Zdroj: Pixabay.com

Závěrečné shrnutí Základní nauky o člověku. Co Vám dala a co je k zamyšlení? Jaký byl její cíl?

Doba čtení 1 min.

Cesty k sobě


Závěrečná slova Základní nauky o člověku

Základní nauka o člověku je bezcenná, pokud ji budeš pouze číst.

Nikdy ji slepě nepřijímej. Je třeba ji kriticky osobně prověřit, osvojit a hlavně rozvinout.“

Tímto končí Základní nauka o člověku. Byla stručně popsána podstata člověka a jeho tvoření. Vše funguje podobně jako stroj, jedno navazuje přirozeně na druhé. Právě v rozmanitosti duchovních nástrojů, lidských citů a vjemů, spočívá krása člověka. Kolem této nauky nevzniklo žádné náboženství. Žádné náboženství ji nevlastní, každému náboženství je zapovězené tuto nauku vykládat jako vlastní. Tuto nauku nenapsal žádný Bůh, ale člověk. Lidem je záměrně zatajen její tvůrce, takže nikdy nebude koho uctívat. Ať se každý člověk naučí ctít především sám sebe a stvořitele. Nauka je napsaná tak, aby měla co nejširší smysl. Má být čtena opakovaně pro širší uvědomění a pochopení. Byla snaha ji napsat harmonicky, aby se i tato harmonie otiskla do duše člověka.

Základní nauka o člověku pokládá základní kameny k vyšším cílům každého člověka, který o ni projeví zájem. Jak má tedy člověk s touto naukou dále naložit? Položme tuto nauku na pomyslný pranýř. Ať si každý člověk sám ověří a rozhodne, zda je tato nauka pravdivá a užitečná. Pokud není pravdivá, ať zanikne. Pokud je pravdivá, předejte ji dál druhým lidem, svým dětem a mluvte o ní. A nezapomeňte ji dále předávat, rozvíjet pro dobro všeho kolem a ničeho jiného. Nauka je pouhým začátkem nového života lidské společnosti. Bez zbytečných žvástů. Až si ji člověk osvojí, může ji odhodit a jít dál.

Ať tato nauka pomůže každému člověku poznat sebe sama a najít cestu lidem k sobě navzájem.

Autor: neznámý

Předchozí články:

Kdo je člověk

Lidské ztotožnění

Lidské tvoření

Jak vznikla základní nauka o člověku

Člověk a ovládnutí vlastní mysli

Člověk a zlo

Člověk a perspektivní život

 

 


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat a velmi nás mrzí, že se mnoho vašich chtěných plateb neuskutečnilo vzhledem k potížím funkčnosti platební brány. GoPay muselo přijmout nové podmínky bank, kdy spolkům neumožní on-line platby kartou. Prosíme o znovu zaslání/zasílání vašich příspěvků, prozatím přes klasický bankovní převod:

Pro platby v ČR: 107-7380440287/0100 s uvedením slova „Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí: IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287, BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

Snažíme se pro vás najít jiné zjednodušující služby pro vaše platby. Děkujeme za pochopení i za podporu.

S láskou Cesty k sobě