VYDATNÝ ADVENT

datum 17. 12. 2014
Události se zahušťují, tempo nabírá na obrátkách a to celé není jen předvánočním shonem. Protože vánocům předchází advent a ten je přece časem tichého rozjímání. Jako z udělání se letos v posledním předvánočním týdnu ve vesmírném prostoru nad našimi hlavami konají doslova manévry. Je toho tuna a těžko říct, co se komu přihodí, ale že se přihodí, to je téměř jisté.

Výčet všech planetárních pohybů, které můžeme brát do úvahy (a já už teda poslední noci spím jak s hlavou ve svěráku) začneme od těch nejzásadnějších směrem k trivialitám. Z tento výraz se rovnou omlouvám. Za jiných okolností bych ho nepoužila, ale někdy je to pro srovnání nutné. To abychom se vyhnuli situaci, kdy se vás v průchozí fast-coffee shopu slečna zeptá, jestli chcete kafe velký nebo střední – auuu, WTF?

Takže. Kvadrát Pluto (v Kozorohu) – Uran (v Beranu), tisíckrát diskutovaný a ohraný už ze všech stran, se opět vrací na scénu. Jejich příští přesné setkání se odehraje zítra mezi dvanáctým a třináctým stupněm obou zmiňovaných znamení. Hluboký transformační proces každého z nás je pořád tentýž a ani tentokrát to nebude na jiné téma. Všichni už víme, o co nejzásadnějšího teď v našem životě jde. Jako by každé setkání těchto dvou archetypů bylo vždy dalším kolem v ringu, pak pauza na vydechnutí a občas někdo zůstane ležet knock-out. Jako by každé setkání pohnulo tím zdánlivě nehybným komplexem v našem světě směrem, kterým se nikdy, ale opravdu nikdy nemohl posunout. Tedy, nahlíženo optikou před nástupem prvního dějství. Vzpomenete si? Začátek léta 2012 … já si vzpomínám, a je to neskutečný, nemyslitelný, neuvěřitelný posun.

Kvadratura Pluto – Uran je, jak vidíme, záležitostí mnohaletou. Díky opakovanému direktnímu a retrográdnímu pohybu obou planet, které se svými úkroky vpřed a vzad střídavě vzdalují a znovu přibližují. Ale ani když uvažujeme jen jedno z jejich sedmi setkání rozložených v letech 2012 – 2015, nelze mluvit o časovém intervalu v hodinách či dnech. Jejich energie je obrovská, masivní a setrvačná. A působí dlouho obrovským tlakem (Pluto) s náhlým nečekaným zásahem blesku (Uran).

Takže máme dostatek času, aby na pozadí opětovného kvadrátu proběhly další dvě události, jež se této konstelace přímo dotýkají. Uran dokončí obrat čelem vzad, respektive čelem vpřed, v noci z 21. na 22. prosince 2014. Tím se aktivuje energie rychlé změny, která se dosud soustředila na přípravné práce typu otřesy statutu quo, a nyní se zaměří na skutečný progresivní vývoj kupředu. Současně s tímto manévrem proběhnou kvadraturou, přesně řečeno konjunkcí s Plutem, rychlé osobní planety v pořadí Venuše, Merkur, Slunce … a vlastně i Luna. Průchod osobních planet přes místo potenciální změny působí vždy jako katalyzátor. Sečteno, podtrženo, změna je připravena, nálož na místě a vedou k ní pro jistotu čtyři zápalné šňůry. Nebojácný, poněkud zbrklý a možná i lehce šílený Mars je toho času ve Vodnáři, tomu stačí říct, neváhá a škrtá. A možná ani říkat nemusíte.

A ještě Saturn. Saturn prochází až do Štědrého dne posledním stupněm Štíra. V tomto znamení se zdržuje už dva a půl roku. Tak tedy, so long, and thanks for all the fish! Bylo to husté, bylo to na dřeň, bylo to místy k nepřežití, bylo toho nad hlavu a bylo toho zapotřebí. Kanalizace zrevidována, latrína vyčištěna, sklepy vyklizeny, základy zpevněny, sex a prachy (o rock’n’rollu nemám informace) srovnány do latě. Pravidla definována, tresty stanoveny a vykonány. Zbývá rekapitulace a oficiální rozloučení. Chladné a přísné. Na posledním stupni Štíra, který pomyslně reprezentuje právě onen jedový osten prodlouženéhho zadečku, nás Saturn pod hrozbou uštknutí přinutí přísahat na to, co je nám svaté, dodržet všechny dojednané úmluvy a mluvit, konat a žít pravdu, jejíž poznání jsme si v uplynulých dlouhých měsících vykoupili často krví.

Klára Konicarová

http://www.astropsychologie.cz/

 

 

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico