Zdroj: Pixabay.com

Lughnasadh (Lammas) (1.8.) tento svátek označuje začátek období sklizně. Ve starých dobách se lidé shromažďovali k soutěžím a hrám a také k manželským obřadům. Manželství, které bylo uzavřené v této době a mohlo být za rok ve stejnou dobu anulované, nabízelo páru rozumnou “zkušební dobu”. V některých oblastech pouštěli z kopce hořící kolo, které symbolizovalo, že se rok začíná sklánět k zimě.

Za srpnového úplňku končí vláda boha Belena a jeho nevěsty. Všude plápolají ohně, které představují jeho hranici. Tento bůh se přeměnil v ohnivého, zářivého boha Lugha. Ten se oženil s bohyní sklizně Annonou (v severovýchodní Galii,v Porýní a na řece Rhoně jí říkali Rosmerta.) Bohyně třímá v rukou roh hojnosti, je zároveň matkou obilí a živitelkou světla. Svou vládu si udrží přes podzimní rovnodennost až do svátku Samhain. Lugh je mistrem, který vede přírodu k oduševnění a ke zdokonalení. Vede již rozkvetlé ke svému cíli- k vysemenění, a tím k přechodu do duševní dimenze. Je ztělesněním principu dokončení, zdokonalení, naplnění osudu. Byliny svým teplým dechem přivádí do stavu voňavé krásy a svými éterickými oleji, balzámy a pryskyřicemi znásobuje jejich léčivou sílu. Tato slavnost, trvající několik dní je především slavností žní. Peče se chleba z prvního zrní, které bylo získáno z prvního ručně posečeného snopu. Obilí bylo vždy základem života a proto se jedná o kultovní tradici, která byla v mnoha zemích bohužel zapomenuta. Poslední snop, který ženci posekali a svázali, symbolizoval obydlí obilné matky, obilného medvěda, obilného vlka nebo obilné královny. O těchto svátcích se na mnoha místech začínalo s podzimní orbou, která symbolizuje koitus boha s bohyní země. Lugh nosí světelné kopí, které je z jasanového dřeva. Jasan je znázorňován jako strom světla a ohně. Z jeho dřeva se dělaly hůlky na rozdělávání ohně. Do srpnových dnů spadá období, kdy ženy sbíraly léčivé byliny. Toto období začíná 15.8. a končí 8.9. Nejen byliny ale i tráva je plná léčivé ohnivé síly. Dodnes tyrolští horalé za srpnových úplňku sečou trávu, kterou pak suší na léčivé seno pro nemocný dobytek

(zdroj: Magické rostliny Keltů – Wolf-Dieter Storl)

https://www.facebook.com/astrologverasourkova


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat a velmi nás mrzí, že se mnoho vašich chtěných plateb neuskutečnilo vzhledem k potížím funkčnosti platební brány. GoPay muselo přijmout nové podmínky bank, kdy spolkům neumožní on-line platby kartou. Prosíme o znovu zaslání/zasílání vašich příspěvků, prozatím přes klasický bankovní převod:

Pro platby v ČR: 107-7380440287/0100 s uvedením slova „Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí: IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287, BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

Snažíme se pro vás najít jiné zjednodušující služby pro vaše platby. Děkujeme za pochopení i za podporu.

S láskou Cesty k sobě