Zdroj: Pixabay.com
V sobotu 30.1. se Merkur ve Vodnáři obrací do retrogádního pohybu, v němž zůstane do 21.2.
Během této doby je ideální zaměřit pozornost na vlastní nitro a komunikovat s vlastním podvědomím, s vlastní Duší. (vnější komunikace může být komplikovaná či váznout, stejně jako cestování). Merkur ve Vodnáři se vyznačuje originálním myšlením a může vám “přihrát” pár nápadů, jak se posunout kupředu, jak dosáhnout nezávislosti, jak se zbavit případných komplexů.
Okolo 10.2. se Merkur ve Vodnáři nachází v napěťové kvadratuře s Marsem v Býku a my můžeme být nervózní, frustrovaní a v návalu vzteku či netrpělivosti vyřknout něco, co nás může později hodně mrzet – proto cca od 9. do 11.2. raději nic podstatného neřešme. 11.2. se Merkur ve Vodnáři nachází v harmonickém trigonu s Dračí hlavou v Blížencích a může nám přijít myšlenka či inspirace, jak se ve svém vývoji posunout kupředu. 13.2. se Merkur nachází v konjunkci s Venuší a 14.2. v konjunkci s Jupiterem – krásné dny vhodné k řešení čehokoli, ke skládání zkoušek i k milostnému vyznání (snadněji nám to půjde písemně, přece jen retrográdní Merkur se snadněji a lépe vyjadřuje písemnou formou než ústním vyjádřením). 15.2. se Merkur ve Vodnáři nachází v napěťové kvadratuře s Lilit v Býku a z podvědomí se mohou vynořit strachy týkající se hojnosti, financí či našeho těla a sexuality. Tyto strachy můžeme vědomě rozpustit.
Během období retrográdního Merkuru není vhodné začínat důležitý projekt či začínat novou práci, také to není ideální období k podepisování důležitých dokumentů a smluv, nedoporučuje se kupovat/prodávat auto, dům, mobil nebo počítač
Naopak je dobré zálohovat obsah počítače, udělat revizi, kontrolu a přehodnocování záměrů a cílů, napravit případné chyby a omyly, kontaktovat přátele, které jste dlouho neviděli, udělat servis auta.
Merkur ve Vodnáři silně podporuje samozřejmě Vodnáře, ale také další dvě vzdušná znamení – Blížence a Váhy, a o určité míry i Berany a Střelce. Zajímavé nápady mohou přicházet Pannám, uvědomění si mentálních bloků a jejich rozpuštění může “přijít” zejména Lvům, Býkům a Štírům.
Během roku 2021 bude Merkur retrográdní ještě od 30. května do 22. června a od 27. září do 18. října.
Věra Šourková

Zdroj: www.facebook.com/astrologverasourkova/


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat a velmi nás mrzí, že se mnoho vašich chtěných plateb neuskutečnilo vzhledem k potížím funkčnosti platební brány. GoPay muselo přijmout nové podmínky bank, kdy spolkům neumožní on-line platby kartou. Prosíme o znovu zaslání/zasílání vašich příspěvků, prozatím přes klasický bankovní převod:

Pro platby v ČR: 107-7380440287/0100 s uvedením slova „Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí: IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287, BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

Snažíme se pro vás najít jiné zjednodušující služby pro vaše platby. Děkujeme za pochopení i za podporu.

S láskou Cesty k sobě