Zdroj: Pixabay.com

Jaká je naše úloha v životě? Dovedete si představit, že svět je jedna velká šachová partie a my jsme pouhý pěšáci, protože “vyšší šarže” jsou již obsazeny? Zdravé zamyšlení nad událostmi posledních let napovídá, že pravda je možná skrytá právě v šachovém poli našeho osudu. Kdo ho ale píše?

Doba čtení 0,5 min.

Cesty k sobě


Nyní končí éra holého rozumu, se kterou začínala kdysi euforicky ohlašovaná naděje, že je člověk schopen pomocí rozumu a racionálního konání překonat války a bídu, nouzi a utrpení, dokonce strach nebo každou nevyléčitelnou nemoc. NIC z toho se nenaplnilo! Experti z WHO předvídají v příštích létech dramatický nárust depresivních a strach podmiňujících psychosomatických onemocnění ve vysoce průmyslových zemích. Příčinou toho nemůže být nedostatek vědomostí.

Medicína zaznamenala za poslední desetiletí enormní pokrok, zlepšila se výrazně lékařská péče. Přesto stoupá počet fyzicky i duševně trpících pacientů nepřetržitě dál. Čím to je? Nemůže za tím být skrytě utajený záměr, podle kterého je každý z nás součástí jedné velké, epochální hry na šachovnici dějin, které se však smíme zúčastnit jen pouze jako pěšáci, jak jednou prohlásil Britský premiér Winston Churchill?

Autor: Albert Den

Kontakt: albertden@seznam.cz


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat a velmi nás mrzí, že se mnoho vašich chtěných plateb neuskutečnilo vzhledem k potížím funkčnosti platební brány. GoPay muselo přijmout nové podmínky bank, kdy spolkům neumožní on-line platby kartou. Prosíme o znovu zaslání/zasílání vašich příspěvků, prozatím přes klasický bankovní převod:

Pro platby v ČR: 107-7380440287/0100 s uvedením slova „Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí: IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287, BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

Snažíme se pro vás najít jiné zjednodušující služby pro vaše platby. Děkujeme za pochopení i za podporu.

S láskou Cesty k sobě