Prevence i léčba korona-infekce, pomocí homeopatie a beze strachu

datum 28. 3. 2020
Autor: D.K.

Zdá se, že úzkost a strach jsou dvě hlavní emoce, které ovládli Česko. Lidé mají pocit, že vdechují jed, který poletuje všude kolem nás. Neviditelný a smrtící. Je tato drastická představa o realitě na místě, nebo se jedná o katastrofální paniku, která víc než virus nakazila celou společnost? V tomto článku se dozvíte zajímavé informace o pandemie COVID-19, které vám otevřou oči a možná vás i uklidní. Zároveň vám dám několik doporučení na konkrétní homeopatické léky, které jsou účinné v léčbě i prevenci tohoto infekčního onemocnění.

Kryštof Látal, Dip. Hom.

Na začátku bych si rád půjčil slova předního českého neurologa Dr. Martina Stránského, který říká: „hysterie kolem koronaviru je mnohem nebezpečnější než samotný vir”. A nejspíš má pravdu. Každý rok se totiž Českem prožene ,,naše" chřipková epidemie. A víte jaká jsou čísla? Statisíce až milion lidí touto sezónní chřipkou onemocní. Počet mrtvých je v průměru 1500 až 2000 lidí ročně! a to se pořád bavíme o Česku (zdroj: ČZÚ).

Jaký je tedy průběh onemocnění? V Česku se prakticky vůbec nemluví o tom, že podle všech světových dat má COVID-19, nemoc způsobená novým koronavirem, u 95% pacientů mírný průběh. Zdravý člověk ho za týden doma vyleží a je v pořádku. Možná jste zaznamenali , že nakažení lidé jsou v tomto duchu posíláni do domácí karantény, aby se tam sami vykurýrovali. Nálada veřejnosti ale vypadá, jako by nákaza byla rozsudkem smrti. To tak skutečně může být, ale zhruba ,,jen” ve 2% případů. Jedná se vesměs o úmrtí polymorbidní nebo jinak vážně nemocných lidi. Většina zemřelých na COVID-19 už před infekcí byla těžce nemocná. Nakažení lidé umírají během virózy protože jejich tělo je celkově slabé a tento virus byl poslední kapkou do přetékajícího poháru jejich už tak chatrného zdraví. Obecně by se dalo říct, že pokud někdo virem SARS-CoV-2 onemocní, není to kvůli viru samotnému, ale poukazuje to na naše zdraví, které není v příliš dobré kondici. Odpusťte mi ten sarkasmus, ale nejlepší prevencí každé nemoci je prostě být zdraví. A to teď platí dvojnásobně.

Proč tedy vidíme šířící se zprávy o pandemii tak tragicky? V době, kdy máme velmi snadný přístup k informacím ze všech koutů světa, přitahují podobné události naši pozornost (uvádí se, že 10x větší než pozitivní zprávy). Nejinak tomu bylo v souvislosti s takzvanou prasečí nebo ptačí chřipkou. Obavy z pandemie se nenaplnily. Vydělaly na nich většinou společnosti, které dodávaly na trh vakcíny a léky. Každopádně, pojďme si teď říct další podstatná fakta, která se týkají léčby a prevence. Každý, kdo se pravidelně o své zdraví stará, každý kdo trochu přemýšlí nad svou stravou, umí odpočívat a nežije v neustálém stresu, nemusí mít strach. Pokud ale o své zdraví nepečujete a víte to, nebo dostatečně neodpočíváte, máte teď jedinečnou příležitost to změnit! Tato epidemie je skvělou příležitostí abyste to změnili. A to právě teď! Nečekejte na nic a začněte. Naučte se odpočívat pokud víte že váš život je příliš hektický. Jak už jsem vám před chvílí řekl: „nejlepší prevencí každé nemoci je být zdraví”. A toho můžeme docílit několika způsoby. Například homeopatií, kterou vám teď chci doporučit.

Dobrá zpráva je, že naprostá většina z nás si umí díky své přirozené imunitě s infekcí poradit. To tedy znamená, že musí existovat i přirozená léčba, která dokáže správným způsobem naladit a posílit slabší imunitu, jež by s virem mohla mít problém. Pro možnou prevenci je důležité vědět, který homeopatický lék se při letošní léčbě chřipky osvědčil a byl používaný nejčastěji. Jedná se o tzv. centrální homeopatický lék neboli genus epidemicus. Správné homeopatikum, které pokrývá centrum epidemie určíme tak, že odpovídá největšímu počtu vyléčených osob. Pokud by tento homeopatický genus epidemicus zabíral třeba u 60 % případů, tak při preventivním podávání by mohl mít účinnost mnohem vyšší, třeba i 90 % a více. Princip profylaktického (preventivního) užívání homeopatického léku (genus epidemicus) popsal a užíval již Samuel Hahnemann, zakladatel homeopatie. Nejdříve při léčbě spály, později toto užívání úspěšně rozšířil i u dalších epidemií.

V prevenci před onemocněním COVID-19 je tímto genus epidemicus lék Gelsemium sempervirens. Pojďme si o něm říct víc:

Tématem Gelsemia je emocionální konfrontace se světem, ve kterém na člověka číhá řada rizik a nebezpečí. Gelsemium chce rozvinout svoji autonomii a jedinečnost ale má strach že selže a neuspěje při této konfrontaci se světem. Homeopatickému léku Gelsemiu odpovídá jak fyzický tak mentálnímu obraz u většiny nemocných COVID-19. Tohle jsou nejčastější symptomy:

 • pomalý nástup onemocnění (potíže nepřicházejí náhle, ale rozvíjejí se v průběhu jednoho až tří dnů),
 • zimnice v průběhu horečky (může se projevit jako husí kůže, která se ,,pohybuje nahoru a dolů po zádech),
 • onemocnění je doprovázené výraznou malátností v průběhu horečky, která ale nebývá příliš vysoká,
 • pacient pociťuje bolesti končetin,
 • vyskytuje se únava, vyčerpání a slabost v průběhu horečky (to může být doprovázeno pocitem těžkosti očních víček).

V této souvislosti si můžeme všimnout, že coronavirus vzniká v částech světa, kde se lidé nejvíce přepracovávají.
Pacient má strach z očekávání, z toho co bude. I tady můžeme vidět zásadní téma ve společnosti, obrovský strach lidí v dnešní době.
nemocný má snahu pouze o rozumové řešení své situace.
Dávkování u Gelsemia:

Preventivně - 2 až 3 kuličky potence 30 CH, nechat rozpustit na jazyku. 2x až 3x týdně. Pokud budete vnímat nějakou reakci (tzn. dostáváte se do obrazu tohoto léku), přestaňte ho brát. V případě, že přijdete do blízkého kontaktu s nakaženým, vezměte si Gelsemium 200 CH jednorázově 2 až 3 kuličky. Pokud ,,dvoustovku nebudete mít”, nebo ten kdo přišel do kontaktu s nakaženým je senior, případě oslabený člověk vezměte si opět potenci 30 CH. 2-3 kuličky jednorázově, 2x až 3x týdně.

Léčebně - v případě, že symptomy a stav odpovídají obrazu homeopatického léku Gelsemium, tak užívejte potenci 30 CH 2 až 3 kuličky opakovaně. Interval opakování záleží na intenzitě a prudkosti příznaků. V začátcích, kdy pociťujete symptomy výrazné, užívejte lék pravidelně v řádu jednotek hodin po sobě. Jakmile se bude intenzita příznaků zmírňovat, stačí podávat 3x až 4x denně.

Chtěl bych vám ještě říct o druhém léku volby, který můžete užívat jako profilaxi před onemocněním COVID-19. Je jím Arsenicum Album. Tento homeopatický lék doporučuje mimo jiné indické ministerstvem zdravotnictví. Potence je stejná jako u Gelsemia, tedy 30 CH . V čem je ale rozdíl a kdy máte sáhnout spíše po Arsenicu? Arsenicum by měli užívat lidé, kteří propadnou strachu z epidemie díky uměle šířeným děsivým zprávám. Arsenicum album má totiž trvalý strach o své zdraví a strach ze smrti, žije v neustálé úzkosti o své zdraví a strachu, že se může někde nakazit. Pokud se v takovém popisu pozáváte nebo víte o někom, kdo panický strach prožívá, dejte mu Arsenicum Album. Uklidníte ho tím, a snížíte riziko nákazy.

Pokud budete užívat Arsenicum album jako lék, měli byste pozorovat tyto symptomy:

 • velký strach z onemocnění a možné nákazy v kombinaci s neklidem
 • zimomřivost
 • pálivé bolesti po těle
 • slabost
 • přidružené trávicí těžkosti ve formě zvracení a nebo průjmu

Teď už víte, jaké dva hlavní homeopatické léky můžete užít jak profylaxi tak v léčbě při onemocnění COVID-19. Zároveň připomínám, že Gelsemium sempervirens je tzv. genus epidemicus, tedy homeopatikem které z velké pravděpodobnosti budete potřebovat nejčastěji, pokud infekce způsobená virem SARS-CoV-2 u vás propukne. Prozradím vám i další homeopatické léky, které s léčbou COVID-19 souvisí. Je možné, že je budete potřebovat. Tady to jsou:

Bryonia alba
Homeopatikum Bryonia alba je v terapii koronavirové infekce další vhodnou volbou. Homeopaticky zpracovaný posed bílý bude účinným lékem v případě, jak se nakažený člověk prioritně stěžuje na:

 • intenzivní kašel
 • bolest za hrudní kostí při kašli
 • bolest hlavy při kašli
 • suchost sliznic
 • potřeba být v klid
 • zhoršení obtíží pohybem
 • zlepšení studeným a tlakem na tělo

Eupatorium perfoliatum
Hlavní čtveřici homeopatik v případě léčby koronavirové infekce uzavírá Eupatorium perfoliatum, pro něj jsou typické tyto symptomy:

 • opravdu silné bolesti kostí a svalů (jako by byly popálené)
 • horečka spojená se zimnicí
 • chuť na studené nápoje i když má zimnici
 • chrapot a kašel
 • bolestivost hrtanu a horních cest dýchacích

SARS-CoV-2 je virus , který se bezpochyby velmi rychle šíří a to celosvětově. Na druhou stranu, nemůžeme říct, že by se výrazně lišil od jiných epidemií chřipky. Na ně každý rok v Česku onemocní stovky tisíc lidí a někteří z nich průběhu chřipky podlehnou. Ve většině případů jsou to ale lidé už těžce nemocní nebo jinak imunitně oslabení. Proto nejlepší prevencí jakékoliv nemoci je být zdraví. K tomu vám pomůže například homeopatie. Mimo to nás tato nemoc nás učí jak pracovat s klidem a trpělivostí. Vrací nás zpět z hektického světa do našich klidných domovů. Měli bychom v tom vidět velkou příležitost. Teď máte čas najít svůj vnitřní klid a sebe sama. Opravdu se zastavte a přehodnoťte svůj život. Položit si otázku: „skutečně jsem do teď žil/a to co jsme žít chtěl/a. Je totiž možné, že si uvědomíte, že jste žili život někoho úplně jiného. Tak o tom přemýšlejte a buďte otevření tomu, začít dělat ve svém životě pozitivní změny. A já vám ze srdce přeji, abyste těchto změn brzy dosáhli. Když budete potřeba, rád vám s tím pomůžu.

Kryštof Látal, Dip. Hom.

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě