Úplněk ve Střelci

datum 3. 6. 2023
autor a zdroj obrázku: ©Mexitographer, Getty Images Pro Signature na webu Canva.com

4.6. v 5h41 nastává úplněk ve Střelci.

Jednotlivé fáze Měsíce mají nejrůznější účinky nejen na přírodu, ale také na lidské tělo. Každá fáze lunárního cyklu je jedinečná a tělo během ní jinak reaguje.

Úplněk - Vnímáme-li novoluní jako začátek, má nyní Měsíc za sebou polovinu své cesty kolem Země, stojí na obloze jako zářivý úplněk. V pohledu od Slunce se Měsíc nachází "za" Zemí. Proto existují zatmění Měsíce (Stín Země zakrývá Měsíc) také pouze při úplňku. Nesmíme zapomenout že už krátce po vyvrcholení úplňku se začínají projevovat síly následujícího ubývajícího Měsíce. Tato fáze lunárního cyklu má na lidské tělo nejsilnější účinky. A nejen na něj! I příroda silně reaguje na tuto fázi. Především pak příliv a odliv, které jsou během úplňku (ale i během novu) nejsilnější.

Měsíc může ovlivňovat lidskou psychiku – z astrologického hlediska je zodpovědný za emoce. Během úplňku mohou někteří lidé prožívat opravdu silné emoce, a to jak ty pozitivní, tak negativní. Dostavit se může úzkost a změny nálad. Úplněk také zvyšuje agresivitu a podrážděnost, zaregistrovat můžete také zvýšenou nervozitu. Úplněk je nejčastěji spojován se spánkem. Někdo trpí silnou nespavostí, jiný prožívá velmi divoké a barvité sny. S úplňkem je spojováno špatné hojení ran, takže pokud vás čeká operace, rozmyslete si, zda chcete rekonvalescenci podstoupit během úplňku. Samozřejmě, pokud to situace dovolí. U žen zesiluje úplněk plodnost, takže pokud toužíte po miminku, o úplňku je ten správný čas to zkusit.

Všechny síly úplňku se pak koncentrují do tří předcházejících dnů! 

Luna ve Střelci se v okamžiku úplňku nachází v 6.domě - a opoziční Slunce v Blížencích je tedy v domě dvanáctém. 6. dům je oblast zdraví a každodenní práce, 12.dům dům je oblast kolektivního nevědomí, archetypů, a napojení se na Vesmír, na Božství. Střelec je znamení, které potřebuje najít hlubší smysl svého života. Nyní tedy můžeme hledat tento hlubší či vyšší smysl a propojit ho s každodenním životem a s naší prací. Potřebujeme, aby nám naše práce dávala smysl – aby byla smysluplná. Když se cítíme ve svém zaměstnání dobře, má to velice pozitivní dopad na naše zdraví. Pokud nevidíme smysl v tom co děláme působí to na naše zdraví negativně.

Ve vztahu k práci se mohou z našeho podvědomí různé strachy či komplexy méněcennosti. Nyní si tyto případné obavy a nejistoty můžeme uvědomit, přijmout je a odpoutat se od nich.

Střelec je veskrze pozitivně smýšlející znamení, které nás učí pozitivnímu náhledu na život. Je to znamení, které věří ve šťastné konce - pokud je naše víra dostatečně silná, šťastných konců se nakonec dočkáme Merkur, který koresponduje s naším způsobem uvažování, je v okamžiku úplňku v pragmatickém znamení Býka a nachází se v konjunkci s Uranem. Je to propojení pragmatického smýšlení s intuicí. Pokud jsme schopni stát nohama pevně na zemi a zároveň naslouchat své intuici, mohou k nám proudit zajímavé a podnětné nápady, pomohou pozitivně ovlivnit naši budoucnost. 

 Střelci ukončují jedno životní období.

Střelec na fyzickém těle koresponduje s kyčlemi, boky, stehny, kostrčí, sedacími nervy a s játry. Všechny tyto části těla jsou nyní velice citlivé a nedoporučuje žádný chirurgický zákrok v těchto částech těla.

Astrolog Věra Šourková

Autor: Věra Šourková
Zdroj: astrologie-a-numerologie

Sdíleno s laskavým svolením autora

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě