Včely a hmyz

datum 12. 9. 2020
Zdroj: Pixabay.com

Vše na světě má svůj smysl a řád. Jen ten člověk se trochu vymyká z koloběhu. Kdy si uvědomíme, že nelze jít proti přírodě a jejím zákonitostem, že tím škodíme jen sobě a doplatíme na to i my?

Doba čtení 1,5 min.

Cesty k sobě


Včelky, čmeláci a všichni podobní, jsou unavení, hladoví nebo i otrávení. Ví člověk, co dělat, aby tomu zabránil? Vlivem člověka trpí mnoho bytostí na Zemi. Trpí a člověk si toho nevšímá. To je karma. Nevšímat slovo v angličtině je ignorovat. Což mi přijde jako daleko výstižnější vyjádření. Je tu Ignorace. Ignorace dějů přírodních. Ve velkém.

A pak si ani nevšimneme, že díky včelám nemáme med. Díky včelám koexistují všechny bytosti.Seberete-li v přírodě jeden článek, sebrali jste ho všem. Protože jsou provázané. Tolerance chemikálií je v době temnoty již nulová. Protože každý jeden kousek a jedna květina má nejvyšší cenu života.

Zastav to člověče.

Přestaň je ignorovat. Chemikálie jsou v jídle, ve vodě, vzduchu i půdě. Ale co můžeš zastavit - si je kupovat. Umývat se lze v čisté vodě. Prát a čistit lze s octem. Nepotřebuješ být voňavý a plný chemie. Kup si něco, co je šetrné. Na trhu už výrobky jsou k dostání. A v neposlední řadě. Čím míň, tím líp. Pokud tě pálí nebo svědí pokožka, je to proto, že máš přírodu ochraňovat. Ne jenom sebe. Protože i ona tady vedle nás je. Měla by být ale v nás, abychom tomu rychleji rozuměli. Každý domorodý kmen nebo naši předkové věděli, že k obživě musí umět pracovat s půdou a pomáhat si se zvířaty.

Dnešní moderní člověk si jenom všechno kupuje v obchodě. A tedy neví, jak se pěstuje, kolik sil to obnáší, kolik věcí musí umět a pak mu nepřijde, že si vlastní klacky pod nohy položil. Když nevíme, jak funguje příroda od semínka. Kdy se které sadí, kdy se které jak chová, kdy a jak roste, kdy se sklízí, co to všechno obnáší. Jak takový nevzdělaný moderní člověk má chránit něco, co ani nezná? Je to karma, že na nás přijdou zlé časy? Protože jsme neposlouchali a nevnímali včas? Začni se člověku alespoň zajímat. Začni zjišťovat, co je tvým opravdovým úkolem na Zemi. Kolik toho můžeš vykonat dříve než odsud odejdeš. My máme možnosti se rozhodovat a napňovat. Ale pokud je ignorujeme, bude tady velmi zle. Kdo ví, jaké poselství nese nová KOMETA neowise? Kdo se jí zeptal, proč tu je a co nám říká? Proč to nevíme? Protože se přírody a vesmírných věcí na nic neptáme. Proč to děláme? Chceme sladce spát?

Zdroj: Zuzanakantorova.webnode.cz

Autorka: Zuzana Kantorová

Zdroj: zuzanakantorova.webnode.cz

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě