Naučte se tolerovat špatnou náladu

datum 16. 6. 2023
autor a zdroj obrázku: ©mtcurado, Getty Images Signature na webu Canva.com

"Někdy se necháváte silně ovlivnit tím, jakou mají druzí lidé náladu. Je to pochopitelné, protože velká část z vás patří mezi vysoce empatické a citlivé osoby, takže je pro vás v podstatě nemožné nepocítit změnu nálady druhého člověka, zvlášť pokud se jedná o někoho, kdo je vám velmi blízký. Cítíte se být jeho náladou zasaženi a mnohdy také zranění.

V takových situacích je třeba si pamatovat, že hodný člověk nepřestane být hodný jen proto, že má špatnou náladu. I kdyby řekl nebo udělal věci, které nejsou úplně šťastné nebo radostné, neznamená to, že přestal být hodný nebo milující. Je to prostě projev jeho momentálních emocí nebo myšlenek, a s těmi občas bojuje KAŽDÝ člověk.

Je velký rozdíl, když se někdo chová nepříjemně schválně a když se tak chová zkrátka proto, že to z něj vytryskne (a vůbec to nemusí souviset s vámi). Naučte se tolerovat a odpouštět tuto bolest, kterou vám vaši blízcí nikdy nechtěli způsobit. Naučte se neočekávat, že budou všichni vždycky dokonalí a nečekejte to ani od sebe. Sami víte, jak vám je, co se vám honí hlavou a co říkáte či děláte, když je vám mizerně. A i v případě, že se vy sami umíte velmi dobře ovládat, si jistě vzpomenete na časy, kdy tomu tak nebylo a kdy jste se to také teprve učili, tak jako nyní vaši blízcí. Změny nálad zkrátka patří k vaší lidskosti.

Souciťte s duševním i fyzickým rozpoložením sebe i druhých. Nedovolte, aby dočasný výkyv nálady zbytečně poničil váš jinak krásný a zdravý vztah, jen proto, že se vaše ego nechá unést a bude si všechno vztahovat na sebe, jako by bylo středem vesmíru. Uvolněte se a dovolte sobě i druhým mít prostě občas špatnou náladu. Naučíte-li se takto přijímat sebe samé i druhé i s jejich lidskostí, místo abyste proti ní pořád bojovali, dosáhnete velké svobody a také mnohem většího štěstí a lásky ve svých vztazích, v nichž budete moci být vy i druzí plně sami sebou, protože budete vědět, že jste milováni a chápáni i ve svých slabších chvílích." 

* * *

Autor: M. Techetová
Zdroj: andelskydenik

Sdíleno s laskavým svolením autora

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě