Odkud pramení lidská nenávist? Proč láska a humanismus obecně nejsou schopny tento konflikt přesáhnout? Jak vzniká nenávist mezi státy, národnostmi, národnostními menšinami, minoritami i společenskými skupinami? Je možné žit ve světě, v němž je myšlenka hybatelem společnosti? Jsme odsouzeni být uvězněni v tomto neřešitelném dilematu?

I tyto a další otázky budou tématem diskusí mezinárodního setkání spisovatelů v Praze. V letošním roce se uskutečňuje na podzim. Prozradíme Vám, že v měsíci říjnu (ve dnech 2. – 3. 10. 2014) bude Praha propojena intelektuálně s Marokem. Přivítáme nejsvobodnější marocké spisovatele, novináře, intelektuály, budeme se věnovat prostoru, jenž ovlivnil myšlení Allena Ginsberga, Jeana Geneta, Jacka Kerouacka nebo Williama S. Burroughse.

V listopadu (7. 11. 2014) Praha uvítá běloruskou spisovatelku Světlanu Alexejevičovou, držitelku prestižní Prix Médicis essai za rok 2013 a Mírové ceny německých knihkupců. Spekulovalo se o ní v souvislosti s udělením Nobelovy ceny za literaturu v roce 2013.

pwf.cz

literarni.cz


Líbí se vám, co děláme?
Rádi byste podpořili provoz internetové televize Cesty k sobě?

200,-

Platba

300,-

Platba

500,-

Platba

1000,-

Platba

Za veškeré příspěvky předem děkujeme!

Zasláním daru dochází k uzavření darovací smlouvy dledarovacích podmínek.
Prohlášení o ochraně osobních údajů darujícího. Platba probíhá prostřednictvím služby

géčko.png verified_by_visa-full-colour.png Mastercard_SecureCode [Převedený].png visa-full-colour-rgb.png visa_electron_2015.png mc_accpt_match_eps.png me_accpt_match_eps.png ms_accpt_match_eps.png