Merkur v Blížencích

datum 12. 6. 2022
Zdroj: Pixabay.com

13.6. Merkur opět vstupuje do svého domovského znamení do znamení Blíženců . Nyní se zesiluje naše touha poznávat a získávat nové informace, které si můžeme vyměňovat mezi sebou , touha sdružovat se s druhými lidmi a podnikat něco společně a také radost z krátkých cest a prozkoumávání blízkého okolí. Merkur setrvá ve znamení Blíženců do 5.7. v Druhé polovině měsíce (přesně 20.6.) se Merkur skrze harmonický sextil spojuje s Jupiterem v Beranu a přeje úspěšné komunikace, úspěšnému složení zkoušek či příjemnému cestování. 27.6. vytvoří další harmonický sextil -tentokrát s Chironem v Beranu a usnadní tak nejen komunikaci, ale také možnost skrze vyřčená slova léčit a harmonizovat vše , co potřebujeme vyléčit a dát do rovnováhy.

Merkur v Blížencích je přátelský a komunikativní - nejvíce samozřejmě prospívá Blížencům, ale také dalším dvěma vzdušným znamením - Vahám a Vodnářům

Merkur symbolizuje naše mentální procesy – jak vstřebáváme a zpracováváme informace- což děláme podle našeho vlastního pohledu na svět, který nám odhaluje zbytek horoskopu. Merkur symbolizuje to jak myslíme, jak komunikujeme, to co nás zajímá, jaký je náš intelekt. Merkur v naší mysli funguje na způsob telefonní ústředny, kdy různým aspektům nás samých doručuje poselství a rovněž vysílá poselství různých aspektů nás samých vnějšímu světu a těm, kteří se v něm nacházejí. Způsob, jakým jsou předávána poselství, je klíčovým faktorem pro jejich přijetí. Proto Merkur hraje významnou roli ve vztazích – protože problémy ve vztazích vždy spouštějí potíže v komunikaci. Buď nejsme schopni efektivně komunikovat, nebo nejsme schopni naslouchat a rozumět. Merkur také (spolu s planetami ve 3.domě) symbolizuje naše sourozence a to jaký s nimi máme vztah. Poukazuje na to, jak dovedný může být člověk při vyjednávání a uzavírání dohod a obchodů. Merkur (spolu s planetami ve 3.domě) symbolizuje také to jak zvládáme krátké cesty. Na fyzickém těle souvisí s nervovým systémem, mozkem a taktéž s plícemi a průduškami (Blíženci jimž Merkur vládne ovládají tuto část těla)

Merkur znamení Blíženců vládne – naznačuje bystrou mysl a otevřenost vůči novým myšlenkám či experimentům. Je zvídavý, potřebuje neustále mentální stimulaci, brzo se začne nudit, chybí mu houževnatost. Často bývá výborným řečníkem, je neustále v pohybu, improvizuje v myšlenkách a vyjadřuje se celým svým tělem. Přečte vše a každého vyslechne. Mívá v oblibě křížovky a slovní či karetní hry . Mistr argumentace a protiargumentace, miluje pointy ,slovní hříčky. Má dobrý vyjednávací talent, je šikovný zprostředkovatel. Rád diskutuje sám se sebou. Mnohostranný, dychtivý vědění, zvědavý a bdělý. Duševní i verbální obratnost, vtipný, pohotový intelektuál. J e chápavý, rychle se učí, tvořivý, všestranný a šikovný. Může mít však také sklon k unáhleným ,nepromyšleným závěrům. V negativu: pseudointelektuál. Lstivý podvodník, nesoustředěný a užvaněný, popudlivý, nedbalý, nesoustředěný, prostořeký, povrchní.

Merkur v Blížencích je přátelský a potřebuje mít nějaký cíl k němuž napře svou duševní mnohostrannost

Zdroj: https://www.facebook.com/vera.sourkova.9

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico