Začalo přihlašování snímků na EKOFILM, podtitulem 47. ročníku festivalu je Adresa: Země

datum 13. 3. 2021
Zdroj: Pixabay.com

„Hledáme filmy, které ukazují směr,“ říká prezident festivalu

BRNO/PRAHA/ČR – Architektura, příroda ve městě i bydlení v přírodě a v souladu s ní či komunitní život. To je jen krátký výčet asociací podtitulu Adresa: Země, který organizátoři zvolili 47. ročníku nejstaršího mezinárodního filmového festivalu o životním prostředí v Evropě EKOFILM. Od této chvíle až do 31. května mohou filmaři přihlašovat své snímky prostřednictvím portálu www.filmfreeway.com. Festival pořádá Ministerstvo životního prostředí společně s organizátory Key promotion, Masarykovou univerzitou a Ekoinkubátorem.

„Pro 47. ročník EKOFILMu jsme zvolili téma Adresa: Země. Chceme tak zdůraznit, že máme jen jednu planetu pro náš společný domov nejen s dalšími lidmi, ale hlavně s přírodou. V posledních stoletích jsou to především lidé, kdo planetu nejvíc přetváří a upravují pro své použití. Bez zdravé krajiny, bez prostoru pro živočichy i rostliny nebo bez přírodních zdrojů bude ale naše planeta jen těžko místem, kterému můžeme říkat domov. Proto chceme na letošním ročníku festivalu otevřít dveře těm filmům, které nám ukážou, jak žít co nejvíce v souladu s přírodou, s naším okolím, s planetou i všemi jejími obyvateli, ale současně žít moderně a pohodlně, třeba díky novým technologiím, tak, aby to vyhovovalo oběma stranám,“ říká ministr životního prostředí Richard Brabec.

„Přihlašujte filmy, díky kterým získáme klasické i neotřelé pohledy na zelenou architekturu, komunitní život i technologie, jež snižují negativní dopady rostoucího osídlení naší planety. Filmy, které hledají a ukazují směry, jak se přírodě přiblížit, jak ji dostat do našich měst, jak nám pomáhá se vyrovnávat s každodenním stresem, ale zároveň se jí odvděčit za služby, které nám poskytuje a které při nejlepší vůli nedokážeme adekvátně ocenit,“ nabádá filmaře prezident festivalu Ladislav Miko.

Do soutěžní části festivalu, který se v Brně uskuteční 20.–23. října 2020, vybere dramaturgie 25 nejlepších filmů, které budou soutěžit ve třech kategoriích – Krásy přírody, Středoevropské filmy a Krátké filmy. Udělovat se bude i Cena prezidenta festivalu a zejména Grand Prix – Hlavní cena festivalu ministra životního prostředí. Filmaři mohou své snímky přihlašovat na webu filmfreeway.com do konce května a stejně jako loňský rok je přihlášení zpoplatněno. Výtěžek z něj půjde na festivalové Prize Money.

„Letos dostanou na festivalu prostor témata jako zelená architektura, městské plánování, komunitní život nebo chytré technologie. Budeme se o nich bavit na úvodní besedě a prostoupí i celým doprovodným programem festivalu. Pokud to epidemiologická situace dovolí, rádi bychom se vrátili k přednáškám, besedám i filmovým projekcím na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity, v Univerzitním kině Scala či na brněnském náměstí Svobody,“ dodává odborný garant festivalu Bohuslav Binka, vedoucí Katedry environmentálních studií FSS MU.

Festivalový web: www.ekofilm.cz

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico