Víte, že jedna průmyslová rybářská loď, tzv. ”Monster boat”, denně vyloví stejně ryb jako 50 drobných rybářů za celý rok? V Evropě představují tito drobní rybáři, kteří loví šetrně, 80% rybolovné kapacity, přesto je jim obvykle přiděleno pouze 20% kvót na úlovky.

Zbytek si mezi sebou rozdělí průmysloví rybáři a jejich “Monster lodě”. To není fér. Je čas to změnit a zajistit, aby byl rybolov zase spravedlivý. 

Podpořte, a hlavně šiřte naší výzvu za férový rybolov. 

Právě teď je ta chvíle, kdy můžete poslat jasný vzkaz evropským politikům, kteří na konci každého roku stanovují kvóty pro lov ryb, že i Vám záleží na osudu oceánů.
Průmysloví rybáři a jejich “Monster lodě“ neplení pouze evropská loviště, ale doslova kradou ryby drobným rybářům po celém světě.

Používají destruktivní metody, kvůli kterým jsou miliony nechtěných úovků, především žraloků, delfínů, želv a mořských ptáků vhozeny mrtvé či polomrtvé zpět do moře.

Navíc používají různé fígle, například během plavby mění vlajku, pod kterou plují, aby zmátli kontrolní orgány. To vše na úkor drobných rybářů, kteří loví šetrně. A jak takové “Monster lodě” vypadají? Na to se můžete podívat zde.

Děkujeme, že do toho jdete s námi.

S pozdravem

Jan Freidinger
vedoucí oceánské kampaně

 


Líbí se vám, co děláme?
Rádi byste podpořili provoz internetové televize Cesty k sobě?

200,-

Platba

300,-

Platba

500,-

Platba

1000,-

Platba

Za veškeré příspěvky předem děkujeme!

Zasláním daru dochází k uzavření darovací smlouvy dledarovacích podmínek.
Prohlášení o ochraně osobních údajů darujícího. Platba probíhá prostřednictvím služby

géčko.png verified_by_visa-full-colour.png Mastercard_SecureCode [Převedený].png visa-full-colour-rgb.png visa_electron_2015.png mc_accpt_match_eps.png me_accpt_match_eps.png ms_accpt_match_eps.png