Zablokovaná šestá čakra oslabuje vnímání

datum 20. 5. 2018

Šestá čakra ÁDŽNA neboli třetí oko představuje naši schopnost orientace a vnímavosti, kterou ve světě máme. Její oslabená funkce způsobuje naši dezorientaci a ztracenost. Jak jí harmonizovat a zůstat plně vědomou bytostí?

Mysl – nástroj k tvorbě reality

Elementem 6. Čakry je naše vlastní mysl. V ayurvédě je mysl považována za náš šestý smyslový orgán, kterým zachycujeme všechny pozemské i nadpozemské vjemy. O šesté čakře hovoří jako o našem vnitřním třetím oku, vnitřním zraku prozření nebo hlasu moudrosti v nás. Říká se, že právě díky opravdovému poznání v člověku roste moudrost, která pramení z kompletního sebeuvědomění. Na prvopočátku manifestace jakékoliv živé i neživé věci do reality je její uvědomění si prvním krokem k její hmotné realizaci.

Na tělesné úrovni má ÁDŽNA na starosti obličej, oči, uši, nos, dutiny hlavy, malý mozek a centrální nervový systém.

Proto jestli máme problémy s výše zmíněnými orgány, tak nejspíš máme šestou čakru v disharmonické funkci a během léčby se musím zaměřit na témata, které představuje.

Jak vzniká disharmonie šesté čakry a jak ji harmonizovat?

Disharmonie vzniká dvojím způsobem. Danou čakru si můžeme buď blokovat anebo naopak příliš otevřít. Ani jedno není dobré, jelikož v obou případech cítíme negativní projevy disharmonie. Při zablokování do nás neproudí dostatek energie a při přílišném otevření z nás zase energie odchází.

Disharmonii šesté čakry lze poznat, pokud se cítíme v životě dezorientování a ztracení, pokud se cítíme, že nám unikají podstatné věci a těžko hledáme smysl a podstatu všech věcí. Na druhé straně je problém také, pokud jsme velcí myslitelé, kteří chápou podstatu všech věcí okolo, máme vysoce rozvinutý intelekt, ale v praktické realitě máme problém fungovat a své vize nejsme schopní proměnit ve skutečnost.

Harmonizaci můžeme provádět meditačním cvičením, řádnou stravou a posilováním určitých charakterových vlastností.

Nejlépe si můžeme pomoci, když budeme paralelně zkoušet všechny způsoby, protože výsledek je pak zaručen.

Meditační cvičení

Meditační cvičení šesté čakry je oproti jiným trošku odlišnější, jelikož zde musíme naše vizualizace i mysl zaměřit na naší vlastní mysl. Pro meditační cvičení se usadíme do vhodné pozice tureckého sedu se zdí za zády, pro opření nebo si lehneme na zem. V obou případech použijeme vhodnou podložku pod naše tělo. Do meditace se uvedeme postupným zklidněním pomocí dlouhých výdechů.

Během první části vizualizace si budeme představovat naši vlastní hlavu, kde se budeme obzvlášť soustředit na bod, nacházející se tři prsty nahoru od středu našeho obočí. Zde si můžeme představit malý vír indigové barvy, který se postupně zvětšuje, jak ze svého okolí do sebe nasává indigovou barvu. V daném bodě se ukládá čím dál tím více energie, která pak svou indigovou barvu vypouští do našich smyslových orgánů cévními cestami. Energie postupně proudí do našich uší, očí, nosu, jazyku a celé nervové soustavy, včetně mozku.

V druhé části se soustředíme na naše jednotlivé smysly. Když se zaměřujeme na nos, tak se snažíme rozlišovat jednotlivé pachy, které cítíme. U sluchu se snažíme vnímat i ty nejjemnější a nejslabší zvuky, u jazyku všechny chutě, na kůži všechen možný kontakt i teplotu. Následně si sami představujeme místnost, ve které se nacházíme se všemi jejími předměty i objekty. Postupně se snažíme vybavit, jak jednotlivé věci v místnosti voní, chutnají, jaké jsou na dotek, jaký mají zvuk, když na ně poklepeme atd. Po tréninku se postupným zrychlováním dechu probouzíme.

Zrak trénujeme, až po konci cvičení, kdy se snažíme dívat na velmi malé písmo napsané na papíře, který postupně oddalujeme a následně odvrátíme zrak k velmi vzdáleným bodům v našem okolí, které se snažíme co nejvíce zaostřit a opačně.

Strava

Strava pro šestou čakru by měla být převážně fialové barvy.

Mezi běžnou stravu zde můžeme zařadit švestky, fíky, rozinky, tmavé hrozny a víno, ostružiny, fialové zelí, ředkev apod.

Dále zde pak máme potraviny jako acai berry, kakao, hořká čokoláda, vlašské ořechy, chia semínka nebo konopná semínka.

Z koření a bylinek můžeme použít mátu, heřmánek, levanduli, hřebíček, rozmarýn a tymián.

Skrze schopnosti, dovednosti a charakterové vlastnosti

Naše mysl je úžasným nástrojem, skrze který komunikujeme se světem. Pěstováním myšlenek a ovládáním mysli jsme schopni doslova hýbat s realitou okolo nás, avšak k tomu je zapotřebí umět ovládat ostatní čakry, což není zase tak složité, podvědomě totiž s energiemi pracujeme 24 hodin denně.

Stav šesté čakry ovlivňuje způsob, jakým vnímáme okolní realitu, názory druhých, nakolik slyšíme hlas své vlastní intuice, jak smýšlíme sami o sobě a nakolik jsme schopni pozorovat své vlastní myšlenky.

Vlastnosti, které bychom si měli osvojit:

  • vnímavost
  • moudrost
  • pochopení podstaty věcí
  • tolerance
  • schopnost naslouchat

Skrze harmonizaci šesté čakry ve své podstatě pracujeme se smysly našeho astrálního těla, což je součást tréninku pro astrální cestování. Vysoká míra sebeuvědomění je vázaná na schopnost pozorovat vlastní myšlenky. Když je tato schopnost velmi silná, tak jsme schopni se probudit ve snech a plně si je pamatovat. Avšak pro udržení harmonie musíme souběžně pracovat na tématech ostatních čaker.

Zdroj: http://www.energiezivota.com

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico