Merkur ve Vodnáři

datum 18. 1. 2021
Zdroj: Pixabay.com
8.1.vstupuje Merkur, planeta myšlení a komunikace do vzdušného znamení Vodnáře, kde zůstane až do 15.3., protože mezi 30.1.až 21.2. se bude pohybovat retrográdně. Merkur ve Vodnáři je zaměřen na budoucnost, jeho myšlenky jsou originální, někdy geniální, někdy utopické a nezrealizovatelné. Touží najít skutečnou pravdu a nenechá se balamutit. Okolo 9. a 10.1. je Merkur v kvadratuře s Marsem v Býku a v konjunkci se Saturnem ve Vodnáři- můžeme cítit frustraci z toho, že věci nejdou tak rychle jak jsme si představovali, můžeme mít sklon k hádkám a nekompromisním názorům. Kvadratura s Marsem se zopakuje 10.2. Okolo 13. a 14.2. se Merkur spojuje v konjunkci s Venuší a Jupiterem - krásné aspekty, vhodné dny k vyjádření svých citů, ke komunikaci, k vyjádření vlastních názorů atd. Konjunkce s Jupiterem se zopakuje 5.3.
Merkur ve Vodnáři podporuje k nápaditosti a originálnímu řešení situací nás všechny, nejvíce však samozřejmě Vodnáře a také Blížence a Váhy a do určité míry i Střelce a Berany (ty všechny z Vodnáře podporují i Jupiter a Saturn). Vnitřní napětí a roztržitost se může objevit u Lvů, Býků a Štíru - ti by měli praktikovat vědomou relaxaci a systematicky si utříbit myšlenky a vyjasnit situaci.
Merkur je planeta nejbližší Slunci a nikdy od něj nemůže být vzdálena více než 27 stupňů. To znamená, že se v horoskopu bude vždy nacházet buď ve stejném znamení jako Slunce, případně ve znamení, které předchází či následuje znamení v němž je Slunce. Merkurova blízkost ke Slunci rovněž znamená, že po soumraku ani dlouho před úsvitem není vidět. Merkur symbolizuje to jak myslíme, jak komunikujeme, to co nás zajímá, jaký je náš intelekt. Merkur v naší mysli funguje na způsob telefonní ústředny, kdy různým aspektům nás samých doručuje poselství a rovněž vysílá poselství různých aspektů nás samých vnějšímu světu a těm, kteří se v něm nacházejí. Způsob, jakým jsou předávána poselství, je klíčovým faktorem pro jejich přijetí. Proto Merkur hraje významnou roli ve vztazích – protože problémy ve vztazích vždy spouštějí potíže v komunikaci. Buď nejsme schopni efektivně komunikovat, nebo nejsme schopni naslouchat a rozumět. Merkur symbolizuje naše mentální procesy – jak vstřebáváme a zpracováváme informace - což děláme podle našeho vlastního pohledu na svět, který nám odhaluje zbytek horoskopu. Merkur také (spolu s planetami ve 3.domě) symbolizuje naše sourozence a to jaký s nimi máme vztah. Poukazuje na to, jak dovedný může být člověk při vyjednávání a uzavírání dohod a obchodů. Merkur (spolu s planetami ve 3.domě) symbolizuje také to jak zvládáme krátké cesty. Na fyzickém těle souvisí s nervovým systémem, mozkem a taktéž s plícemi a průduškami (Blíženci jimž Merkur vládne ovládají tuto část těla)
Lidé se skeptickým a objektivním Merkurem ve Vodnáři na své názory a myšlenky přicházejí nezávisle. Klidně mohou naslouchat názorům druhých, ale rozhodně je jen tak snadno nepřijmou. Ve světě jakožto celku mají tendenci zpochybňovat politický i reklamní žargon. Pravda je zajímá tak, jak ji sami vidí a když jim někdo něco sdělí, první otázka, kterou sami sobě položí, zní: „Je to pravda?" Mnoho osobností s Merkurem ve Vodnáři se zajímá o lidskou přirozenost a o svět přírody. V tomto znamení, známém svými širokými zájmy, se mohou vyskytovat nesnesitelně tvrdohlaví všeználci. Jejich popis může odpovídat lidem se silným přesvědčením, kteří se nebojí odporovat ostatním, ať už je to vhodné, či nikoliv. Člověk s Merkurem ve fixním vzdušném znamení Vodnáře nemá strach nazývat věci pravými jmény. Pokud vám ovšem takový člověk řekne : „Vypadáš překrásně", můžete si být jisti, že to myslí vážně. Heslem je zde upřímnost. Mohou být otevřené mysli, ale jakmile si jednou vytvoří názor, jen tak lehce ho nezmění.
sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě