Zdroj: Mocvedomi.cu

Léčitelé přemýšlejí již celá staletí o přímé souvislosti mezi duševním a tělesným zdravím. Současná věda za posledních několik let začala rozeznávat silná spojení, jejichž prostřednictvím mohou emoční, duchovní a behaviorální faktory ovlivňovat celkové zdraví.

Díky tomu, že se objevuje výzkum v oblasti medicíny mysli a těla (nazývané také celostní medicína), bylo zjištěno, že emoce a myšlenkové vzorce mohou přispět k nerovnováze těla.

Pro obnovu tělesné rovnováhy a podporu zdraví se používají terapie jako hypnóza, vizuální představivost, meditace a jóga.

Spojení mysli a těla probíhá na tělesné a chemické úrovni.

Mozek je hardware duše

Mozek je hardware, který nám umožňuje zažívat mentální stavy označované jako „mysl“. Tento koncept „mysli“ zahrnuje mentální stavy, včetně myšlenek, přesvědčení, postojů a emocí.

Různé duševní stavy mohou ovlivňovat biologické fungování, ať už pozitivně, nebo negativně.

Lidské tělo je chrámem myšlenek. Má vlastní moudrost. Proudí jím mnoho pozitivních energií, které bychom měli usměrnit za účelem dosažení efektivních výsledků.

Meditace (více ZDE…) je nejlepší způsob, jak udržet mysl soustředěnou, a pomáhá udržovat účinné spojení mezi myslí a tělem, díky čemuž nám pomáhá jednat obezřetně.

Meditace není o tom stát se jiným člověkem, novým člověkem, nebo dokonce lepším člověkem. Jde o trénink mysli a získání zdravého smyslu pro perspektivu.

Není o tom snažit se vypnout své myšlenky a pocity. Pomocí meditace se naučíme pozorovat, aniž bychom někoho nebo něco odsuzovali či kritizovali. A nakonec lépe porozumíme sami sobě.

Je několik druhů meditací a podle toho, jaký typ osobnosti jsme, jaké máme návyky a povahu, si můžeme vybrat ten správný.

Rozlišujeme následující druhy meditace: meditace milující laskavosti, meditace při skenování těla nebo progresivní relaxace, meditace všímavosti, meditace vědomého dechu, kundaliní jóga, zen-buddhistická meditace zazen, transcendentální meditace.

Abychom navázali dobré spojení mezi myslí a tělem, musíme naslouchat svému tělu. Proto bychom měli být dobrými posluchači a naučit se trpělivosti.

Naslouchejte moudrosti svého těla

Horká voda představuje velmi účinný nástroj, který pomáhá uvolnit mysl, abychom mohli věnovat pozornost svému tělu.

Níže zmiňujeme několik věcí, které můžete dělat při sprchování, abyste mohli naslouchat moudrosti svého těla.

Když jste pod sprchou, zavřete oči a užívejte si, jak horká voda stéká po vašem těle, a prociťte její energii. Udržujte si vnitřní klid a nenechte se rušit žádnými jinými myšlenkami.

Zaměřte se na pocit ve svém těle. Pomocí tlaku svých rukou a prstů masírujte své tělo, aby se cítilo lépe.

Po dlouhém a náročném dni v práci se musíte cítit vyčerpaně. Když jste pod sprchou, pokuste se najít konkrétní část těla, která vás nejvíce bolí. Následně se soustřeďte pouze na uklidnění této části.

Pro lepší výsledky na ni aplikujte tělové mléko nebo esenciální olej. To zvyšuje citlivost. Nakonec požádejte svou část těla, aby vám řekla, co byste měli vědět.

Horká voda pomáhá uklidňovat nervy i mysl. To zajišťuje dobré spojení mezi myslí a tělem.

Po tom, co svému tělu položíte otázku, se vám v mysli vynoří myšlenka, dojem nebo pocit založený na intuici (více ZDE…). Důvěřujte svým instinktům v pořadí, v jakém budou přicházet. To je první znak toho, že tělo komunikuje s myslí.

Můžete se pak také rozhodnout, že uděláte totéž i s ostatními částmi těla, které vám dělají potíže, nebo vyjít ze sprchy.

Každodenním prováděním této metody se naučíte naslouchat moudrosti svého těla.

Zdroj: consciousreminder.com

Zpracovala: Mocvědomí.cz

Zdroj: mocvedomi.cz


Není v našich silách ručit za všechny obsahy videí, názory a jednání jednotlivců.
Přejeme vám všem mnoho lásky v této transformační době.


Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat a velmi nás mrzí, že se mnoho vašich chtěných plateb neuskutečnilo vzhledem k potížím funkčnosti platební brány. GoPay muselo přijmout nové podmínky bank, kdy spolkům neumožní on-line platby kartou. Prosíme o znovu zaslání/zasílání vašich příspěvků, prozatím přes klasický bankovní převod:

Pro platby v ČR: 107-7380440287/0100 s uvedením slova „Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí: IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287, BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX

Snažíme se pro vás najít jiné zjednodušující služby pro vaše platby. Děkujeme za pochopení i za podporu.

S láskou Cesty k sobě