Znovuzrození

datum 7. 9. 2021
Zdroj: Pixabay.com
Slunce je v trigonu k Uranu. Oba v zemských znameních, Slunce v Panně, Uran v Býku. Aspekt změny, která nám rozvazuje ruce a přináší osvobození. Od úkolů a úkonů, na něž jsme zvyklí a s naprostou samozřejmostí je vykonáváme. Rutina a povinnosti, které nemusíme vnímat jako zátěž, ale jako ukotvení. Jako jistotu. Jako své místo na světě, svůj důvod tu být. Slunce v Panně potřebuje být potřebné. Prospěšné a užitečné. A najednou je tu uvolnění a běž, nemusíš nic a můžeš všechno … A kdyby byl tenhle aspekt ve hře jediný, pravděpodobně bychom byli schopni vnímat jeho poselství zcela jednoznačně v plusech.

Jenže on jediný není. Současně s ním právě dnes vrcholí kvadrát Venuše k Plutu, a ten nám zprostředkovává plný intenzivní prožitek evolučně nejstarších emocí. Žádné sofistikované společenské tanečky, tohle je manipulativní koncentrát afektů a vášní v jejich prazákladní podobě. Láska a důvěra, hněv a strach, radost a bolest, přátelství a nenávist, žárlivost, závist a pohrdání. Protože jde o Pluta, pohybujeme se na hraně mezi životem a smrtí. Protože jde o Venuši, dotýkáme se záležitostí souvisejících s našimi vztahy, financemi, hodnotami a radostí ze života. Vzkaz téhle nátlakové konstelace je jasný: změn se nebo zemři! Není třeba následovat instrukce doslova, podstatné je slovo „změna“. Už podruhé v jediné situaci, tentokrát v jiném kontextu.

Zatímco změna plutonská se sbírá dlouho, předlouho, probublává ze spodních pater, za zvyšujícího se napětí směřuje k povrchu a nakonec pod nesmírným tlakem čeká na poslední impuls, kdy praskne a otevře kanál pro obrovský výron všepohlcující energie, změna uranská znamená nečekaný záblesk, náhlý zásah a okamžitý zvrat děje v jediné setině sekundy. Prásk!

Přestože jsou oba požadavky definované zcela odlišně, setkávají se v jediném momentu – právě teď! Působí synergicky a jejich zpráva je jasně čitelná: jeden jediný elektrický výboj a naprosto nezbytná (1) transformace našeho vztahu k druhým, k sobě, k životu se explozí aktivuje … a my – otřeseni a v šoku – dojdeme osvobození. Varianta „to je dobrý, nechám to, jak to je“, respektive „není to dobrý, bolí to jak sviňa (2), ale stejně to nechám tak, jak to je“ nepřichází v úvahu.

A tím nekončíme, dnešek je důrazný a nabitý až po okraj (3). K Plutu se krom Venuše vztahuje i Mars, naštěstí trigonem. V tomto případě vynechám přívlastky typu „harmonickým“ či „podpůrným“, protože v kontaktu s Plutem by bylo nanejvýš zrádné nechat se ukolíbat eufemistickým popisem situace. Ani trigon situaci nezklidní a neubírá na její intenzitě, ale podává nám pomocnou ruku. Pomoc můžeme nahlížet různými způsoby, mě napadají dva. Vazba Mars – Pluto je aspektem mimořádné fyzické síly a otvírá ventil pro upuštění situační tenze formou práce, sportu, sexu, boje … zkrátka, dnes mi ta vydatná půlhodina na bazénu přišla ještě víc vhod než kdy jindy. Ale krom okamžitého vybití nakumulované energie nabízí trigon Marsu k Plutu přínos i z dlouhodobého hlediska: fyzický a hormonální reset, znovunahození motorů, existenciální odraz ode dna, odhodlání a motivaci přežít, ambici zvítězit … a tohle není falešná útěcha ani růžový optimismus, Pluto a Mars nám nedají nic zadarmo, ale můžeme zabrat a vyrazit. Není to snadné, ale je to možné. Je to zákonité. Protože po každé noci přijde ráno, po každé zimě jaro a ze dna se dá už jen stoupat vzhůru.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
(1) Nezbytná, pokud vás aktuálně drží tranzitní Pluto za koule. Promiňte mi ty výrazy, Pluto si nebere servítky. Otázka, jestli jsem to já, koho drží nebo nedrží, je zhola zbytečná. To poznáte. Ale protože většina z nás se ráda přesvědčí (a někteří s překvapením zjistí, že neštovice ve školce NEJSOU plutonskou apokalypsou), mrkněte, zda máte osobní planety na 23°-26° kardinálních znamení Berana, Raka, Vah a Kozoroha.
(2) Brno zdraví zbytek světa 😉
(3) Krom všech v tomto textu zmiňovaných konstelací samozřejmě ještě doznívá partnersky konfrontační vazba Slunce x Juno a stále trvá konjunkce Lilith se severním lunárním uzlem, k níž se navíc – „jen pro ten dnešní den“ – váže kvadrátem ještě i Luna na začátku Panny

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico