Osa Lunárních uzlů se přesouvá na osu znamení Beran/Váhy

datum 11. 7. 2023
autor a zdroj obrázku: ©Riddhima´s Images na webu Canva.com

Osa Lunárních uzlů se přesouvá na osu znamení Beran/Váhy.

Rozlišujeme dva Lunární uzly: severní Lunární uzel (vzestupný- tzv. Dračí hlava) a jižní Lunární uzel (sestupný tzv. Dračí ohon). Nejsou to planety, ale body, kde se dráha Měsíce protíná s dráhou Slunce. V horoskopu stojí vždy proti sobě. Severní uzel ukazuje, kam se člověk ubírá, jižní uzel ukazuje, odkud člověk přichází. Severní uzel ukazuje současný život a budoucí vývoj, jižní uzel dětství, minulost minulé životy.

Osa lunárních uzlů velice zjednodušeně řečeno - ukazuje odkud jdeme a kam kráčíme. Dračí ohon ukazuje naše minulé zkušenosti, to co již dobře známe a od čeho bychom se měli nyní odpoutat -ale také můžeme využít nabyté zkušenosti. Dračí hlava ukazuje na to, co bychom nyní měli pochopit, jakou cestou bychom se měli dát, abychom pokračovali ve vývoji. V horoskopu narození osa lunárních uzlů ukazuje osobní vývoj (Lunární uzly ve znameních, domech a aspekty, které vytváří s planetami v horoskopu narození). 

Kromě osobního vývoje tady na planetě Zemi prožíváme širší, celospolečenský vývoj. V celkovém měřítku osa lunárních uzlů poukazuje na to, od čeho bychom se jako celek měli odpoutat (Dračí ohon) a jakou cestou bychom měli jít (Dračí hlava) abychom se jako celek posunuli kupředu. Nyní na rok a půl jsou tímto "učebním polem" znamení Vah (Dračí ohon - nyní se od těchto témat odpoutáváme, respektive bychom se měli odpoutat- a to jsou témata přehnané přizpůsobivosti, nerozhodnosti, neschopnosti otevřeně vyjádřit svůj názor a své potřeby ) a znamení Berana (Dračí hlava) - který nás vede do budoucnosti - to jsou témata sebedůvěry, samostatnosti, schopnosti jít za svým, schopnosti prosadit sebe sama, schopnosti žít svůj život dle sebe sama.

12.7. se osa lunárních přesouvá do znamení Beran (Severní uzel) a Váhy (Jižní uzel). Tam, kde je Severní uzel je možné něco nového otevřít, je to cesta vývoje, tam, kde je Jižní uzel uzavíráme staré věci a ukončujeme určité období. Beran (vývoj) poukazuje na to, že nyní máme cca rok a půl na to, abychom v sobě a ve svém životě rozvinuli pozitivní vlastnosti Berana – tedy rozhodnost, důvěru v budoucnost, schopnost něco nového začít, aktivovat, důvěru v sebe sama, schopnost otevřeně a přímo vyjádřit své potřeby a svůj názor, schopnost být nezávislý a bojovat o vlastní nezávislost, schopnost jít vlastní cestou. Odpoutat bychom se měli od negativních rysů Vah – tedy od nerozhodnosti, přehnané přizpůsobivosti, neochoty se angažovat, vztahové závislosti, tendence uzavírat nezdravé kompromisy, přehnané touhy zalíbit se a vyhovět všem. 

Témata osy Váhy/Beran: nastolení rovnováhy v oblasti Já versus druzí, osobní potřeby versus partnerský vztah ( moje vlastní potřeby by měly mít ve vztahu stejný prostor jako potřeby partnera/ky, vztah k sobě versus vztah k druhým, vitalita a přizpůsobivost, vůle a diplomacie, boj o přežití a respektování potřeb druhých, seberealizace a přijetí druhými.

Dům, kterým prochází jižní lunární uzel je oblastí (dům, kde je znamení Vah), kde bychom měli uzavřít minulost, dům, kterým prochází severní lunární uzel ( dům, kde máme znamení Berana)je oblastí, kde otevíráme budoucnost a startujeme nové projekty.

Váhy mohou uzavřít minulost, nyní dokončují lekce z minulosti, Berani otevírají a startují nové věci.

Autor: Věra Šourková
Zdroj: astrologie-a-numerologie

Sdíleno s laskavým svolením autora

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě