Novoluní v Kozorohu

datum 10. 1. 2024
Autor a zdroj obrázku: Jitka Saniová, vytvořeno pomocí AI

11.1. 2024 nastává Novoluní v Kozorohu na 21°znamení.

Novoluní znamená, že nám přivrácená strana Měsíce leží úplně ve tmě. Na několik hodin pak není rozeznatelný a na Zemi vládne "novoluní". Novoluní představuje nové začátky, ale také ukončení a vnitřní přeměnu. Tvůrčí myšlenky a nápady jsou velmi originální, je třeba je využít, dát jim směr a formu. Máme před sebou mnoho možností, musíme si z nich jen vybrat. Nov je zlom mezi vyčerpáním a přívalem nové energie. Zpočátku tuto energii můžeme vnímat jako napětí, neklid, netrpělivost a vzrušení, které může přecházet do podrážděných reakcí. Cítíme aktivitu, ale nevíme, kterým směrem ji zaměřit. Něco začíná, ale je to tak neuchopitelné, hoříme nedočkavostí, abychom se do toho pustili. Energie a vlivy dnů novoluní jsou nejvýrazněji cítit před okamžikem novoluní.

Nov se nachází v harmonickém aspektu (trigon) s Uranem v Býku. Ve znamení Kozoroha se nachází i Mars, který je v harmonickém aspektu (sextil) se Saturnem ve znamení Ryb (Saturn je vládce Kozoroha), dále se Mars nachází v harmonickém aspektu (trigon) s Jupiterem v Býku. Na konci Kozoroha je Pluto.

Potenciál Novoluní v Kozorohu je vhodné využít k uvědomění si vnitřní síly a houževnatosti, kterou můžeme využít k překonání všech případných překážek a k realizaci vlastních cílů zejména v profesní oblasti. Nov je podporován jak energií Marsu tak energií Jupitera i Saturna – proto máme šanci dosáhnout úspěchu jak v oblasti profese, tak i v oblasti financí. První novoluní v roce se svými podpůrnými aspekty poukazuje na to, že když přijmeme zodpovědnost za svůj život, budeme trpěliví, vytrvalí a houževnatí, když budeme postupovat systematicky krok za krokem a dotahovat věci do konce, tak dosáhneme všeho, čeho potřebujeme dosáhnout.

Dům, v našem horoskopu narození, do kterého toto novoluní spadá ukazuje oblast, kde můžeme něco nového nastartovat – a během celého roku na této záležitosti pracovat. Také je to oblast v níž máme přijmout zodpovědnost za vlastní jednání a chování a v této oblasti se samostatně rozhodovat.

Kozorozi startují nový lunární cyklus.

Na fyzickém těle Kozoroh koresponduje s koleny, klouby, kostrou, páteří a kůží. Tyto části těla jsou nyní citlivé a měli bychom o ně pečovat a a poskytnout jim dostatečnou výživu.

Astrolog Věra Šourková

Autor: Věra Šourková
Zdroj: astrologie-a-numerologie.webnode.cz

Sdíleno s laskavým svolením autora

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě