Vůně levandule a muž má přístup ke zdroji

datum 12. 8. 2020
Zdroj: Pixabay.com

Smutek, jaký vztah k němu máte? Rozhodně to není náš nepřítel. Pomáhá nám integrovat, prociťovat, odpouštět a propouštět vše staré. A víte, jaká bylina nás zase zregeneruje po očistném období?

Doba čtení 2 min.

Cesty k sobě


Hned na úvod vysvětlím, že muž se zahradou má přístup ke zdroji, ale k jinému, než myslíte,  neboť jako zahradník má přístup k některým květinám, stromům a plodinám, které se vyhazují. Občas si vzpomene na mě a moji lásku ke všemu živému, a přiveze mi dárek v podobě zachráněné rostliny nebo pugét květin.

Zdroj: Zivot-ze-srdce.webnode.cz

V tomto případě se jednalo o náruč levandule, která mě zaměstnala na část pozdního odpoledne a zpříjemnila mi den svou vůní, barvou a možnostmi použití. Hned jsem také popřemýšlela, že ji ještě dosuším a zbytek nějak využiji, neboť ke mně nepřišla náhodou.

Přišla totiž právě včas, neboť jsem měla den, kterému já říkám čistící, a to je den plný slz, smutku a přecitlivělosti. Tyto dny mám také ráda, jsou totiž potřeba. Smutek není o tom, abychom ho rozebírali, snažili se ho změnit či se tím trápili, ale abychom ho přijali a nechali svými těly projít.

Smutek totiž pomáhá integrovat a měnit naše buňky těla, vyplavuje staré programy, vzorce a emoce a dostává nás na nový způsob fungování. Nezadržený, ale přijatý, projevený smutek nás uzdravuje a zbavuje napětí.

Po takovém smutku přichází osvěžení, oživení a nové jemnější vnímání skutečnosti.

Proto miluji levanduli a miluji vesmírné synchronicity, kdy muž přinese kopu levandule právě v den, kdy se děje moje čistění. A tak na konci dne se uklidním, provoním sebe i domov a pocítím úlevu a lásku, která mě v tu chvíli opět obklopí.

A o to intenzivnější láskyplnost prožívám, o kolik jsem přijímala, pouštěla a dovolila si svůj smutek - být se svým smutkem.

Latinský název Lavandula je odvozen z latinského slova lavare, což znamená mýt se. Omýt a propustit všechny své staré a nepotřebné energie uvnitř a vně sebe. Omýt se v lázni a smýt staré, aby mohlo přijít nové.

Už staří Řekové a Římané používali levanduli ke koupelím, které celkově zklidňují a zbavují napětí, ale zároveň osvěží a povzbudí.

Krása této květiny se projeví právě v dny, kdy ji potřebujeme a nejvíce oceníme. Takže půjde má levandule do domácích kosmetických přípravků a zkusím vyrobit i osvěžovač vzduchu, prostoru i těla.

Zdroj: Zivot-ze-srdce.webnode.cz

Recepty přidám brzy, jakmile levandule trochu proschne.

Autor: Život ze srdce

Zdroj: zivot-ze-srdce.webnode.cz

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico