Novoluní v Raku

datum 6. 7. 2024
autor a zdroj náhledového obrázku: Jitka Saniová, vytvořeno pomocí AI

Jednotlivé fáze Měsíce mají nejrůznější účinky nejen na přírodu, ale také na lidské tělo. Každá fáze lunárního cyklu je jedinečná a tělo během ní jinak reaguje.

Novoluní znamená, že nám přivrácená strana Měsíce leží úplně ve tmě. Na několik hodin pak není rozeznatelný a na Zemi vládne "novoluní". Novoluní představuje nové začátky, ale také ukončení a vnitřní přeměnu. Tvůrčí myšlenky a nápady jsou velmi originální, je třeba je využít, dát jim směr a formu. Máme před sebou mnoho možností, musíme si z nich jen vybrat. Nov je zlom mezi vyčerpáním a přívalem nové energie. Zpočátku tuto energii můžeme vnímat jako napětí, neklid, netrpělivost a vzrušení, které může přecházet do podrážděných reakcí. Cítíme aktivitu, ale nevíme, kterým směrem ji zaměřit. Něco začíná, ale je to tak neuchopitelné, hoříme nedočkavostí, abychom se do toho pustili. Energie a vlivy dnů novoluní jsou nejvýrazněji cítit před okamžikem novoluní.

6.7. v 0h57 nastává Novoluní v Raku. Nov (konjunkce Slunce a Luny) je na 15°Raka a je v harmonických vazbách na Saturn v Rybách a Mars v Býku, Mars je také v harmonickém sextilu se Saturnem . Ve znamení Raka se nachází i Venuše, která je v harmonickém sextilu s Uranem v Býku. Merkur je v okamžiku novu ve znamení Lva a je v dynamické a napěťové opozici s Plutem ve Vodnáři, Merkur také vytváří volnější harmonický sextil s Jupiterem v Blížencích.

Energii Novoluní v Raku můžeme využít k péči o naše blízké a o náš domov. Můžeme projevit náklonnost a lásku svým blízkým, vytvořit si příjemné a pohodové domácí prostředí. Můžeme zvelebit své "hnízdo". Kromě péči o domov a blízké je toto novoluní vhodné o péči o své nitro, o svou Duši. Nalaďme se své emocionální potřeby. Pro Raka je důležitý pocit bezpečí. Většinou tento pocit odvozuje od pevných citových vazeb a z materiálního zajištění. Pokud se snažíme získat pocit bezpečí z vnějšího světa, zákonitě bude stav narušován nejistotou a strachem ze ztráty. Pokud si uvědomíme, že v sobě máme vše, z čeho můžeme čerpat pocit jistoty a bezpečí (když důvěřujeme sami sobě , svým emocím, když přijímáme sami se sebe a pečujeme o sebe), tak můžeme snadno dosáhnout vnitřní harmonie. Nyní je vhodná doba naladit se na své emocionální potřeby a uspokojit je. Saturn v Rybách v harmonické vazbě na nov v Raku přináší stabilitu a potřebu se "ukotvit", zapustit kořeny, prohloubit partnerské a rodinné vazby. Mars v Býku v harmonickém sextilu vůči novu přináší dostatečnou dávku energie a síly ke zlepšení svého rodinného života , k budování domova i ke zkvalitnění vztahu k sobě sama. Harmonický aspekt Urana v Býku k Venuši v Raku pomáhá pozitivně uvolnit případné příliš silné "Račí sevření" (Rak může občas svou péči druhé až dusit)Rak je znamení, pro které je nesmírně důležitý vztah s matkou. Nyní můžeme léčit případné bloky či zranění ve vztahu s matkou.

Na fyzické rovině Rak koresponduje se žaludkem, dvanáctníkem, hrudí, s prsy a trávením. Tyto části tělo jsou nyní velice citlivé a neměl by na nich být prováděn žádný chirurgický zákrok.

Raci otevírají nové lunární období. 

Autor: Věra Šourková
Zdroj: astrologie-a-numerologie

Sdíleno s laskavým svolením autora

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě