Vykřičet se do úlevy

datum 27. 8. 2021
Zdroj: Pixabay.com
V okamžiku, kdy běh děje zpomaluje a nové převratné kauzy nejsou v dohledu, znervózní bulvární novináři a lovci senzací, protože o čem? Proboha o čem? Jasně, v ZOO v Horní Dolní se narodilo to slůně, ale jak dlouho s tím vydržíme? Nejenže se Jupiter, Saturn, Uran, Neptun a Pluto sešli na retro střídačce, sedí s rukama v klíně, ponořeni do retrospektivního zadumání odpočívají, ale zdá se, že nás svou pouhou přítomností uklidňují a podporují. Zejména Pluto vykazuje mimořádnou snahu pomoci nám zorientovat se a pochopit dosah, význam a transformační potenciál proběhlých událostí. Trigonem podepírá Merkur v předchozích dnech rozleptaný opoziční vazbou Neptunu a pomáhá mu vytřepat slanou vodu z uší, vytřít závity mozku a znovu získat reputaci komunikačního a organizačního experta zastupujícího zájmy našeho řídícího centra. UranSaturn a Jupiter svou misi právě dokončili, možná ještě pár posledních pokynů a už si rozvazují boty.

Přesto, s Lunou už za polovinou Berana rozhodne nezahálíme, svrchní vrstva našeho bytí je nabitá energií a běží v tempu. Individualita na prvním místě, následovaná vznětlivostí, odvahou, odhodláním a nezávislostí, v závěsu za nimi netrpělivost, impulsivní výbušnost a kdykoliv k dispozici i hádka či boj, protože důležité je prorvat se skrz, dobýt a zvítězit! A protože Slunko v praktické a konkrétní Panně už se probralo a rovnýma nohama vstupuje kvadrátem do ringu k přidrzlé, hyperkritické a analyticky rýpající Lilith v Blížencích, je potřeba vytvořit argumentační prostor: oč méně událostí, o to více kritických poznámek, komentářů, diskusí a – nebojme se to říci – vysírání (Čeština 2.0 – projekt šitý Lilith v Blížencích přímo na tělo).

Aspekt zatím není v plné síle, ale jako by se stalo. Vrchol nás čeká až v pátek. To znamená, že dnes přikládáme pod kotlem. Dva dny nahoru, konfrontační maximum a dozvuky – standardní průběh, jen s tím rozdílem, že fáze odeznívání bude tentokrát delší. Nikoli sama o sobě, ale díky skutečnosti, že Slunce plynule přehodí výhybku a z konfliktní vazby k Lilith se dvěma výstražně červenými kvadráty naváže rovnou k ose lunárních uzlů.

Tato několikadenní vybičovaná záležitost se projeví v podobě akutní tenze mezi obecně akceptovaným narativem a nečekaně odhalenou skutečností. Mezi očekávanou konformitou a potřebou sebevyjádření. Mezi předpokládaným přizpůsobením společenským pravidlům a osobním přesvědčením o vnitřní pravdě, za niž je třeba bojovat, i za cenu …………. doplňte si, kam až jste ochotni zajít! Zkrátka, příští tři dny otestují míru naší tolerance k civilizačním požadavkům, jež jakýmsi podivným způsobem drží mezilidské vztahy i celou společnost pohromadě. Můžeme zaznamenat neurotizující nátlakové situace s mimořádnou, až obsedantní fixaci na detail (*), protržení pečlivě udržované přetvářky, zažít pohledy do očí syrové pravdy která smete naše falešné představy o iluzorně dokonalém světě, pocítit probublávající prameny iracionality kulminující do nezvladatelných výronů emocí a konečně explodující v osvobozujících záchvatech, jež se někdy omylem označují za hysterické … ufff!

Ale abych jen nestrašila. Anebo nevzbuzovala plané naděje. I když to není to příjemná záležitost, Slunko i Lilith jsou v pohyblivých znameních a to jsme tu nedávno rozebírali: jakkoliv svárlivý aspekt, nejde o start revolučního převratu ani o konstelaci odhodlaného odporu. Tohle je kvadrát našeho naléhavého sdělení světu, který nás přehlíží, ignoruje nebo nás považuje za idioty a přímo se nám směje do ksichtu, kvadrát bezútěšného vnitřního napětí, frustrace a nespokojenosti tak dlouho opomíjené, až už dál není kam, a proto dochází k zoufalému výkřiku či bolestnému zavytí dlouhodobě kontrolované a utlačované duše … a tím k jejímu uvolnění. Které s sebou samozřejmě nese důsledky. Důsledky, jichž se obáváme natolik, že často raději volíme cestu sebepopření a … a pes jitrničku sežral. Až do chvíle, jako je tato, kdy už není možné déle držet formu, krok a hubu, slupka praskne, pravda (tím myslím ta naše, tedy subjektivní, a Lilithina, tedy extremistická) se vyvalí ven a rozlije po kraji … svinstvo a bahno všude, ale konečně je možné s tím něco udělat! A k tomu se dostaneme, to je program na víkend, kdy se Sluko opře naplno kvadrátem do osy lunárních uzlů.

A samozřejmě, jako vždycky: akutní a průlomové momenty může přinést majitelům osobních planet na pozici 3°-5° pohyblivých znamení Blíženců, Panny, Střelce a Ryb. Téma odečteme z pozice tranzitních planet, Slunce a Lilith, v domech – hledáme tedy 3°-5° Blíženců a Panny specificky. Vznětlivé stavy, emoční bouře a vyčerpávající turbulence zažijí všichni ti s dominantní nativní Lilith. A protože nehrajeme na ano – ne, rozsviť – zhasni, ale pohybujeme se na škále, platí, že čím víc ohně a vzduchu v radixu, tím snáz v podobných situacích vzplaneme … ale to není nic nového.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(*) Nijak překvapivě, neboť tisíckrát nic umořilo osla a manželství ani impéria se nerozpadají kvůli náhlému zjištění, že jedna či druhá strana zastává zcela jiné životní hodnoty, ale kvůli naprostým prkotinám: „A proč jste se rozvedla? Měl ženský? Bil vás? Pil?“ - „To ne, ale už se to nedalo vydržet, tři roky jsem to dusila v sobě a jednoho dne jsem nemohla najít izolepu, bouchly mi saze a za hodinu bylo vymalováno ...

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico