Buďte změnou, kterou chcete ve světě vidět. Naslouchejte!

datum 17. 5. 2024
Zdroj obrázku: The Listening World Summit

Přijďte zažít, jaké to je, když je vám skutečně nasloucháno, na mezinárodní summit Nasloucháme srdcem ve dnech 24. - 26. 5. 2024 v Kongresovém centru Praha. Jde o historicky první mezinárodní konferenci o naslouchání, na niž se během tří dnů vystřídá více než 40 řečníků z celého světa. Zúčastnit se můžete „naživo“ i online. 

Zdroj: The Listening World Summit

Myšlenka na uspořádání summitu se zrodila při organizování workshopů Česko naslouchá. V tomto projektu už více než 2 roky mají lidé možnost zažít, jaké to je, když jim někdo naslouchá. Při cvičeních a sdíleních se začalo ukazovat, jak velký dopad má naslouchání na naše životy.

Jednoduché hluboké naslouchání totiž není naučenou dovedností, ale vrozenou schopností každého z nás. Díky své jednoduchosti a přirozenosti je dostupné skutečně každému. Jeho benefity jsou zřejmé velmi rychle jak v prožitku toho, komu je nasloucháno, tak toho, kdo naslouchá (dochází například k uklidnění myšlenek a emocí). Existuje však důvod, proč lidé nenaslouchají. Je to nevědomost. Lidé si myslí, že naslouchají, ale ve skutečnosti neví, že mohou naslouchat jinak. Proto také nevědí, jak mocné ve skutečnosti naslouchání je.

Lepší naslouchání přirozeně vede k prožívání více pocitů vzájemné blízkosti a přijetí. V takové atmosféře lidé snáz odpouštějí a sdílejí své názory a nápady. Pocit přijetí zlepšuje komunikaci a tím se současně otevírá prostor pro objevení řešení situací, které se do té doby zdály neřešitelné. Naslouchání se tak může stát lékem nejen pro životy konkrétních lidí, ale současně lékem aktuálních globálních výzev jako jsou například války nebo problematika ochrany životního prostředí.

Během akce vystoupí na hlavním pódiu řečníci z nejrůznějších oborů z celého světa - koučové, psychologové, učitelé, sociální pracovníci, lidé věnující se vězňům, lékaři, zdravotní sestry, umělci, sportovci i top manažeři. 

„Na summitu vystoupí 26 mluvčích ze zahraničí a dalších 12 z České republiky a Slovenska. Tato čísla se dlouho měnila. Oslovení hosté s myšlenkou summitu souzní a přidávali by se stále další. Kapacitně už bychom to však nezvládli. Proto jsme pro tento rok počet uzavřeli,“ říkají Kateřina Fišerová a Karolína Kofroňová, autorky projektu z pořádající organizace Porozumění mysli, z.s. „Kromě hlavního programu bude součástí akce i paralelní program v menších sálech se zaměřením na konkrétní témata: Tvoření nemožného s Michaelem Neillem, Nasloucháme dětem, Nasloucháme businessu, Nasloucháme duševnímu zdraví a Nasloucháme tělu a zdraví. Doprovodnými tématy budou i kultura, veřejný prostor a média, vztahy a podobně. Svůj prostor dostanou i děti,“ doplňují. 

Lépe naslouchat znamená lépe porozumět. Naslouchání umožňuje každému zapojit se do změny, která začíná v srdci každého z nás, a nakonec se projeví ve světě okolo nás. To je nadějí pro všechny. Výsledkem může být lépe naslouchající svět.

Konferenci pořádá Porozumění mysli z.s., partnery akce jsou Česko naslouchá, Nadační fond Šťastné Česko, Evolution HUB s.r.o. a Nadační fond Úsměv nejen pro Kryštofa.

------------

Mezinárodní summit The Listening World / Nasloucháme srdcem 2024

24. - 26. 5. 2024 

Kongresové centrum Praha, 5. května 1640/65, 140 21 Praha 4 - Nusle

www.naslouchamesrdcem.cz

Kontakt pro média: Karolína Kofroňová, [email protected], tel.: +420 604 182 941

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě