Úplněk ve Lvu

datum 25. 1. 2024
Autor a zdroj obrázku: Jitka Saniová, vytvořeno pomocí AI

Jednotlivé fáze Měsíce mají nejrůznější účinky nejen na přírodu, ale také na lidské tělo. Každá fáze lunárního cyklu je jedinečná a tělo během ní jinak reaguje.

Úplněk - Vnímáme-li novoluní jako začátek, má nyní Měsíc za sebou polovinu své cesty kolem Země, stojí na obloze jako zářivý úplněk. V pohledu od Slunce se Měsíc nachází “za” Zemí. Proto existují zatmění Měsíce (Stín Země zakrývá Měsíc) také pouze při úplňku. Nesmíme zapomenout že už krátce po vyvrcholení úplňku se začínají projevovat síly následujícího u ubývajícího Měsíce. Tato fáze lunárního cyklu má na lidské tělo nejsilnější účinky. A nejen na něj! I příroda silně reaguje na tuto fázi. Především pak příliv a odliv, které jsou během úplňku (ale i během novu) nejsilnější.

Měsíc může ovlivňovat lidskou psychiku – z astrologického hlediska je zodpovědný za emoce. Během úplňku mohou někteří lidé prožívat opravdu silné emoce, a to jak ty pozitivní, tak negativní. Dostavit se může úzkost a změny nálad. Úplněk také zvyšuje agresivitu a podrážděnost, zaregistrovat můžete také zvýšenou nervozitu. Úplněk je nejčastěji spojován se spánkem. Někdo trpí silnou nespavostí, jiný prožívá velmi divoké a barvité sny. S úplňkem je spojováno špatné hojení ran, takže pokud vás čeká operace, rozmyslete si, zda chcete rekonvalescenci podstoupit během úplňku. Samozřejmě, pokud to situace dovolí. U žen zesiluje úplněk plodnost.

Všechny síly úplňku se pak koncentrují do tří předcházejících dnů!

25.1. 2024 nastává úplněk ve znamení Lva. Jak Luna ve Lvu, tak Slunce ve Vodnáři se nacházejí v dynamické a napěťové kvadratuře s Jupiterem v Býku.

Potenciál úplňku ve Lvu je možné využít k rozvoji kreativity, k posílání vlastního sebevědomí. Lev touží být středem pozornosti druhých, tato znamení potřebuje milovat a být milováno - nyní můžeme otevřít své srdce a nejen lásku vyžadovat, ale také lásku rozdávat (aniž bychom za to na oplátku něco očekávali). Luna ve Lvu je aspektu nazvaném kvninkunx s Venuší ve znamení Kozoroha. Venuše je planeta lásky a ve znamení Kozoroha je její láska zralá a vážná. Nyní je tedy vhodný čas zapracovat na prohloubení vše citových vazeb, k převzetí zodpovědnost za to, co milujeme. Venuše v Kozorohu svou lásku dává najevo svými činy, nikoliv slovy. Stínovou stránkou této Venuše je pocit, že lásku si musí nějak zasloužit či odpracovat. Tyto případné negativní vzorce nyní může přenastavit - každý člověk má možnost milovat a být milován bez podmínek. Láska je zdroj, na který se můžeme napojit my všichni, bez ohledu na to, zda zrovna máme partnera či partnerku. Když otevřeme své srdce tak se na tento zdroj lásky můžeme napojit kdykoliv. Venuše v Kozorohu je také v harmonickém trigonu s Jupiterem v Býku, což je aspekt který přeje jak lásce tak tvůrčí činnosti i umění

Luna ve Lvu a Slunce ve Vodnáři jsou v dynamické kvadratuře s Jupiterem – tento aspekt nás často vede k nestřídmosti a k sobeckému přístupu k lásce - nyní je vhodný čas uvědomit si, že ve všech vztazích /nejen partnerských) je důležitá rovnováha mezi tím, co požaduji od partnera/ky já, a tím, co partnerovi či partnerce nabízím já.

Energie úplňku ve Lvu nás vede k rozvoji tvůrčích schopností a také k tomu, abychom si uměli hrát a žít přítomným okamžikem tak jak to umí malé děti. Tvůrčí energii můžeme použít i k rozvoji profesních nápadů - v okamžiku úplňku je Merkur (náš způsob myšlení a komunikace) v konjunkci s Marsem (energie, vůle odvaha) v Kozorohu (profese) a tato konjunkce je v harmonickém trigonu s Uranem (intuice, nápady, budoucnost) ve znamení Býka (materiální svět, finance).

Lvi ukončují jedno lunární období.

Lev na fyzickém těle koresponduje se srdcem a hrudní páteří - nyní jsou tyto části těla velice citlivé, je třeba o ně pečovat a nyní bychom se měli vyvarovat chirurgických zákroků v této oblasti těla.

Autor: Věra Šourková
Zdroj: astrologie-a-numerologie.webnode.cz

Sdíleno s laskavým svolením autora

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě