Kněz, motivační poradce, spisovatel a svobodný zednář Mgr. Vladimír Strejček, Th.D. v rozhovoru s Romanem Zahrádkou z časopisu Ve hvězdách objasňuje důvody své emigrace v 70. letech minulého století do USA, dále hovoří o důvodech svého návratu zpět do České republiky a zejména o podstatě Svobodného zednářství.

Mimo jiné vyslovuje přesvědčení, že zednáři nejsou angažováni v současném dění ve společnosti vyznačující se chaosem, neboť se v jednotlivých lóžích nediskutuje o politice, ani o náboženstvích. Samotní zednáři věří totiž v něco Vyššího. Prací sami na sobě si uvědomují vzájemnou jednotu, že všichni jsme jedno a vycházíme z božství Velkého architekta vemíru. Zednáři proto šíří myšlenky přátelství a spolupráce a snaží se pozvednout lidstvo na vyšší stupeň vývoje.

“Ano, zednáři jsou stále tady, ale mezitím vznikly jiné skupiny lidí, které se snaží lidstvo řídit. Lidstvo však nechce v současnosti slyšet bohatost názorů, harmonii a logiku, na kterých je zednářství založeno, abychom měli nějakou vizi do budoucna. Je přitom třeba studovat nejrůznější zdroje a nehledět pouze jedním směrem, abychom nedopadli jako v Německu před druhou světovou válkou, kde většina poslouchala jen jednu stranu a neviděla celkový globální planetární obraz. V něm nacházejme hloubku poznání, moudrost, lásku a jednotu,” nabádá Vladimír Strejček.

Kontakt:

e-mail: vladimirs17@email.cz

tel.: +420 608 181 717

 


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat a velmi nás mrzí, že se mnoho vašich chtěných plateb neuskutečnilo vzhledem k potížím funkčnosti platební brány. GoPay muselo přijmout nové podmínky bank, kdy spolkům neumožní on-line platby kartou. Prosíme o znovu zaslání/zasílání vašich příspěvků, prozatím přes klasický bankovní převod:

Pro platby v ČR: 107-7380440287/0100 s uvedením slova „Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí: IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287, BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

Snažíme se pro vás najít jiné zjednodušující služby pro vaše platby. Děkujeme za pochopení i za podporu.

S láskou Cesty k sobě