuje zvláštní sociální nevraživost vůči těm, kteří se rozhodnou nekonzumovat zvířata. Od doby, kdy se vegetariánství začalo stávat pro některé lidi oblíbeným dietním krokem, na trh vstoupilo mnoho vegetariánských potravin. Dnes je poměrně snadné najít alternativu k masným produktům.

Takže dnes je den, abychom tyto statečné duše objali! Uvědomujeme si, s jakými obtížemi se někdy potýkají ve svém závodě za záchranou našich zvířecích přátel, je načase uznat a poděkovat jim za zvířecí životy, které zachraňují, a za způsob, jakým jejich strava pomáhá chránit životní prostředí planety.

Jak oslavit den objímání vegetariánů

Obejměte vegetariána

První na pořadu dne, ti, kteří mají přítele nebo člena rodiny, který je vegetarián, by je měli obejmout! Dělají dobrou věc pro Zemi a pro zvířata.

Proč se jich na to nezeptat a nezjistit, jakými způsoby je možné jim poskytnout podporu? Nebo, ještě lépe, vezměte je na oběd do vegetariánské restaurace, abyste jim ukázali, jak moc si jich vážíte, a můžete si o tom u jídla promluvit.

Tento den jezte vegetariánská jídla

Pro ty, kteří nejsou připraveni zavázat se k plnému životnímu stylu stát se vegetariánem, je stále možné si to jednoho dne užít tím, že uvidíte, jaké to je. Naplánujte si na tento den tři jídla, při kterých se vyhnete konzumaci masa. Nebo, chcete-li se stát veganem (což je ještě zdravější), odstraňte veškeré mléčné výrobky, vejce nebo jiné potraviny, které by mohly obsahovat vedlejší živočišné produkty.

Opravdu, pro mnoho lidí není nejíst maso tak těžké, jak by se mohlo zdát. Jen nezapomeňte nahradit toto maso bílkovinami z jiných zdrojů, jako jsou fazole, luštěniny, sója, obiloviny, ořechy, semena, zelenina a další.

Podívejte se na vegetariánský dokument

Pro lidi, kteří se chtějí o této důležité problematice vzdělávat, může být dokument to pravé. Vyzkoušejte tyto dokumentární filmy pro více informací a porozumění:

Cowspiracy: The Sustainability Secret (2014). Tento film odhaluje skrytá fakta související s živočišným průmyslem, jeho souvislostí s ničením klimatu a co se s tím dá dělat.

Pozemšťané (2005). Tento dokument, který pořádá americký herec Joaquin Phoenix, odhaluje základní ekonomické výhody a závislost, kterou lidé na zvířatech mají, a také některé grafické informace o tom, jak se s těmito zvířaty špatně zachází.

Forks Over Knives (2011). Tento film, který nabízí ověřitelné informace a výsledky studií o zdravotních přínosech rostlinné stravy, údajně ze slavné britské osobnosti Russella Branda udělal vegana.

Game Changes (2018). Tento stejně přesvědčivý dokument, který má méně společného se záchranou země a více se týká zdravotních přínosů, byl natočen řadou slavných jmen, včetně Arnolda Swarzenneggera, Chrise Paula, Jamese Camerona, Jackieho Chana a dalších. Nabízí informace od lékařů a sportovců o jejich změněném chápání jídla.

Autor: EnviWeb
Zdroj: www.enviweb.cz

Sdíleno s laskavým svolením autora

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě