Milí přátelé,

možná si vzpomínáte, že je čas jarního Navaratri.

Začínáme ohňovým obřadem při novoluní 5. dubna. Vlastní Navaratri je od 6. do 15. dubna. V tomto roce se časově kryje závěr a Višu, což je náš zemědělský a astrologický Nový rok. Je to velmi vzácná a příznivá shoda.

Vybízíme vás, abyste prováděli zvláštní cvičení meditace a uctívání Božské Matky ve svém srdci a také v životě.

Až do 13. dubna je důraz kladen na energii a obnovu (období Durgy a Kaali). 14.. je den oslavování a plného projevení Božské energie! Poslední den je 15., to je den nových začátků moudrosti, požehnání a výživy!

Poslední tři dny, tj. 13.,14, a 15. jsou považovány za silnější. Takže alespoň v těchto dnech dělejte něco víc než vaše pravidelné praktiky. My budeme dělat ohňové rituály (hóma) a uctívání (púdža) a zpívání po všechny dny. V posledním dni bude také arčana.

Uctíváme Božskou Matku jako řídící a tvořivou sílu, skrytou za vším. ONA je silou tvoření, udržování, rozpouštění, proměn a všeho vývoje.

Projevuje se v každé bytosti jako prvotní úmysl žít, jako základní životní vůle, ale sama se pečlivě a dovedně maskuje. Tento vesmír je hra na schovávanou přesahující schopnosti lidského chápání.

Když Ji uctíváme, jsme v proudu Vesmírné harmonie, stáváme se nástroji vědomého prodloužení Její vůle.

A tak, prosím, najděte si nějaké zdůvodnění k Jejímu uctívání a zvolte si své vlastní formy. Všechny způsoby jsou stejně platné, když do nich vkládáte své srdce.

Můžete uctívat s úmyslem

  1. udržovat a obohatit živou harmonii a radost
  2. naplnit tužby, které respektují univerzální harmonii/dharmu
  3. vyjádřit v srdci lásku a vděčnost
  4. posílit harmonii a zmenšit utrpení ve světě
  5. posílit rovnováhu vesmírných prvků a přírodních sil
  6. z jiných důvodů nebo záměrů nebo jen z lásky k NÍ

Proto vás vyzýváme, abyste v této době více rozjímali a / nebo recitovali mantry se zaměřením na očekávání úplné transformace svého života v souladu s vaším účelem bytí na zemi. Určitě to pomůže rozkvětu naší skutečné osobnosti. Pokud nemáte pocit, že se vám něco chce dělat, přinejmenším se duševně spojte s tím, co se děje v Shanti Dham.

Mým přáním je soustředit praktiky na dobrotivý aspekt kosmické energie, kterou raději nazývám Božskou matkou. Slovo Matka obsahuje nekonečnou trpělivost, bezpodmínečnou lásku, intimitu, úplnou svobodu, dokonalou moudrost, radost a nekonečnou energii.

Navrhujeme následující schéma se třemi mantrami:

1. OM AIM HRÍM KLÍM ČÁMUNDÁJE VIČE NAMAHÁ

(Pozdravy Nekonečnému vědomí, Kosmické Matce, která přesahuje tři módy přírody) Můžete to dělat v následujícím modelu s cirkulací energie v prvních čtyřech čakrách: Om – 1.čakra, AIM – 2.čakra, HRÍM – levá strana 4. čakry, KLÍM – pravá 4. čakry, ČÁMUNDÁJE – 3. Čakra, VIČE – 2. čakra a NAMAHA – 1.čakra.

Prosím, zpívejte 108 krát nebo více. (Tato mantra není určena pro poslední dva dny)

2. OM ŠRÍM HRÍM DUM DURGÁM DÉVÍM ŠHARANAMAHAM PRAPADJÉ (Beru útočiště v Božské Matce, která pomáhá odstranit všechny překážky a vylévá na nás energii, blaženost a hojnost)

Prosím, zpívejte 24 krát nebo více

 

3. GAJÁTRI MANTRA

OM BHUR BHUVA SWAHA

TAT SÁVITUR VARÉNJAM

BHARGÓ DÉVASJA DHÍMAHI

DHIJÓ JÓNAH PRAČÓDAJÁT

(Rozjímáme se o nekonečném, světelném Zdroji vesmíru, který nám pomáhá vyvíjet se, odstraňuje všechny naše vady a žehná nám. Kéž stimuluje naše vědomí a žehná nám na fyzické, pránické a duševní úrovni, Zpívejte minimálně 24krát.

Prosím, po zpěvu těchto manter zařaďte vhodné meditace, podle vašeho vnitřního vedení. První mantra stimuluje velmi silné energie a ta druhá je přátelská a účinky zklidňuje a upevňuje.

Poslední dva dny může použít jakoukoli mantru, ale Gayatri se hodí jako přídavek ke všem.

Ale pokud chcete, můžete ve všech dnech použít s vírou jakoukoli mantru, kterou znáte. K tomu můžete přidat jakoukoli mantru nebo písně s radostí a oddaností.

Dokonce i když nebudete schopni dělat něco víc, tak ať už budete dělat cokoliv, i když to budou jen myšlenky a modlitby, dělejte to s upřímným přesvědčením a uvědomováním si Božské Matky. Jsem si jist, že ONA vám požehná.

 

Ať Božská Matka žehná nám všem.

S láskou a modlitbami,
Ritodgata a všichni z Shanti Dham

PS: Prosím, informujte další, koho by to mohlo zajímat.

www.cestameditace.cz


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat a velmi nás mrzí, že se mnoho vašich chtěných plateb neuskutečnilo vzhledem k potížím funkčnosti platební brány. GoPay muselo přijmout nové podmínky bank, kdy spolkům neumožní on-line platby kartou. Prosíme o znovu zaslání/zasílání vašich příspěvků, prozatím přes klasický bankovní převod:

Pro platby v ČR: 107-7380440287/0100 s uvedením slova „Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí: IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287, BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

Snažíme se pro vás najít jiné zjednodušující služby pro vaše platby. Děkujeme za pochopení i za podporu.

S láskou Cesty k sobě