Víte, co je psorióza a jaké potraviny mohou zmírňovat její projevy?

datum 13. 2. 2021
Zdroj: Pixabay.com

Zdraví je pro nás tou nejcennější věcí, proto bychom o něj měli pečovat a hledat ty nejlepší a nejšetrnější způsoby léčby našich onemocnění. Jestliže jste jedni z těch, které trápí psorióza a nebo byste se o ní chtěli něco dozvědět, připravili jsme si pro vás článek. Rádi bychom poukázali na to, že příjem potravin je pro člověka velice důležitý a vhodná úprava jídelníčku leckdy vyřeší všelijaké problémy.

Co je psorióza?

Psorióza, také známá jako lupénka, je chronické zánětlivé onemocnění kůže, kloubů a nehtů. Její projevy jsou červené kožní léze (poškození kůže), které jsou pokryty odlupujícími se “šupinkami”. Následně dochází k obnově kožních buněk.

Nejčastěji je způsobena stresem, bakteriálním nebo virovým onemocněním. Svoji roli při spuštění lupénky hrají také genetické nebo exogenní (UV záření, trauma kůže, rentgenové paprsky,..) faktory. Jednou z možných způsobů léčby je například léčba světlem.

Vhodné potraviny

Kromě klasické léčby, která vám bude doporučena od lékaře, je také vhodné upravit svůj jídelníček. Protože vhodně sestavený jídelníček a příjem kvalitních potravin má na léčbu onemocnění také velký vliv. Vybrali jsme několik potravin, které jsou vhodné při léčbě psoriózy.

Ryby a mořské plody

Tyto potraviny jsou vhodné především díky obsahu omega-3 mastných kyselin, které jsou důležitým bodem pro zdravou stravu a zdravé srdce. Oleje, které se v rybách nacházejí přispívají ke snižování zánětů v těle a pomáhají imunitnímu systému. Rybí tuk je navíc obecně zdravější a dietnější. Proto konzumace ryb snižuje i riziko srdečního infarktu nebo mozkové mrtvice, jejichž výskyt psorióza zvyšuje.

Libové maso

Snad už každý v dnešní době ví, že bíle maso je pro lidské tělo mnohem prospěšnější (kuřecí nebo krůtí). Červené maso, které je mastnější může způsobovat větší riziko zánětů v těle.

Ořechy a avokádo

Nejsou tuky jako tuky. Přestože tuk zní pro naše uši jako něco velice nežádoucího, naše tělo ho potřebuje. Ale je dobré vybírat z těch zdravých tuků. Tyto tuky můžeme nalézt například v ořeších, avokádech, rostlinných olejích, sójovém oleji nebo již zmíněných rybách.

Mrkev a dýně

Při jakémkoliv onemocnění, hlavně zánětlivém, je důležitý příjem vitamínů v podobě ovoce a zeleniny. Protizánětlivé účinky jsou známé u mrkve, dýně, sladkých brambor (batáty), špenátu , kapusty nebo brokolice. Tzv. zelené potraviny jsou pro naše tělo obecně tou nejlepší volbou.

Celozrnné obilniny a luštěniny

Vláknina obsažena v celozrnných potravinách (chléb, ovesné vločky, těstoviny, hnědá rýže,..) také nese svůj podíl na snížení  zánětů v těle. Navíc také regulují hladinu cukru v krvi. Vlákninu můžeme nalézt také v luštěninách (fazole, čočka, hrách,..), které jsou bohaté i na kvalitní antioxidanty, tudíž je naše tělo ocení.

Rakytník

Rakytníkový olej je bohatý na mnoho různých vitamínů (C, E, K, P, A, D,...). Také díky kyselině palmitoolejové pomoci při léčbě lupénky a dokáže ulevit od svědění či pálení. Jeho blahodárné účinky jsou pro naše tělo velice hojné, proto je dobré ho zařadit do svého jídelníčku.

Celkově by měli být prospěšnější  a upřednostňovány kvalitní domáce potraviny vypěstované doma.

Nevhodné potraviny

Samozřejmě jsou zde také potraviny, které mohou lupénku zhoršit či přispět k jejímu rozvoji. Většina negativních účinků je ovšem individuální. Vždy nejprve vyzkoušejte a sledujte reakce organismu na tyto potraviny. My jsme vybrali ty ny nejčastější, které mohou uškodit.

Rajčata, brambory, paprika

Tyto 3 potraviny mohou dráždit organismus, když váš psorióza trápí. Samozřejmě je to velice individuální a je potřeba jejich účinky na tělo vyzkoušet. Jestliže jsou některé účinky těchto potravin negativní, je lepší je z jídelníčku vyřadit.

Lepek

Potraviny bez lepku už seženete na každém rohu. Bohužel za jejich nákup si člověk musí něco připlatit. Nicméně většině lidí s lupénkou jejich vyloučení z denního stravování ulevilo.

Mléčné výrobky

Symptomy lupénky se mohou také zmírnit vyloučením mléčných výrobků. Jejich konzumace je leckdy i pro zdravé lidi obtížné. Dobrou náhradou jsou výrobky ze sójového nebo mandlového mléka.

Alkohol, smažená jídla a rafinovaný cukr

U těchto věcí ani není třeba zmiňovat, že jejich konzumaci by měli omezit všichni, bez ohledu na jejich zdravotní stav. Nadměrný příjem má vliv na výskyt zánětů, onemocnění srdce a další. Krom chuti nenajdeme nic, proč tyto věci jíst.

Autorka: Klára Kohoutová

Zdroj: www.poctiveseo.sk

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico