Vyklidit přistávací dráhu!

datum 24. 2. 2021
Zdroj: Pixabay.com
K tomu Merkuru, co jsem ho tuhle odsunula. Stručně, faktograficky, protože ve Vodnáři a tam to lítá. Teda pokud je všechno, jak má. Vzhledem k počtu překlepů, které jsem nasekala v několika předchozích větách, tipuju, že tři dny po obratu do přímého směru Merkur ještě není ve své vrcholné formě, ale ono se to poddá. Zatím jede v hektickém režimu s nohou na plynu, aby nabral standardní rychlost tryskového pohonu a dohonil vše, co zameškal díky třítýdenní retardaci. Žádné zdržování, žádné vysvětlování: chápeš, fajn, další, nechápeš, smůla, z kola ven.
Úkolem Merkuru po retrográdní smyčce je samozřejmě znovu a načisto zvládnout všechny mentální úkony, které na první dobrou netrefil. Ale Merkur ve Vodnáři nehraje na zkušenosti, takže se nedá předpokládat, že se nějak extra poučil a dá si pozor. Pořád jede v režimu pokus – omyl, naspeedovaný energií znamení, v němž se pohybuje, a navíc letmým, rozvolňujícím se, přesto však akcelerujícím kvadrátem k Uranu. Stabilizační vliv Saturnu, v jehož blízkosti k obratu do přímého směru došlo, slábne, koncentrace a tah na branku se postupně rozpadají. Zkrátka, v tuto chvíli se po nás chce jediné: vyprázdnit všechny mentální kontejnery: paměť, záznamník, mailbox i tu změť papírů s poznámkami na pracovním stole. Proč?

Protože roztržitý Merkur bude v dalších dnech nabíhat do náruče Jupiteru a Lilith, jeho rychlost se ještě zvýší a rozkmit nabere na rozsahu. Bude zkrátka potřebovat prostor. Přistává-li jumbo jet, je nutné vyklidit přistávací dráhu. Merkur se s Jupiterem a Lilith potkává v časovém pásmu několika dní, v podstatě můžeme mluvit o celém příštím týdnu (*), kdy Merkur už v plné síle předvede své intelektové maximum ohňostroje průlomových myšlenek a nápadů poháněných kombinací akutní frustrace a potřeby vize budoucnosti. Nepochybně přínosný moment, avšak díky povaze Jupitera a také kvůli faktu, že s Lilith navazuje kvadrát, bylo by dobré, aby u přistání preventivně asistovaly záchranné složky. Dá se předpokládat, že brilantní řešení libovolného problému se zrodí prudce a nečekaně, nikoli však úplně hladce a bez vedlejších ztrát.

Takže, pokud hledáme odpověď či vizi a nemůžeme na nic přijít, nechme to být: odpočet teprve běží a ještě nejsme v bodě nula. Krom toho, aktuální mentální konstelace se neopírá o kombinatoriku zažitých možností, tudíž ji nelze vymyslet a jakékoliv úvahy jsou zcela zbytečné. Tohle prostě vytryskne! A i sám zdroj tohoto gejzíru zůstane v úžasu stát a hledět s otevřenou pusou! Do konce příštího týdne se dlouho zatuhlé a odkládané záležitosti nejen rozběhnou, ale nečekaně, byť s rachotem, přenastaví do překvapivě funkčního uspořádání.

Zatím však nabíráme tempo a načítáme charakter času v mentální rovině: ten je divoký a vzrušený, ostrý a excentrický, organizačně překotný, verbálně halasný až uřvaný s občasnými výbuchy, nicméně vibruje samostatností, nezávislostí a svobodným vyjádřením sebe sama. To všechno – v plusech i mínusech – vytaženo na maximum, vyhroceno mimo rozumné meze i mimo kontrolu. Nebudeme si nalhávat, že v příštích dnech dojdeme klidu. Naopak, energie je vysoce vzrušivá a připomíná spíš situaci, kdy si jen tak pro potvrzení fyzikálních zákonů strčíme prsty do elektrické zásuvky ve zdi. Abychom to jako věděli naprosto sichr, protože fakt, že to říká ten pán před tabulí, neznamená, že je to pravda, no ne? Dokud si to neověřím, neuvěřím. Aneb hubu si musí nabít každý sám, aby podruhé věděl, kudy ne. Všichni, kdo mají latentně nakročeno k maniodepresivní psychóze, ať se prolívají třezalkovým čajem a chodí na dlouhé procházky po lese či – máte-li to štěstí – po břehu moře. Ještě že nás tlumí aspoň to Slunko v Rybách! Ve finále je to proces, který drtí krusty starých myšlenkových struktur a setřásá nánosy prachu, z nichž se vynoří nový a svěží koncept pro budoucnost. (**)

(*) Specifickou pozornost vyžaduje středa 3. března 2021, kdy se Merkur a Jupiter, tělo na tělo, váží k ose lunárních uzlů a konečně přinášejí smysluplné východisko z dlouhodobě poněkud patové situace! Jen prosím pozor na přehnaná čekávání, k nimž nás Jupiter určitě vystřelí: nejde o realizaci a instantní zvládnutí krize, jde o plán! Excelentní, unikátní, ale zatím pouze plán!

(**) Ano, už zase. Říkala jsem, že to nejdrsnější z roku 2021 máme v polovině února za sebou. Takže vězte, že tohle je slabší odvar. Nicméně je jasné, že rekonstrukce systému trvá dlouho a vyžaduje čas.

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico