Věra Šourková, Astro náhled na březen

datum 26. 2. 2022

Do 20.3. Slunce prochází znamením Ryb - pokračuje období  bilance, introspekce uzavírání záležitostí uplynulého roku. Období Ryb je obdobím odpočinku - nejlépe v tichu a samotě, abychom se snáze naladili na sebe sama na vlastní niterné potřeby. Je to také období “pouštění” a odpouštění, období emocionální , psychické i fyzické detoxikace.  20.3. v 16h34 vstupuje Slunce do ohnivého znamení Berana - nastává jarní rovnodennost a startuje nový astrologický rok. Vynoříme se z hlubin podvědomí a nadechneme se čerstvého jarního vzduchu. Jsme na startu nového cyklu.

2.3.nastává novoluní ve znamení Ryb - nov se v konjunkci spojuje s Jupiterem a je v harmonické vazbě na Uran v Býku. Ryby začínají nový cyklus. Je to krásné Novoluní, které přeje plnění snů - zejména Rybám samozřejmě a také do určité míry i Střelcům, kterým vládne Jupiter. Energii tohoto novu mohou také snadno využít i Vodnáři (Uran. Vládce Vodnáře v aspektu) a Býci (Uran se nachází v Býku). Uran napomáhá pozitivním změnám, ukazuje, že se můžeme vydat cestou nových zkušeností, osvobodit se od všeho, co nám omezuje a blokuje. Ponořme se do svého nitra a tam se můžeme naladit na niterná přání a vydat se na cestu plnění těchto přání a vizí.

6.3. vstupuje Venuše  po nezvykle dlouhém pobytu v zemském, zodpovědném, přísném, tradice milujícím  a  sebe ovládajícím se znamení Kozoroha do vzdušného a svobodymilovného znamení Vodnáře. Venuše je principem ženství a lásky - nyní v těchto oblastech proudí čerstvý vítr svobody, osvobozování se, rovnoprávnosti a  zkoušení nových věcí. Toužíme po nových zkušenostech a prožitcích, nechceme být svazováni ani spoutáváni zajetými kolejemi a zažitými zvyklostmi.

6.3. vstupuje do znamení Vodnáře i Mars  - touha po svobodě, volnosti a nových prožitcích a zážitcích se zesiluje . Mars ve Vodnáři je svou podstatou excentrik a revolucionář 

10.3. vstupuje Merkur do vodního znamení Ryb - naše mysl se propojuje s podvědomím , zesiluje se intuitivní vnímání , fantazie a imaginace. Merkur v Rybách se rozhoduje dle pocitů nikoli dle logické úvahy. Zřetelně vnímá to, co není běžným zrakem viditelné, ale to, co má přímo před sebou mu může unikat - není prostě nastaven na obyčejný a praktický každodenní život - jeho doména jsou umělecké a duchovní světy.

18.3. nastává úplněk ve znamení Panny - úplněk v Panně směřuje naši pozornost k “úklidu” našeho života jak vnějšího tak vnitřního a k péči o vlastní zdraví. Neptun stojící u Slunce v Rybách nám ukazuje že přílišné kritizování a lpění na detailech životu ani našemu zdraví příliš nesvědčí, je třeba být více tolerantní, více důvěřovat “proudu života” který nás zavede přesně tam, kde máme být. Příznivé aspekty od Pluta napomáhají jak regeneraci tak transformaci - máme sílu i odvahu provést ozdravující změny ve svém životě

27.3. vstupuje Merkur do ohnivého znamení Berana a do našeho způsobu myšlení a komunikace vstupuje oheň, vášeň, impulzivnost, spontánnost a hravost

Selena prochází znamením Vodnáře a bude nás plně podporovat v našem odhodlání žít svobodný, nezávislý a samostatný život spolu ve spolupráci se stejně smýšlejícími lidmi. Selené ukazuje, že toto je správná cesta našeho vývoje.

Jupiter spolu s Neptunem se nacházejí ve znamení Ryb v němž můžeme rozvíjet svůj soucit, intuici, empatii, imaginaci. Štěstí a pocit spokojenosti nacházíme v plném prožití přítomného okamžiku, uprostřed přírody a v činnostech jako je meditace, modlitba či léčení vlastní duše.

Saturn nadále prochází Vodnářem a učí nás to, co to znamená být svobodný člověk ve svobodné zemi. Skrze neochvějné překonávání překážek nesmíme cíl svobodného bytí a žití ztrácet ze zřetele.

Uran prochází znamením Býka, spolu se Severním lunárním uzlem (Dračí hlava) a učí nás nebát se dělat změny, které pomohou náš život osvobodit od toho, co nás omezuje, učí nás nacházet svobodu v přírodě, učí nás léčit tělo skrze energii a přírodní medicínu, učí nás uvědomit si, že zdraví těla a ducha máme plně ve svých rukou a to, že základem fyzického zdraví je psychické zdraví - naladění naší psychiky ovlivňuje hormonální pochody těla i imunitní systém, a silný imunitní systém je zárukou fyzického zdraví. Mění se také naše finanční a majetková oblast.

Chiron stále prochází znamením Berana a umožňuje nám léčit bloky a traumata v oblasti sebedůvěry, a schopnosti žít si život podle sebe sama, nikoliv podle diktátu druhých.

Lilit ještě stále prochází znamením Blíženců a zřetelně ukazuje jak lze skrze informace lidmi manipulovat - zde je třeba se spoléhat na vlastní intuici a zdravý "selský" rozum a pečlivě vybírat, kterým informacím budeme věnovat pozornost.

Zdroj: FB Astrolog Věra Šourková

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico