Novoluní ve Štíru

datum 13. 11. 2023
autor a zdroj obrázku: ©Juhku, Getty Images na webu Canva.com

13.11. V 10h27 nastává Novoluní ve Štíru. Nov na 21° Štíra je v konjunkci s Marsem, v dynamické opozici na Uran v Býku a v harmonickém trigonu na Neptun v Rybách.

Novoluní - znamená, že nám přivrácená strana Měsíce leží úplně ve tmě. Na několik hodin pak není rozeznatelný a na Zemi vládne "novoluní". Novoluní představuje nové začátky, ale také ukončení a vnitřní přeměnu. Tvůrčí myšlenky a nápady jsou velmi originální, je třeba je využít, dát jim směr a formu. Máme před sebou mnoho možností, musíme si z nich jen vybrat. Nov je zlom mezi vyčerpáním a přívalem nové energie. Zpočátku tuto energii můžeme vnímat jako napětí, neklid, netrpělivost a vzrušení, které může přecházet do podrážděných reakcí. Cítíme aktivitu, ale nevíme, kterým směrem ji zaměřit. Něco začíná, ale je to tak neuchopitelné, hoříme nedočkavostí, abychom se do toho pustili. Energie a vlivy dnů novoluní jsou nejvýrazněji cítit před okamžikem novoluní.

Nov ve Štíru se týká oblasti intimity, erotiky, moci, emocionální manipulace (stínová stránka Štíra) - v emoční i erotické oblasti nyní může nastat transformace, která pomůže léčení těchto oblastí. Noc je v konjunkci s Marsem – Mars koresponduje s mužstvím, mužskou částí osobnosti (u žen), s naší odvahou, vůlí, schopností dosáhnout toho co chceme, s pudovou a pohybovou energií - v tomto novoluní dřímá velká síla a energie, kterou můžeme využít k nasměrování našich cílů a také k léčení a transformaci mužství a vztahu k mužskému světu.

Toto novoluní je velice vášnivé , intenzivní a bouřlivé- může v nás probouzet nutkání radikálně řešit svou situaci, zejména v oblasti partnerských vztahů - měli bychom však vlastní budoucí kroky řádně promyslet a nejednat v náhlém popudu.

Harmonický trigon od Neptuna v Rybách zesiluje intuici a harmonický trigon od Urana v Býku napomáhá pozitivním změnám i v oblasti hmotné a finanční.

Na fyzickém těle Štír ovládá pohlavní orgány, penis, vaginu a dělohu, vylučovací orgány, močový měchýř a konečník. Všechny tyto orgány jsou nyní velice citlivé a my se můžeme věnovat péči o ně.

Učební témata Štíra jsou odevzdání, vzdání se, puštění - důvěřujme přirozenému proudu života a uvědomme si, že pokud chceme v životě mít a zažít něco nového , je třeba nejdříve pustit a odevzdat to staré. Tato témata se budou týkat zejména oblasti (domu) v němž máme znamení Štíra.

Štíři otevírají nový lunární cyklus.

Autor: Věra Šourková
Zdroj: astrologie-a-numerologie

Sdíleno s laskavým svolením autora

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě