Horoskop leden 2024

datum 1. 1. 2024
autor a zdroj obrázku: ©saiyood, Getty Images Signature na webu Canva.com

Nejvýznamnější konstelace leden 2024

Rok 2024 začíná za poněkud chmurnějších konstelací, kdy se na ekliptice uzavírá T-kvadratura mezi Lunou v Panně, Venuší ve Střelci a Saturnem v Rybách, což pravděpodobně přinese poněkud nevlídné klima do přírody i do společnosti a dá se očekávat, že citliví jedinci budou mít velké obavy z toho, co přinese následující rok. Nicméně konstelace mundánní (platné pro celý svět) i specificky ovlivňující dění v naší republice (tranzity) se v průběhu týdne výrazně vylepší a leden 2024 by měl být pro svět i pro náš stát vcelku stabilním měsícem, kdy budou doufejme vítězit konstruktivní síly nad těmi destruktivními. A dá se z pohledu astrologického konstatovat, že rok 2024 by měl pravděpodobně přinést většině světa více míru a stability než tomu bylo v předchozích třech letech…

Nejvýznamnější figurou na pomyslné astrologické šachovnici v měsíci lednu 2024 bude posel Bohů – Merkur, který se hned 2. ledna začne pohybovat ekliptikou přímým během. Pozitivně vzato se hned v prvních dnech roku 2024 budou hýbat obchody díky výprodejům elektroniky a sportovního zboží. Dalším pozitivním impulzem pro celou planetu bude přechod Marse 4. ledna, z bujného a lehkomyslného Střelce, do důstojného Kozoroha, kde je ve svém povýšení a tudíž velmi silný, ve kterém se bude pohybovat až do 13. února. Tato pozice Marse přeje spíše budování než ničení, produktivita práce by měla výrazně stoupat.

1. - 4. ledna jsou z astrologického hlediska kritické dny, za kterých se na ekliptice vytvoří napětí mezi Merkurem s Marsem na konci znamení Střelce a Neptunem na konci znamení Ryb, což může světu přinést řádění živlů vodního v různých skupenstvích i ohnivého. Lze předpokládat velkou proměnlivost nálad u citlivých jedinců i přírodního klimatu.

8. - 10. ledna se bude pohybovat ohnivým znamením Střelce Luna, Venuše i Merkur v napětí s Neptunem ve vodním znamení Ryb, což vybudí u mnohých chuť sportovat, cestovat, bavit se, chodit za kulturou a jiní mohou zase zvýšenou měrou holdovat lihovým nápojům. V první dekádě ledna mohou také ve světě přijít nábožensky motivované nepokoje.

10. - 18. ledna budou dění u nás i ve světě ovlivňovat vcelku harmonicky působící konstelace, za kterých by měla vítězit touha po prosperitě a po stabilitě nad chutí bojovat a riskovat. ( Saturn trigon Slunce republiky, Merkur s Marsem v Kozorohu v trigonu s Jupiterem v Býku ). Projekty zahájené v těchto dnech by měly mít dlouhodobější úspěšnost . 

20. ledna v 15.07 hod přechází Slunce ze zemského znamení Kozoroha do vzdušného znamení Vodnáře a mění se tak kvalita času. O pár hodin později přejde do znamení Vodnáře i Pluton, což by mělo posílit ve společnosti proudy humanisticky založených lidí preferujících bratrství a přátelství nad nesnášenlivostí a nad kolektivní vinou…

24. - 31. ledna se budou ekliptikou pohybovat zemské konstelace ( Merkur, Venuše a Mars v Kozorohu, Jupiter s Uranem v Býku , ke konci ledna bude i Luna v zemské Panně ). Díky tomu by měla opět produktivita práce stoupat, konstruktivní síly by měly vítězit nad destruktivními. V naší republice se mohou mezi 23. a 26. lednem provalit další případy korupčního chování vlivných úředníků a politiků. Náš stát se může ocitnout v mezinárodních sporech. (Merkur s Marsem v Kozorohu budou v opozici s Jupiterem republiky v Raku).

Autor: Richard Stříbrný
Zdroj: www.stribrny.cz

Sdíleno s laskavým svolením autora

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě