Vše, co teď řešíme, jen potřebuje čas 💟

datum 9. 11. 2021
Zdroj: Pixabay.com

Řekl mi to můj nejmilovanější, když jsme si běžně povídali, jaký jsme měli den. Bez stížností, jen tak, jak jde život a co přináší. Mě teď aktuálně život plyne hezky, syn ale prožívá období puberty, které mi nápadně připomíná tu mou (mami promiň😇), už mám za sebou jednu pubertu staršího syna, ten se teď našel a funguje hezky, ale vidět v tom sebe, je řádná prověrka 😁 Zavřen do knížek, chce být sám, nechce být viděn, má pocit, že si s nikým ve škole nerozumí a nechce tam chodit. Chce být jen doma a mít svůj klid. Ví, co nechce, ale co by chtěl, vyjádřit nedokáže. Nechce zimní bundu z loňska, která se mu líbila, vlasy ani krátké ani dlouhé, to byl teď dost majstrštyk v kadeřnictví, kdy jsme kolem něj obě s kadeřnicí poskakovaly a snažily se mu naslouchat a vidět víc do hlavy (tam to teď je chaos). Někdy pomáhá soucit, přijetí toho zmatku, kterým si prochází, někdy musím dát hranici. Emoce se střídají, během 10 minut smutek a hned smích. Klasika.
Prostě…. chce to čas, to už ostatně vím z předešlé zkušenosti.
Ale teď, když jsem to slyšela od mého vizionáře 🥰 se ve mě rozlilo tak krásné teplo na hrudi, důvěra a láska, že jsem věděla, že je to tak… a nejen v tom našem mikroživotě, který si tu každý den žijeme, ale tak nějak globálně a kolektivně jsem to viděla jasněji, než dřív.
Všechny ty nejasnosti, věci pod povrchem, do kterých teď nevidíme, chtějí zkrátka jen čas, aby se mohly začít ukazovat jasně a pravdivě. Je to období, které nezrychlíme. Ani tím, když půjdeme proti zdi, jako s pubertou, která je jen další vývojovou fází, která se nedá přeskočit a na kterou neexistuje žádný univerzální přístup, snad jen láska, soucit a přijetí. Selhává máma, nebo dítě, když se to děje? Ne, selhání to není, je to zkrátka přirozené a čas to nakonec vyřeší sám. Jak to přišlo, zase to odejde.
Vše je vývoj… něco teď dozrává, aby to později mohlo nést plody. Nic není tak horké, jak se to uvaří. Chce to trpělivost a čas. Nic nám teď neuniká, ani se neděje nic, co by se nedalo zvládnout a z čeho bychom měli mít strach.
Dejte si tedy soucit a mějte pochopení i pro ty fáze, které jsou jak podzimní mlha. Důvěřujte. Samo to odejde.

Zdroj: https://www.facebook.com/shumavan

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico