ZIMA 2021/2022 - Setrvale plutonské období?

datum 8. 10. 2021
Zdroj: Pixabay.com

Období ekonomické nejistoty a nutkavého budování a kontroly, mocenské spory. Střízlivý realismus hraničící s pragmatismem.

Dnes, v den obratu Pluta do přímého chodu, kdy intenzita působení této planety z astrologické perspektivy kulminuje, se po delším obdobím úvah dostávám k shrnutí myšlenek, které se mi honí hlavou delší dobu a které jsou mi poslední dny připomínány v podobě zpráv o zdražení plynu nebo negativních odhadů zveřejňovaných na Bloombergu.

V kostce se jedná především o to, že Pluto následující 2 roky uzavírá svoji pouť ve znamení Kozoroha, a vzhledem k tomu, že většinu zimy bude tvořit dlouhodobé aspekty s ostatními planetami, nepůsobí to na mě jako žádná selanka, a to ani v ekonomickém ani v jiném směru.

Pluto je planetou destrukce a transformace, která mnohdy probíhá pod tlakem a vynuceným způsobem. Je planetou kontroly, hlubinných procesů, mocenských bojů, nátlaku a v Kozorohu (obchod, práce, finance, bydlení, stavebnictví, správa, organizace a management) také vypjaté výkonnosti. Především je planetou vytrhávající z kořenů a nutící jít k podstatě problémů, bez jakýchkoliv vytáček nebo výhybek. Může přinášet mezní situace, v lepším případě sílu vůle a odhodlání, často ale hraničící s maximálním (v případě Pluta je asi dobré použít spíš výraz absolutním) vyčerpáním.

A když se vrátíme k letošní zimě, Pluto najdeme v trvalém aspektu na tyto planety v následujících obdobích:

1.) Konjunkce s Venuší v Kozorohu - prakticky celý prosinec včetně vánočních svátků, vzhledem k tomu, že Venuše je od 19. 12. retrográdní.

2.) Konjunkce s Merkurem v období po Vánocích.

3.) Konjunkce se Sluncem v Kozorohu ve druhé třetině ledna cca mezi 10. a 20. 1.

4.) Konjunkce s Merkurem (v lednu retrográdní) od cca 25. 1. do 15. 2. 2022

5.) Konjunkce s Marsem a Venuší v Kozorohu mezi cca 24. 2. a 6. 3. 2022.

Řečeno mírně z toho vyplývá, že zima bude založena silně výkonnostně a pracovně, ale obávám se, že se neobejde ani bez řešení ekonomických otázek a zvýšené mortality - tedy zřejmě covidu, vzhledem k dlouhodobému kvadrátu černé luny a Neptuna v lednu a v prosinci. I kdyby nešlo o covid, dá se říct, že bude tuhá, naplněná zvýšenou pragmatičností, tvrdostí a v tom dobrém slova smyslu hledáním efektivity. Zřejmě ale bude nutné jít na dřeň a Pluto v Kozorohu je často doprovázeno i poměrně velkou nekompromisností, verbální hrubostí nebo bossingem. Úplně v rukavičkách to tedy zřejmě neproběhne ani letos a už jen dodám, že od roku 2023 nastupuje Pluto do Vodnáře a tématem bude společenská transformace, jak technologická, tak i ve smyslu společenské zodpovědnosti a lidských práv.

Toť krátké zamyšlení nad následujícími tranzity, ještě jsem mohla zmínit druhou polovinu října a kvadrát Slunce a Marse ve Vahách s Plutem, ale ten je oproti ostatním zmíněným aspektům v podstatě krátkodobý, zejména ve srovnání s prosincovým Plutem nad Venuší.

Zdroj: https://www.facebook.com/reflexivniastrologie1

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě