Zablokovaná sedmá čakra způsobuje deprese

datum 21. 5. 2018

Sedmá čakra neboli SAHASRARA je centrum našeho spojení s duchovním světem a božstvím. Skrze toto centrum se učíme vnímat vše živé a probouzet své vědomí do jednoty. Jak vypadají projevy disharmonie a jak si s nimi poradit?

Duch – základní jednotka boha

Elementem 7. Čakry je náš vlastní duch, který ovlivňuje celou naši pozemskou existenci. 7. Čakra se také nazývá čakrou modliteb a meditace, jelikož právě skrze tyto činnosti se pojíme s vnitřním božstvím v nás a dosahujeme tak jednoty se vším živým i neživým. Vše jsou jen rozdílné vibrace původního jedné energie.

Na tělesné úrovni má SAHASRARA na starosti mozek, pak konkrétně epifýzu a hormon serotonin, který dále ovlivňuje funkci hladkého svalstva, srdeční činnosti apod.

Jak vzniká disharmonie sedmé čakry a jak ji harmonizovat?

Disharmonie vzniká dvojím způsobem. Danou čakru si můžeme buď blokovat anebo naopak příliš otevřít. Ani jedno není dobré, jelikož v obou případech cítíme negativní projevy disharmonie. Při zablokování do nás neproudí dostatek energie a při přílišném otevření z nás zase energie odchází.

Disharmonii u sedmé čakry lze pozorovat, pokud trpíme depresemi, ztrátou radosti, migrénami, schizofrenii, přecitlivělostí na světlo nebo zvuk nebo mentální či psychickou únavou. Disharmonie zde vzniká, pokud trpíme absolutní absencí o jakékoliv duchovní činnosti nebo naopak, pokud o ně až příliš moc usilujeme. Obojí vede k disharmonii. Na jedné straně jsme vysoce ponoření ve hmotě a ztrácíme smysl našeho života, na straně druhé nás hmotná realita vůbec nezajímá a stále bychom chtěli plnit své duchovní poslání.

Harmonizaci můžeme provádět meditačním cvičením, řádnou stravou a posilováním určitých charakterových vlastností. Nejlépe si můžeme pomoci, když budeme paralelně zkoušet všechny způsoby, protože výsledek je pak zaručen.

Meditační cvičení

Meditační cvičení 7. čakry lze provádět, ale mnohem účinnější je odříkávání manter nebo modliteb, které nás ze své podstaty vedou ke spojení s bohem, Krishnou, Alláhem, universem apod. Z křesťanských modliteb můžeme použít klasický otčenáš nebo si můžeme zpívat hinduistickou mantru Hare Krishna, pokud rozumíme jejímu významu. Podstatou je dostat se do naprostého odevzdání kosmickým silám (Bohu).

Pokud se dostaneme do daného stavu, tak se v podstatě nacházíme v meditaci s myslí upnutou na boha, jeho sílu a naši duši. Důležité je nesoudit jednotlivé typy modliteb a být ochotný vyzkoušet všechny. Božství se nachází všude a ve všem, čím více si tohle budeme uvědomovat, tím více se budeme dostávat do stavu probuzeného vědomí, který dokáže vyvolávat pocity blaha a psychického uspokojení.

Zde je velmi důležité dbát i na hmotný svět a použít tyto duchovní síly k tvorbě ráje na Zemi, nikoliv utíkat ze Země do ráje.

Strava

Co se stravy týče, tak pro harmonizaci 7. čakry je nejvhodnější půst, během kterého se zbavujeme všech možných závislostí a očišťujeme své tělo od všech toxinů a jiných škodlivin. Avšak lze využít i alternativní způsoby stravování, které organismus očišťují a ducha lidského povznáší.

Mezi takovéto alternativní diety lze zařadit vegetariánství, veganství, vitariánství nebo fruitarianství.

Ve chvíli, kdy začneme půstovat nebo dodržovat alternativní diety, tak se mohou objevovat bolesti hlavy, oslabení těla i imunitního systému, jelikož se naše tělo čistí, proto je nejlepší tyto věci dělat velmi postupně a dávat si pozor na nízkou hladinu minerálů, vitamínů, bílkovin a tuků.

Zpravidla bychom neměli být příliš hubení ani příliš otylí. Např. u výšky 178 cm je ideální váha okolo 75 – 85 KG. (váha je čistě orientační, pokud nás kupříkladu nabíjí sport a z toho důvodu jsme více hubení, tak to není problém.)

Každopádně dnešní potraviny v obchodech jsou většinou podvyživené, a proto lze doporučit užívání doplňků a superpotravin jako jsou chiaječmenquinoaašvagandabrahmichlorellaspirulina k prevenci proti různým deficitům.

Skrze schopnosti, dovednosti a charakterové vlastnosti

Jelikož náš duch stojí za veškerým naším chováním i existencí, tak péči o něj přesouváme do našeho života „vyšší“ kvality, které nás vnitřně naplňují a činí náš život lepší ve všech směrech.

Stav 7. čakry ovlivňuje způsob, jakým se stavíme vůči životu jako takovému.

Vlastnosti, které bychom si měli osvojit:

  • duchovnost
  • oddanost
  • humanitárnost
  • nesobeckost
  • solidaritu
  • obětavost

Náš duch nás vede během života buď k dobrým, nebo špatným věcem, v záležitosti na stavu naši 7. Čakry. Faktem taky zůstává, že skrze plnou kontrolu tohoto centra jsme schopni pronikat do jiných realit, komunikovat s jinými bytostmi a také cíleně měnit naši DNA i tzn. karmický zápis (díky jeho uvědomění si). Bez řádné aktivace tohoto centra nejsme schopni astrálně cestovat či jinak vědomě interagovat s jinými realitami.

Zdroj: http://www.energiezivota.com

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico