Zachraň jídlo

Vyzkoušejte záchranářské balíčky do firem!

Ani na to nemysli! I takový vzkaz může chránit vaši svačinu v kancelářské ledničce. Války se žrouty nebo s plesnivými zbytky vedl asi každý, kdo někdy sdílel ledničku s kolegy. Tomu je teď ale konec.

Dali jsme do kupy balíčky, které pomohou zaměstnancům ve firmách bojovat s plýtváním potravinami. V rámci našich aktivit ve firmách se dozvíte překvapivé informace, utužíte vztahy v terénu a vylepšíte si kulinářské dovednosti. Lepší teambuilding nezažijete!

Líbí se vám propojení zábavy, vzdělání a dobré věci? Chcete výzvu pro své kolegy? Firemní záchranářské balíčky má na starosti Filip Vrlík, ozvěte se!

SALÁTOVÁ ODYSEA

Až 23 litrů vody spotřebuje během svého růstu jediná hlávka salátu. Zjistili jsme to přímo u farmářů. V létě jsme se totiž vydali na pole, abychom zmapovali cestu této oblíbené zeleniny od sazeničky až po finální prodej. Ukázalo se, že pěstování salátu je pořádná dřina. Například odvoz celé dodávky do obchodů může ohrozit jediný povadlý kus. Slyšeli jste už o tzv. „nulové toleranci“?

SEDMDESÁT, SEDMDESÁT, TŘICET

Šokující míry, které by nás měly zajímat. Týkají se negativního vlivu současného potravinového systému na biodiverzitu. Na systém zemědělství, plýtvání potravinami a jeho drastické dopady se v DVTV zaměřil Adam Podhola. Poslechněte si zajímavé statistiky a také tipy, jak plýtvání osobně zamezit.

Vyslechnu APEL

RECEPT NA SUŠENKY: ZDRAVÉ A BEZ ODPADU

Kdo neodšťavňuje, jako by nebyl. Šťáva plná vitaminů vás ráno obrní před sychravým počasím, ale co se vzniklou dužinou? Během 1 minuty vám ukážeme, jak chytře tyto zbytky zpracovat.

Zdroj: www.zachranjidlo.cz


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat a velmi nás mrzí, že se mnoho vašich chtěných plateb neuskutečnilo vzhledem k potížím funkčnosti platební brány. GoPay muselo přijmout nové podmínky bank, kdy spolkům neumožní on-line platby kartou. Prosíme o znovu zaslání/zasílání vašich příspěvků, prozatím přes klasický bankovní převod:

Pro platby v ČR: 107-7380440287/0100 s uvedením slova „Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí: IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287, BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

Snažíme se pro vás najít jiné zjednodušující služby pro vaše platby. Děkujeme za pochopení i za podporu.

S láskou Cesty k sobě