Petice za zachování původního charakteru rybníka Šeberák a jeho užívání. Šeberák se stal terčem developerských záměrů a signatáři této petice se neztotožňují s jejich záměry.

Šeberák je proslulý kunratický rybník. Lidé se sem chodí od nepaměti koupat, trávit v létě volný čas. Je také útočištěm vodního ptactva a obojživelníků,  zejména několika ohrožených druhů . Jeho voda je nepostradatelným zdrojem závlahy pro pěstírnu růží a zároveň pro místní věhlasné jahodové sady.

Magistrát hlavního města Prahy nedbal žádostí kunratické radnice o možnost odkoupení rybníku. Když jej jeho tehdejší majitel Líšno a.s. nabídl k prodeji (v rámci svého ukončení chovu ryb v něm), rada h.m. Prahy zastávala stanovisko, že o rybník nebude mít nikdo zájem. Následně rybník odkoupila firma, která na místě v současné době plánuje developerský projekt.

Mluví se o hausboatech „pro smetánku“. Ať už je plán jakýkoli, faktem zůstává, že firma, jež nyní rybník vlastní, jej několikrát naostro vypustila a nechala pomřít vše živé – uhynuly tak stovky ryb, plžů a žab.

Tento proces zmiňovaná developerská firma nazývá „revitalizací“ a dokonce v rámci tohoto procesu získala od Magistrátu hl. města Prahy povolení k likvidaci ohrožených druhů.

Více info na: https://www.facebook.com/pages/Zachraňte-Šeberák/1467167280180187

developeři vypouštějí:

plán developerů za oranžové ohraničení nemá mít veřejnost přístup:

růžové obdelníky z blízka:

Martina Dvořáková    Kontaktujte autora petice

Odkaz na petici: http://www.petice24.com/zachranteseberak

 


Líbí se vám, co děláme?
Rádi byste podpořili provoz internetové televize Cesty k sobě?

200,-

Platba

300,-

Platba

500,-

Platba

1000,-

Platba

Za veškeré příspěvky předem děkujeme!

Zasláním daru dochází k uzavření darovací smlouvy dledarovacích podmínek.
Prohlášení o ochraně osobních údajů darujícího. Platba probíhá prostřednictvím služby

géčko.png verified_by_visa-full-colour.png Mastercard_SecureCode [Převedený].png visa-full-colour-rgb.png visa_electron_2015.png mc_accpt_match_eps.png me_accpt_match_eps.png ms_accpt_match_eps.png