Vařím, vaříš, vaříme

datum 28. 7. 2020
Zdroj: Pixabay.com

Zdravá strava je to nejlepší pro naše těo. Souhlasíte? Možná je ještě jedna zásadní ingredience, která promění Vaše jídlo i celé vaření v kreativní činnost plnou zdraví. Je to láska. Když děláte cokoliv s láskou, lidé to vždy ocení a u jídla to platí o to víc. Inspirujte se, jak vařit s láskou a pro lásku.

Doba čtení 2 min.

Cesty k sobě


V tomto věku, ve kterém jsme se s mužem uviděli a začali žít, již máme každý své zvyky a hlavně oblíbená jídla a způsob jejich přípravy. A v těchto rozdílnostech se nyní s mužem potkáváme a je to velice vtipné. A já si hlavně užívám, že zase mohu pro někoho vařit, protože je to zábavnější než vařit jen pro sebe.

Zdroj: Zivot-ze-srdce.webnode.cz

Musíte si uvědomit, že mužova maminka je zde v okolí vyhlášená kuchařka a pekařka. Nikdo nepeče tak dobře jako ona a její tradiční česká kuchyně je vyhlášená široko daleko. A na této kuchyni vyrostl a ještě dnes je občas živen můj zahradník:)

A nyní se vedle něj objevila žena, která vaří hlavně vegetariánská jídla, peče ze špaldové mouky a její nejoblíbenější ingredience je zelenina a luštěnina. Musím se ještě teď smát, jak moc mě musí mít rád, protože má jídla jí a zatím tvrdí, že mu i chutná. Ale to se netýká pečení, špaldová mouka prostě není jeho šálek ke kávě:)

Abych se přiznala, mě hlavně baví to vaření a je mi vlastně jedno zda mu chutná. To, že mu chutná, beru jako třešinku na dortu:)

Zdravé stravování je součástí mého života už dlouho, chci dávat mému tělu (a nyní i mužovu) to nejlepší a nehodlám to měnit. Samozřejmě se ráda inspiruji a udělám i občas výjimku. Preferuji vařit z čerstvých kvalitních nejlépe domácích surovin (ne polotovary), používat zeleninu co to jde a obiloviny, luštěniny, ořechy, atd.

Miluji sledovat, když muži nandavám jídlo, nebo když pozoruje, co to vařím, co ho dneska čeká za gurmánský zážitek:) Když řeknu ingredience, vidím na jeho výraze minimálně zvědavost a v některých chvílích i odhodlání to zkusit, že do toho jde, neboť nemá předsudky a nebo mě miluje..

Trochu přeháním, ale máme z toho srandu a baví nás si z toho dělat legraci. Třeba když bylo květákové kari s kokosovým mlékem a cizrnou, nebo sójové boloňské špagety apod. A moje višnovo-čokoládová buchta ze špaldové mouky taky překvapila.

Ale ráda vařím i česká tradiční jídla, jsem přesvědčena, že moje svíčková je vyhlášená, ale bohužel ji ochutnalo jen málo lidí, aby se tak mohla nazývat:) Tak uvidíme až ji ochutná muž.

Ale prý vařím dobře, že nečekal, že až tak dobře. Asi chtěl večer pomazlit, ale i tak si užívám tuhle kreativní činnost, která mě naplňuje, baví a užívám si ji... Dávám do vaření lásku. A jsem přesvědčena, že když děláte cokoliv s láskou, tak to druhý vnímá a ocení.

A už se těším, až půjdeme na oběd k jeho mamince a já si dám něco dobrého z naší tradiční kuchyně, protože ta je stejně nejlepší, myslím ta od maminek, které vaří s láskou:)

Zdroj: Zivot-ze-srdce.webnode.cz

Zdroj: Zivot-ze-srdce.webnode.cz

Zdroj: Zivot-ze-srdce.webnode.cz

Zdroj: Zivot-ze-srdce.webnode.cz

Autor: Život ze srdce

Zdroj: zivot-ze-srdce.webnode.cz

sdílet: 
holubice
Podpořte nás

Děkujeme

Vážení diváci, velmi si vážíme vašich příspěvků – dáváte nám naději, že budeme moci pokračovat.

Pro platby zdarma v ČR a Eurozóně:
2502009848/2010 s uvedením slova
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro platby v ČR:
107-7380440287/0100 s uvedením
„Dar“ do zprávy pro příjemce.

Pro mezinárodní platby ze zahraničí:
IBAN: CZ40 0100 0001 0773 8044 0287 
BIC/SWIFT kód: KOMBCZPPXXX
Název účtu: CESTY K SOBĚ
Praha 4, 149 00
Česká republika

111
111 Kč
222
333 Kč
333
555 Kč
444
777 Kč
999
999 Kč
libovolna
libovolná částka
Cesty k sobě
FB ico