Vzpomínka na zvířecí oběti transportů a nezákonnosti

datum 22. 6. 2020
Zdroj: Pixabay.com

Pokud chcete vyjádřit svou podporu stop transportům zvířat, položte květinu debo věnujte vzpomínku 24.6.2020 všem zvířátkům, která při transportech zahynula.

Doba čtení 2 min.

Cesty k sobě


Vážení přátelé,

letos to jsou tři roky od jedné ze zjištěných ohromných zvířecích tragédií českého dobytka z června roku 2017: tragická odysea několika stovek českých býků směřujících od nás směr Turecko. Popis tragédie (díky svědectví Animal´s Angels) zní jako špatně vymyšlený nereálný dokument, bohužel, jedná se o  otřesnou pravdu: po několika dnech cesty z ČR na hranice Bulharsko (EU)/Turecko Turci odmítli vpustit 22 kamiónů naložených býčky na své území. Zvířata tak zůstala uzavřena další dny v letním vedru na vozidlech, trpěla horkem, žízní, ve vlastních výkalech a hynula. Některá byla posléze vyložena v Bulharsku, jiná vezli až do stájí v Rumunsku. Po několika dnech býčky ze stájí naložili, svezli je znovu k přechodu… a Turci je opět odmítli vpustit. Polovinu zvířat se podařilo vyložit, druhá polovina zůstala znovu zavřená ve vozidlech několik dní, než i pro ně našli místo ve stájích poblíž hranic s Tureckem. Pak bylo zjištěno, že několik desítek, možná stovek, přeživších býků bylo v červenci 2017 přeprodáno a vezeno ještě dále - až do Iráku (!). Část této otřesné cesty mohli Animal´s Angels sledovat a poskytnout svoje svědectví.

Vzpomínka na zvířecí oběti transportů

Přijďte položit květiny za tato ubohá zvířata a všechny další oběti transportů, za oběti týrání při zabíjení halal (tj. způsobem bez omráčení) v mnoha zemích mimo EU a za oběti nezákonného jednání odpovědných představitelů, úředníků, přepravců a chovatelů.

Ve středu, 24. 6. 2020, mezi 8 – 10h, parkoviště před ministerstvem zemědělství (Těšnov 65/17, Praha 1, poblíž metra C - Florenc). Pokud nám můžete více pomoci s akcí, napište nám na [email protected] 

Požadujeme okamžité zastavení dlouhotrvající přepravy zvířat včetně zastavení jejich vývozů do zemí mimo EU a nahrazení přepravou s masem, požadujeme dodržování zákonů a potrestání nelegálního jednání.

K našim žádostem se můžete připojit zde a zde konkrétně na ministra zemědělství.

www.stoptransport.cz 

Jiskra naděje – Nizozemí

Holandsko zakázalo na konci května s okamžitou platností exporty zvířat do zemí mimo Unii. Jak země uvádí, nelze zaručit, že po stanoveném limitu cesty ve vozidle (tj.většinou 29 h), tam zvířatům bude poskytnut odpočinek v délce 24 hodin, včetně jejich vyložení, napojení a nakrmení. Připojilo se k několika spolkovým zemím Německa, které zákaz přijaly v minulém roce. Prozatím není jisté, jestli to bude mít skutečně vliv na omezení vývozů zvířat z těchto zemí a na podporu exportu masných produktů namísto živých zvířat.

Dlouhodobě požadujeme zastavení dálkových transportů se zvířaty a tresty za nedodržování zákonů. Pomůžete nám? Každá finanční podpora je velice vítána.

Děkujeme všem, kteří naše úsilí již podpořili!

Za tým Společnosti pro zvířata srdečně

Dita Laura a Michala

Společnost pro zvířata – zo Čsop (Society for Animals, CZ)

facebook.com/spolecnostprozvirata.cz 

www.stoptransport.cz 

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico