Úplněk v Rybách

datum 30. 8. 2023
autor a zdroj obrázku: ©m-gucci, Getty Images na webu Canva.com

Jednotlivé fáze Měsíce mají nejrůznější účinky nejen na přírodu, ale také na lidské tělo. Každá fáze lunárního cyklu je jedinečná a tělo během ní jinak reaguje.

Úplněk - Vnímáme-li novoluní jako začátek, má nyní Měsíc za sebou polovinu své cesty kolem Země, stojí na obloze jako zářivý úplněk. V pohledu od Slunce se Měsíc nachází "za" Zemí. Proto existují zatmění Měsíce (Stín Země zakrývá Měsíc) také pouze při úplňku. Nesmíme zapomenout že už krátce po vyvrcholení úplňku se začínají projevovat síly následujícího ubývajícího Měsíce. Tato fáze lunárního cyklu má na lidské tělo nejsilnější účinky. A nejen na něj! I příroda silně reaguje na tuto fázi. Především pak příliv a odliv, které jsou během úplňku (ale i během novu) nejsilnější.

Měsíc může ovlivňovat lidskou psychiku – z astrologického hlediska je zodpovědný za emoce. Během úplňku mohou někteří lidé prožívat opravdu silné emoce, a to jak ty pozitivní, tak negativní. Dostavit se může úzkost a změny nálad. Úplněk také zvyšuje agresivitu a podrážděnost, zaregistrovat můžete také zvýšenou nervozitu. Úplněk je nejčastěji spojován se spánkem. Někdo trpí silnou nespavostí, jiný prožívá velmi divoké a barvité sny. S úplňkem je spojováno špatné hojení ran, takže pokud vás čeká operace, rozmyslete si, zda chcete rekonvalescenci podstoupit během úplňku. Samozřejmě, pokud to situace dovolí. U žen zesiluje úplněk plodnost.

Všechny síly úplňku se pak koncentrují do tří předcházejících dnů!

31.8. ve 3h 35 nastává druhý úplněk v srpnu - tentokráte úplněk v Rybách. Slunce v Panně se nachází v opozici na Lunu v Rybách, která je ve volnější konjunkci se Saturnem.

Úplněk v Rybách nás vede k uvědomění si toho, že Duch a Hmota jsou propojeni. Tím, že posílíme svého Ducha, posílíme sebe sama i ve hmotě. Nyní budeme velice citliví a snadno zranitelní. Luna v Rybách je ve volnější konjunkci se Saturnem a naše emoce mohou sklouznout k lítosti, sebelítosti, k pocitům nemilovanosti a nejistoty. Je důležité si uvědomit, že lásku a přijetí si musíme především dá my sami. Pokud nebudeme přijímat a milovat sebe sama, tak od ostatních lidí se nám přijetí a lásky také nedostane.

Když se napojíme na svou intuici a niterné pocity, můžeme se na duchovní rovině výrazně posunout. Podpora z Duchovního světa je velká. Nalaďme se na Božství a důvěřujme vyšším procesům.

Důležité je nyní pustit vše co nás omezuje a blokuje a odpustit jak sobě sama tak druhým. Nalaďte se na vlnu lásky a soucitu.

Ryby uzavírají jedno lunární období.

Retrográdní Merkur v Panně se nachází ve volnějších harmonických trigonech s Uranem a Jupiterem v Býku. Retrográdní Merkur směřuje naši pozornost dovnitř sebe sama – k vnitřní komunikaci. Podpůrné aspekty od Urana v Býku přinesou zajímavé podněty a nápady a schopnost uzavřít vše co je třeba, a naplánovat nové věci.

Mars v Panně vytváří harmonický a podpůrný trigon s Uranem v Býku a podporuje naše aktivity a snahy, přináší energii nejen v oblasti práce, ale také i v oblasti našeho zdraví a sebeléčení.

Ryby na fyzickém těle korespondují s chodidly a s prsty na nohou a také s psychikou. Nyní je naše psýché velice citlivá. Věnujme se tomu, co nás psychicky uklidňuje a uvolňuje.

Autor: Věra Šourková
Zdroj: astrologie-a-numerologie

Sdíleno s laskavým svolením autora

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě