Úplněk v Kozorohu

datum 2. 7. 2023
autor a zdroj obrázku: ©Sergeybor, Getty Images na webu Canva.com

Jednotlivé fáze Měsíce mají nejrůznější účinky nejen na přírodu, ale také na lidské tělo. Každá fáze lunárního cyklu je jedinečná a tělo během ní jinak reaguje.

Úplněk - vnímáme-li novoluní jako začátek, má nyní Měsíc za sebou polovinu své cesty kolem Země, stojí na obloze jako zářivý úplněk. V pohledu od Slunce se Měsíc nachází "za" Zemí. Proto existují zatmění Měsíce (Stín Země zakrývá Měsíc) také pouze při úplňku. Nesmíme zapomenout že už krátce po vyvrcholení úplňku se začínají projevovat síly následujícího ubývajícího Měsíce. Tato fáze lunárního cyklu má na lidské tělo nejsilnější účinky. A nejen na něj! I příroda silně reaguje na tuto fázi. Především pak příliv a odliv, které jsou během úplňku (ale i během novu) nejsilnější.

Měsíc může ovlivňovat lidskou psychiku - z astrologického hlediska je zodpovědný za emoce. Během úplňku mohou někteří lidé prožívat opravdu silné emoce, a to jak ty pozitivní, tak negativní. Dostavit se může úzkost a změny nálad. Úplněk také zvyšuje agresivitu a podrážděnost, zaregistrovat můžete také zvýšenou nervozitu. Úplněk je nejčastěji spojován se spánkem. Někdo trpí silnou nespavostí, jiný prožívá velmi divoké a barvité sny. S úplňkem je spojováno špatné hojení ran, takže pokud vás čeká operace, rozmyslete si, zda chcete rekonvalescenci podstoupit během úplňku. Samozřejmě, pokud to situace dovolí. U žen zesiluje úplněk plodnost, takže pokud toužíte po miminku, o úplňku je ten správný čas to zkusit.

Všechny síly úplňku se pak koncentrují do tří předcházejících dnů

3.7. ve 13h38 nastává úplněk ve znamení Kozoroha. Slunce je ve volnější konjunkci s Merkurem v Raku a obě tělesa jsou v opozici na Lunu v Kozorohu.

Úplněk ve znamení Kozoroha podpoří naši snahu vypořádat se se všemi úkoly a povinnostmi. Také podpoří naše profesní cíle a plány. Rak (Slunce a Merkur je ve znamení Raka) je citlivý , má bohatou fantazii, ale není to pragmatik. Důležité je dotahovat své plány do konce. Luna v Kozorohu je naopak výrazně pragmatická, praktická a racionální, bude se tedy snažit "postavit nás nohama pevně na zem" a podívat se na veškeré naše (nejen profesní) plány podívat střízlivým a realistickým pohledem.

Úplněk v Kozorohu také prověří jak máme zpracován vztah s otcem a otcovskými autoritami. Je důležité důvěřovat sobě sama, svým schopnostem.

Během tohoto úplňku se Venuše spojuje v konjunkci s Lilit ve Lvu a také je ve volnější konjunkci s Marsem ve Lvu. Lilit ve Lvu může vytáhnout z podvědomí určité bloky a zábrany v oblasti důvěry ve vlastní osobnost, ve vlastní tvůrčí schopnosti. Také se mohou vynořit potlačené věci, či zranění v oblasti vztahů.

Kozorozi ukončují jedno životní období

Kozoroh koresponduje na fyzickém těle s kostrou, klouby a kůží. Tyto části těla jsou nyní citlivé a neměli by se přetěžovat.

Astrolog Věra Šourková

Autor: Věra Šourková
Zdroj: astrologie-a-numerologie

Sdíleno s laskavým svolením autora

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě