Astro náhled na leden

datum 1. 1. 2021
Zdroj: Pixabay.com
Jaké energie ovlivní měsíc leden a co čeká jednotlivá znamení z kraje nového roku?
Doba čtení 4 min.

Cesty k sobě


Do 20. 1. prochází Slunce zemským znamením Kozoroha a naše pozornost je zaměřena na stabilizaci života, na dokončování neuzavřených záležitostí a na pracovní oblast. Venuše od 8.1. také prochází Kozorohem, proto je oblast mezilidských vztahů vnímána zodpovědně a vážně.
Od 20. 1. se Slunce pohybuje vzdušným znamením Vodnáře a my pocítíme touhu po svobodě a originalitě a také touhu více se setkávat s přáteli, se kterými nás spojují společné zájmy a ideály. To podpoří i Merkur jež od 8. ledna také prochází Vodnářem
6. 1. vystupuje Mars po více než půl roce z ohnivého Beran a vstupuje do zemského znamení Býka. Energie se zaměřuje směrem k materiálnímu zabezpečení, k produktivitě, pracovitosti. Důležitý je odpočinek, vychutnávání si života všemi smysly.
8. 1. Merkur vstupuje do vzdušného znamení Vodnáře a přináší zájem o vše nové a pravdivé. 30.1. se Merkur obrací do retrográdního chodu. Myšlenkové procesy se obrací směrem dovnitř. Skrze myšlení může přijít osvobození od toho, co nás dosud omezovalo. Originální myšlenky mohou obohatit náš život.
8. 1. Venuše vstupuje do zemského znamení Kozoroha. Oblast lásky a vztahů se dostává do zdrženlivého modu a city projevujeme pouze v případě, když to skutečně myslíme vážně. Ve vztahu hledáme stabilitu.
11. 1. Jupiter sextil Chiron: příhodný čas pro léčení vlastních zranění zejména v oblasti sebedůvěry, a v oblasti vlastní originality a také v oblasti víry a životní filosofie.
13. 1. nastává novoluní v Kozorohu - důležité je ukončit všechny resty z minulého roku. Nov přeje posunům v oblasti profese a kariéry.
14. 1. Uran v Býku se dostává do přímého chodu Pod sféru Urana spadá oblast originality a svobody. Nyní můžeme svou originalitu a svobodymilovnost uplatnit v praktickém životě
17. 1. Jupiter kvadratura Uran: touha po pokroku, po svobodě , nezávislosti a svobodném prostoru se zesiluje.
20. 1. vstupuje Slunce do vzdušného znamení Vodnáře. “Volnost, rovnost, bratrství” je mottem Vodnáře. Touha po spravedlnosti a přátelství je podstatou tohoto měsíce
28. 1. nastává úplněk ve Lvu. Vášnivý úplněk, podporující tvořivost a tvůrčí sebevyjádření. Pozor však na příliš výbušné a nekontrolovatelné emoce.
Beran
6.1.po více než půlroce z Berana odchází váš vládce - Mars a vy si tak budete moci trochu vydechnout. I přesto může být leden pro vás pracovně dosti nabitý. Jupiter, Saturn i Merkur ze vzdušného znamení Vodnáře vás podporují a přinášejí nové nápady a příležitosti, vytrvalost a schopnost se koncentrovat.
Býk
6.1.vstupuje do vašeho znamení Mars a přinese vám energii, touhu něco rozpohybovat, vnitřní tlak, který je třeba ventilovat. Uran a Lilit v Býku nabízejí možnost posunout se ve vývoji kupředu skrze prozkoumání vnitřních limitů a strachů týkající se zejména vlastní hodnoty, hodnot jako takových a vztahu k financím a majetku – a následnou transformaci těchto limitů.
Blíženci
Merkur-váš vládce se nachází ve spřízněném znamení Vodnáře a přináší vám spoustu zajímavých nápadů, podnětů, inspirací, myšlenek. Můžete navázat nové kontakty, vykomunikovat spoustu záležitostí. Rozšiřujte si duševní i duchovní obzory, sdílejte své myšlenky s přáteli.
Rak
Venuše prochází opozičním znamení Kozoroha, a proto by bylo vhodné zaměřit svou pozornost na partnerské vztahy uvědomit si, co funguje a co nikoliv a případně si vyjasnit situaci. Neptun ze znamení Ryb podporuje vaši intuici a umožňuje vám to proniknout do podstaty situace.
Lev
Mars prochází znamením Býka jež je s vaším znamením v dynamickém a napěťovém aspektu nazvaným kvadratura , proto byste měli svou energii vědomě ovládat, neplýtvat s ní a uvolňovat jí skrze nějaký , vám příjemný druh cvičení. Tak předejdete výbušnosti k níž jste v tomto měsíci náchylní a která by vám mohla způsobit nepříjemnosti zejména v oblasti profese. 28.1.nastává úplněk ve Lvu a umožní vám tak uzavřít vše co potřebujete, ukončit jeden cyklus.
Panna
Během ledna vás bude podporovat jak Mars a Uran ze znamení Býka, tak Venuše ze znamení Kozoroha a proto budete mít dostatek energie jak pro nové pracovní výzvy tak i k vyjasnění a stabilizaci partnerského vztahu.
Váhy
Podpora pro vás přichází od planet ve znamení Vodnáře (Merkur, Jupiter, Saturn a v druhé polovině měsíce i Slunce) a vy můžete tvořit, psát a pracovat. Mysl je zaměřena na budoucnost, vytvářejí se koncepty to, co se v budoucím čase zrealizuje.
Štír
Mars s Uranem a Lilit se nacházejí v opozičním znamení Býka a vytvářejí určitý tlak na uvědomění si, nakolik člověk vězí ve starých kolejích, ve starých zvycích. Nyní je čas vědomě svou energii zaměřit na konstruktivní změny.
Střelec
Jupiter, Saturn i Merkur prochází skrze znamení Vodnáře, která vás podporuje a přináší vám nové nápady a myšlenky, podporuje vás v houževnaté práci na sobě sama a pomáhají vám “udělat si v životě pořádek”.
Kozoroh
Venuše prochází skrze vaše znamení a zaměřuje vaši pozornost do sféry soukromé, do sféry lásky a vztahů. Stabilizujte a upevňujte své vztahy, věnujte svým milovaným pozornost. 13.1. nastává novoluní v Kozorohu a umožňuje vám otevřít nové věci zejména v profesní oblasti.
Vodnář
Jupiter, Saturn, Merkur prochází vaším znamením a přinášejí vám možnost rozvoje a postupu na všech rovinách života.
Ryby
Mars s Uranem ze znamení Býka vám umožňují plánovat si a také realizovat podpůrné životní změny.

Věra Šourková

Zdroj: www.facebook.com/astrologverasourkova

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě