Víte jak si zařídit domácnost podle zásad feng shui?

datum 3. 1. 2021
Zdroj: Pixabay.com

Máte pocit, že váš dům či byt není takový, jaký si ho představujete a máte chuť na změnu? Někdo ze známých vám řekl o bydlení podle tzv. Feng shui a vy nevíte co to je, nebo jak to uskutečnit? Tak neváhejte a čtěte dál, pokusili jsme se vaše otázky rozřešit za vás.

Co je Feng shui?

V první řadě by bylo dobré si osvětlit co vlastně feng shui znamená. Tento význám si jistě každý z vás spojí s Čínou a to zcela oprávněně. Je to totiž tradiční čínské učení, jeho hlavním poselstvím je vztah člověka a jeho životního prostoru v daném čase. V podstatě jde o to, že se snaží dosáhnout harmonie v určitém prostoru (byt, dům, kancelář, zahrada,..) a co nejvíce umožnit energii čchi nerušeně plynout. Můžete se zde setkat také s pojmy jin a jang a s pěti elementy. K nastolení harmonie používá barvy, tvary, materiály, vůni a dokonce i zvuky.

Vchodové dveře nejen k vašemu bydlení

Jednou ze zásad feng shui jsou vaše vchodové dveře. Těmi do domu vcházíte nejen vy, ale i veškerá energie. Pokuste se je udržovat v co nejlepším stavu, aby přitahovaly co nejvíce možné energie. To můžete posílit tím, že budou dostatečně osvětlené a doplněny nějakou květinou.

S dveřmi souvisí i chodba či předsíň. Nejenže vytváří první dojem při vchodu, ale je důležitá i pro proudící energii. Pořádek v této části se považuje za naprostý základ. Dbejte na to, aby přede dveřmi nestály žádné předměty (boty, věšák, botník,..). Tyto věci by stály v cestě proudu energie a mohla by zde stát. Tomu zabráníte i tím, že budete kabáty a boty uklízet do uzavřených skříní a místnost doplníte zrcadlem či květinou.

Kuchyně jako zástupce výživy a vztahové harmonie

Všem vám je jistě zřejmé, že kuchyně představuje velice důležitý prostor. Odehrává se zde příprava výživy pro všechny osadníky a dotýká se i vztahové harmonie. Pokuste se vyhnout tomu, aby sporák se dřezem stály proti sobě. Tím byste totiž proti sobě postavili i elementy vodu a oheň. Sporák by také neměl být postavený přímo pod oknem nebo dveřím do kuchyně.

Stejně jako umístění přemýšlejte nad barvami, zkuste se vyhnout kombinaci černé a bílé, která by znovu mohla postavit do opozice tyto dva elementy. Jestliže chcete aby design byl nalezený spíše do čínského stylu, můžete někam na oči umístit luxusní konvici na čaj, který je jistojistě s tímto učením spřízněný.

Využití prostoru nábytkem

Především v obývacím pokoji je důležité umět správně nábytek rozmístit. Měl by být přímo úměrný prostoru. Určitě už dokážete předvídat to, že by nábytek neměl blokovat žádné dveře a volný pohyb po místnosti. Je dobré umístit pohovku zády ke zdi, kde vám poskytne větší oporu. Avšak nezapomeňte, že z pohodlí gauče by mělo být dobře vidět na obývací stěnu, kde je většinou umístěna televize. Vzhledem k tomu, že nejčastěji v této místnosti trávíte čas s návštěvou, je na místě zmínit energii hojnosti a bohatství. Jestliže chcete, aby tato energie z místnosti vyzařovala, umístěte do rohu místnosti lampu (ideálně napříč místností proti dveřím).

Už víte, že toto učení pracuje i s vůní. Právě v tomto společenským prostoru je důležité, aby vůně byla příjemná a lahodila vašemu nosu. Nejpříjemnější vůně jsou samozřejmě ty přírodní. Těch můžete docílit tak, že například na komodu umístíte nějakou pěknou kvalitní porcelánovou misku s vonnými sušenými květy.

Jen ještě menší poznámka. Nezáleží na tom, jaký nábytek zvolíte. Ať už bude dřevěný, kožený nebo ratanový nábytek. Feng shui dosáhnete s jakýmkoliv nábytkem.

Feng shui a spánek

Klidný spánek je důležitý pro každého z nás, proto by měla být ložnice spíše v neutrálních barvách. Čelo postele se snažte umístit ke zdi. Pakliže chcete být detailista, nedávejte postel do jedné linie s dveřmi do ložnice.

I samotné lůžko by mělo mít nějakou oporu a to nejen ve zdi, ale i v nočních stolkách, které by měly být umístěny po obou stranách postele. Zde určitě stojí za to, podpořit romantickou energii. To můžete zajistit tak, že na nočním stolku budou ladící lampy a vonné svíčky.

Nezapomeňte na přírodu

Feng shui v hojné míře využívá k posílení správné energie květiny. V žádné z místností by neměly chybět. Samozřejmě je potřeba se o ně i náležitě starat. Protože podle feng shui, co je v podstatě mrtvé může zpomalit nebo dokonce úplně zablokovat tok energie.

Navíc můžete podle feng shui přizpůsobit i svou zahradu. Protože i na zahradě je důležitý tok energie, zvlášť v letním období, kdy se snažíme zde trávit nejvíce času. Podle feng shui jsou také velice důležité pozitivní drobnosti. Jedním z těchto předmětů může být i takový slaměný piknikové koše, především protože představuje příjemně strávené chvíle s vašimi blízkými. Čerpat energii nejen z domu, ale hlavně z venku, je důležité nejen pro vaše tělo, ale i pro vašeho ducha.

Teď jste znalí starodávného učení feng shui a víte, jak znásobit proudící energii ve vašem domě, není tedy nic snažšího, než se podle toho zařídit. Tak hurá do přestavování a přejeme mnoho pozitivní energie ve vašem životě.

Autorka:

Klára Kohoutová

Zdroj: : www.poctiveseo.sk

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico