Srdečně Vás zveme na 8. ročník pochodu za práva zvířat Veggie Parade!

Veggie Parade je každoroční streetparty a oslava etického vztahu ke zvířatům v ulicích Prahy. Letošní průvod se bude konat v sobotu 18. června 2016. Můžete se těšit na bohatý doprovodný program a mnoho veganských pochutin!

Téma: Zdraví (aneb apel na české lékařské autority, aby akceptovaly moderní poznatky týkající se veganského stravování)

Událost: Facebook / Nyx

Vezměte rodinu i přátele a zvěte, koho můžete 🙂


Chcete-li se stát dobrovolníkem VP, ozvěte se nám na veggie-parade@email.cz

Program průvodu:

13:30 půjčovna masek (do 14:00) – přijímáme rezervace předem emailem (fotoalbum masek zde)
14:00 začátek akce v horní části Václavského náměstí u koně
14:30 zahájení průvodu (vyrážíme přesně na čas)
14:45 příchod na Staroměstské náměstí
15:00 focení na Staroměstském náměstí
15:15 čtení manifestu na náměstí Republiky
15:30 začátek streetparty (k průvodu se přidává soundsystem)
16:00 očekávaný příchod průvodu do Stromovky (Tiskárna na Vzduchu)

Program zakončení:
16:30 mini prezentace nových projektů

16:50 Přednáška “Veganství pro zdraví a sport” (Vegan Fighter)

17:30 Přednáška: “Jak přežít na trávě” (Eliška Slinger, studentka všeobecného lékařství)

19:00 koncert MC Dr. Kari a selector Boldrik (reggae apod.)
20:30 koncert DJ Smog

22:00 afterparty festivalu Improvizace

  

Stánky organizací

ČVS, OBRAZ – obránci zvířat, Otevři oči, Svoboda zvířat a další stánky

Prodejní stánky

Kuchařky bez domova, MyRaw Café, Hraška, Bioobchod, Dewi, Food not Bombs, Pytlíkovy čaje a další stánky


Trasa průvodu je následující: Václavské náměstí – Na Příkopě – Havířská – Železná – Staroměstské náměstí – Celetná – náměstí Republiky – Revoluční – Štefánikův most – nábřeží Kapitána Jaroše – Dukelských hrdinů – Tiskárna na Vzduchu, Stromovka

  

Jaké bylo Veggie Parade 2015? – podívejte se na video a fotky zde

Co je Veggie Parade?

Veggie Parade je mezinárodní oslava etického vztahu ke zvířatům, pořádaná každý rok v různých metropolích. Jejím cílem je vnést mezi širokou veřejnost informace o zneužívání zvířat a nabídnout etické řešení tohoto dalekosáhlého problému, upozorňovat na nespravedlivé zacházení se zvířaty a mluvit o zbytečnosti jejich umírání v nejširším kontextu. I v Praze chceme oslavit hodnoty soucitu, nenásilí a úcty k životům všech tvorů této planety.

Akce je pojata jako oslava ve snaze o přemostění propasti mezi vegany, vegetariány, reduktariány i těmi, kteří ještě spotřebu živočišných produktů neomezují, ale chtějí se o problematice dozvědět a ochutnat veganská jídla. Pojďte s námi veřejně podpořit ty, kteří nemají šanci mluvit za sebe. Dejme “němým” tvářím hlas a ukažme, že nejsme lhostejní k jejich utrpení. Zhruba dvouhodinový pochod Prahou s hudbou a transparenty je skvělou příležitostí ukázat dobrou vůli. Neodmyslitelnou součástí celé akce, která je pojata jako streetparty, je zakončení ve Stromovce, kde návštěvníci najdou veganské hody, informační materiály, aktivistické i komerční stánky, přednášky a hudební doprovod. Celá akce je veganská.

 

Kdo jsme

Neziskové občanské sdružení Otevři oči, které pořádá kromě Veggie Parade např. pravidelná páteční promítání na náměstí Republiky, pouliční ochutnávky veganských jídel, Světový den hospodářských zvířat (2. 10), filmový festival Zvířata jsou taky lidi, každoročníprotesty proti pouličnímu zabíjení kaprůa ochutnávky vánočních alternativ (prosinec), přednáškové večery nebo koncerty. Kromě toho distribuujeinformační materiály zájemcům po celé republice.

Díky vaším příspěvkům a zahraničním veggie fondů můžeme tisknout celou řadu informačních materiálů, které se týkají nejen skutečné podoby života tzv. hospodářských a jiných “užitkových” zvířat, ale také environmentálních otázek, zdraví nebo praktické stránky veganského životního stylu.

Tyto materiály vám rádi zdarma zašleme, ale samozřejmě uvítáme idobrovolný příspěvek na poštovné a tisk.

Kromě informačních letáčků také tiskneme propagační samolepky a vyrábíme placky, které si můžete zakoupit na našich stáncích.


Manifest Veggie Parade

Chceme ukázat, jak vypadá opravdová láska ke všem zvířatům, cítícím bytostem, jejichž prožívaní radosti a utrpení není méně hodnotné než lidské. Odsuzujeme zbytečné násilí na těch, kteří se nemohou bránit. Nestydíme se za to, že se dokážeme postavit všudypřítomné krutosti páchané lidmi na živých bytostech.

Soucit se zvířaty

Soucítíme se zvířaty, která jsou obětí ideologie druhové nadřazenosti člověka. Život žádné bytosti nelze vyčíslit penězi. Věříme, že každý život má vnitřní hodnotu sám o sobě, proto nemáme právo s ním nakládat jako s věcí. Zvířata pro nás nejsou zboží, podobně nedegradujeme lidské bytosti na pouhý předmět obchodu. Všechny cítící bytosti vidíme jako jedinečná stvoření, která si zaslouží svobodu, respekt, lásku a pochopení.

Soucítíme se všemi zvířaty, nejen s domácími mazlíčky, které si lidé oblíbili. Pokud je špatné trápit a zabít psa či kočku, je stejně špatné se tak chovat k prasatům, telatům či slepicím. Všechna zvířata bez výjimky chtějí žít v souladu se svou přirozeností. Odmítáme brát těmto cítícím bytostem jejich svobodu, tělo a život.

Odsouzení zneužívání zvířat

Zbytečné a kruté zneužívání zvířat je špatné a nemorální. Lidské společenství našlo mnoho způsobů, jak zneužít živé cítící bytosti pro svůj prospěch a rozmar bez jakéhokoliv respektu a úcty k jejich životům. Většina tohoto utrpení je způsobena nevědomostí lidí, kteří jako konzumenti platí jiným, aby jejich svědomí nebylo potřísněno krví zvířat, která jsou pro ně zabita.

Uvědomujeme si, co se děje za oponou reklamních triků a masové manipulace, která skrývá realitu života a smrti zvířat v moderních velkochovech. Proto usilujeme o rozšíření všeobecného povědomí a chceme beze lží informovat o tom, jak lidé nakládají se zvířaty.

Vyvrácení předsudků

Při zpětném pohledu na útisk a útlak v nejrůznějších dobách i v současnosti se jeví zřejmé, jak těžké je odmítnout společenské normy a obecně ideologii nadřazenosti, obzvláště té nad zvířaty, kterou nám kultura vnucuje po celý život.

Již delší dobu přinášejí respektované světové zdravotnické instituce a vědci důkazy o tom, že vyvážené stravování bez masa i bez dalších živočišných výrobků poskytuje vše, co tělo potřebuje, dokonce i během dětství a těhotenství. Kromě závěrů studií jsou toho dokladem i miliony veganů na celém světě. Přesto stále mnoho lidí včetně lékařů vnímá odmítnutí konzumace masa, natožpak všech živočišných výrobků, jako hazard se zdravím. To vše jen kvůli dogmatům, která se nekriticky přenášejí z generace na generaci.

Chceme poukázat na to, že žijeme a jsme zdraví i bez zneužívání zvířat. Pokud tedy lze žít bez zabíjení a zneužívání živých bytostí, pak nic neospravedlňuje násilí, které na nich lidé páchají. Naše volba nezpochybňuje jen legitimitu praktik věznění a zabíjení, ale i zacházení s přírodou a jejími zdroji. Málokterá lidská činnost se podílí na devastaci přírody o mnoho ničivěji než průmyslová živočišná výroba, která se mimo jiné dramaticky podílí na produkci problematických skleníkových plynů.Chceme tedy upozornit na naše právo žít podle svého přesvědčení, vychovávat tak i své děti a veřejně vyjádřit nesouhlas se zneužíváním zvířat a pokřiveným vztahem člověka k jiným druhům a k přírodě.

“Buď změnou, kterou chceš ve světě vidět.” Mahátma Gándhí

Více na: http://www.veggie-parade.cz/

 


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat a velmi nás mrzí, že se mnoho vašich chtěných plateb neuskutečnilo vzhledem k potížím funkčnosti platební brány. GoPay muselo přijmout nové podmínky bank, kdy spolkům neumožní on-line platby kartou. Prosíme o znovu zaslání/zasílání vašich příspěvků, prozatím přes klasický bankovní převod:

Pro platby v ČR: 107-7380440287/0100 s uvedením slova „Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí: IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287, BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

Snažíme se pro vás najít jiné zjednodušující služby pro vaše platby. Děkujeme za pochopení i za podporu.

S láskou Cesty k sobě