Alita Zaurak - ZPRÁVY Z NEBE

datum 27. 6. 2021
Zdroj: Pixabay.com
Čas Raka začíná momentem Slunovratu, v pondělí 21.6 kolem páté hodiny ranní a přináší nám jisté uvolnění, které by se však obzvláště v tomto roce nemělo stát jakousi rozbředlou pasivitou či otupělým spánkem nevědomých… Aktivizujme a pročišťujme oblast svého “třetího oka”, sídla naší Duše (která všechno ví(-:) a buďme vnitřně bdělí. Hned v prvních dnech tohoto vodního období (až do úplňku 24.6) se můžeme zaměřit na tvoření budoucnosti zevnitř - představovat si a zachytávat vize, tichá poselství a instrukce kudy se dále v životě vydat...

Své budoucí aktivity bychom si však neměli vymýšlet, pojďme je spíše vyciťovat. K tomu se potřebujeme řádně a vědomě uvolnit, nejlépe samozřejmě s pomocí koupání, plavání, pobytu v přírodě, spojením s Matkou Zemí, která o nás pečuje a miluje nás, ať si naše ega myslí, co chtějí(-;

VENUŠE A NEPTUN

Blahodárné pozitivní propojení neboli vodní trigon Venuše v Raku s Neptunem v Rybách ve dnech kolem 21.6 (přesně v 15.57) nám pomůže rozpustit mnohé bloky a vztahová nedorozumění, pootevřít více „květinu naší srdeční čakry, otevřít se lásce a prožívat jí na více úrovních, bez závislostí a lpění a všemožných podmiňování.

MERKUR V BLÍŽENCÍCH A V RAKU
Merkur v Blížencích se 22.6 „konečně“(-: otáčí do přímého chodu a pomůže nám tedy rovněž s tvořením budoucnosti a vědomým začínáním a počínáním. Nastala vhodná doba scházet se, domlouvat se, vyjadřovat – ovšem citlivě, uvolněně a nejlépe i poeticky. Umělecké tvoření a vyjadřování (videa, knihy, rozhovory, focení apod.) se nám možná bude obzvláště dařit do 11.7, dokud bude Merkur v Blížencích.

V pondělí 12.7 Merkur vstoupí do znamení Raka a hned naváže pozitivní vztah (vodní trigon) s Jupiterem v Rybách (přesně ve 21.45). Toto propojení a vzájemná podpora žáka (Merkur) a učitele (Jupiter) bude mít krásně uvolněnou podobu a rovněž přispěje k hlubšímu pochopení a zření naší i celospolečenské aktuální situace z nadhledu “himalájských výšin”...Veďme tuto rozpravu učitele a žáka ve svém nitru, ať s očima zavřenýma ve stavu meditace nebo třeba na delší procházce přírodou, na břehu řeky nebo na mořské pláži... Vliv blahodárné konstelace bude trvat cca tři dny.

VLIV ÚPLŇKU A NOVU
Úplněk Slunce v Raku/Luna v Kozorohu nastává přesně ve čtvrtek 24.6, ve 20.41 (jeho energie budou působit od 24.6 15.06 do 26.6 v 16.10) a přinese nám k hlubšímu procítění například téma „skutečný a zdravý pořádek doma a v rodině a v rodu. Tento úplněk také zesílí naše spojení s „vnitřním navigátorem. Abychom se však zorientovali na cestě, po které jdeme, potřebujeme se obvykle zastavit, na chvíli spočinout, tj. vybočit z rutiny běžných starostí a povinností. Moudrá avšak i přísná Luna v Kozorohu nám pak pomůže překonat všemožné překážky a jasně zřít, jaké kroky máme v nejbližší době udělat. Je však třeba jí naslouchat a jejími instrukcemi se též řídit, projevit během celého následujícího roku zdravou trpělivost a vytrvalost.

Po úplňku v období Raka se osvobozujeme od všeho, co jsme po celý dosavadní rok do sebe přijímali, “nasávali” a co jsme doposud nezvládli ve svém nitru bytostně a hluboce pochopit, zpracovat, strávit, rozpustit, odpustit...

Učíme se uvolňovat napětí v těle i v mysli, dovolit tak plynutí svých záležitostí. Učíme se pouštět a odpouštět, nechávat být to, co se nás bytostně netýká anebo to prostě momentálně nemůžeme řešit a nemáme řešit.

Především se rozhlédněme po svém příbytku a vyciťme spíše intuitivně, než rozumově, co je potřeba vyčistit a čeho se zbavit. Věnujme též pozornost očistě energetické, vedoucí k celkovému zlepšení domácí atmosféry. Poté se nám bude mnohem snadněji „uklízet ve svém nitru, k čemuž je samozřejmě v této roční době nejvhodnější meditace v přírodě, koupání a třeba i delší plavání, které pomůže se opravdu hluboce uvolnit.

Novoluní v Raku nastane přesně 10.8 ve 3.18, jeho energie budou působit od 8.7 v 15.52 do 11.7 ve 2.22). V den novu je tentokrát obzvláště důležité hluboké uvolnění a ponoření se do sebe! Jen tak můžeme opravdu jasně zřít co je pro nás v tuto chvíli opravdu důležité a podstatné a případně se dle toho i rozhodnout. Dopřejme si alespoň pár hodin o samotě, abychom mohli komunikovat jen se svou duší a nebyli rušeni všemožnými informačními impulsy, náladami a myšlenkami či názory dalších lidí.

Po novu si představujme a tvořme budoucnost zevnitř, z bodu přítomnosti. Dopřejme si opět dostatek volného času na koupání, relaxaci, abychom ve stavu uvolnění mohli zachytit potřebné vize, a rovněž mohli vizualizované situace prožívat, jakoby se již děly, tady a teď. Vizualizace a představování neboli předem stavění dějů budoucích bude mít obzvláště silný účinek do úplňku 24.7 (Slunce ve Lvu/Luna ve Vodnáři).

T-KVADRATURA MARS-SATURN-URAN

Začátkem července, přibližně od 1.-5.7 zažijeme poměrně náročnou konstelaci: Mars ve Lvu se dostane do opozice se Saturnem ve Vodnáři a kvadratury s Uranem v Býku. Vznikne tak tzv. T-kvadratura, konfigurace napjatých aspektů. Hrdý projev Marsu ve Lvu bude Saturn ve Vodnáři jakoby „vypínat“, konkrétně může jít o projevy nespokojenosti, zesílenou potřebu žít radostně a zdravě, která však nebude zcela naplněna či spíše ignorována v jakémsi “vyšším zájmu”.

To může vyprovokovat i tak již nestabilního Urana v Býku a vést k revolučním výbuchům a otřesům. „Třaskavou“ konstelaci posílí též spojení Luny s Uranem 4.7 odpoledne. Celkově v těchto dnech zachovejme klid a pokusme se prostě vědomě kráčet svou cestou a přijmout to, co se děje jako ve výsledku užitečné, přinášející zásadní změny na všech úrovních naší existence. Opatrní však buďme obzvláště při dlouhých cestách, řízení auta, sportu apod.
Sama opozice Mars-Saturn (přesně 1.7 v 15.08) může v životech jedinců přinést potíže se soustředěním se na uskutečnění svých cílů a záměrů, ovšem ve výsledku si můžeme uvědomit, co vlastně opravdu chceme dělat, zda nás naše práce baví, zda jsou naše priority správně poskládány. Neunikejme tedy před povinnostmi, ale zkusme k nim přistoupit více tvořivě s radostí a některé činnosti a zdánlivé povinnosti prostě delegujme či se jich vzdejme...Získaná svoboda a životní energie bude bohatou odměnou!
MARS V KONJUNKCI S VENUŠÍ
V polovině měsíce, ve dnech kolem 13.7 (přesně v 15.32) zažijeme konjunkci Marsu a Venuše ve dvacátém stupni znamení Lva. Toto milostné a žhavé spojení a prolnutí mužského a ženského principu, krásky a bojovníka, může doslova “zažehnout jiskru”, dodat energii a oživení stávajícímu milostnému vztahu či pomůže vědomě se otevřít vztahu novému. Tyto dny jsou rovněž vhodné k vědomému vstupu do partnerství, početí dítěte, případně i započetí tvůrčích projektů apod.
Milí přátelé, přeji krásné a vědomé prožívání a užívání tohoto uvolněného období!
Za podporu, důvěru a přízeň děkuje vaše věrná astrologyně
Alita
Aktuálně zvu na letní víkendový seminář-dílnu pro pokročilejší příznivce astrologie (v Domě Slunce u Berounky 17.-18.7), s názvem TVOŘENÍ BUDOUCNOSTI:
Dále mám pro vás letní slevu na audionahrávky řízených meditací – všech pět za 500 korun. Info o nahrávkách najdete zde, objednat možno mailem přímo z webu:
sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico